Reklama

SecondHand v Praze - kde i vykupují?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZuzankaBG
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 12:12
SecondHand v Praze - kde i vykupují?

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li nemáte zkušenosti s výkupem oblečení v pražských secondhandech? Oblečení pro dospělé, ne pro děti :D

Reklama

Reakce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 09.02.17 17:15

Já myslím, že nikde (už jsem taky pátrala).

Nevím, jestli to není hoax, ale říká se, že oblečení v našich sekáčích pochází z „charitativních“, recyklačních kontejnerů na oblečení, které mají na západě, příp. z různých tamních sbírek šatstva. Takže obchody mají přísun přiměřeně kvalitního šatstva de facto zadarmo z Anglie/Francie atd. (tedy za náklady na sběr a dovezení) a nemají zájem tady za obnošené oblečení někomu platit.

Proto si dávám dobrý pozor, do jakého kontejneru dávám svoje staré oblečení - zatím mám celkem prověřenou akorát Diakonii Broumov, ale spousta firem oblečení sbírá vyloženě pro komerční účely - do sekáčů nebo na zpracování na hadry (nevidím na tom nic špatného - pořád je to daleko lepší, než aby skončily ve spalovně, ale myslím, že je fér, aby lidi věděli, na co to oblečení bude soužit).

Omlouvám se, že jsem se tak rozkecala. :think:

ZuzankaBG
Povídálka 14 příspěvků 09.02.17 21:41

@klamonožka ach jo, to je škoda :( ale každopádně děkuju za odpověď :D

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 10.02.17 01:33

@ZuzankaBG Jo, jo. Taky mě to štve. Jediná možnost asi je, hezky to nafotit a hodit na internet (sbazar, bazos, votoč vohoz, FB…). :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama