SecondHand v Praze - kde i vykupují?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZuzankaBG
Povídálka 15 příspěvků 09.02.17 12:12
SecondHand v Praze - kde i vykupují?

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li nemáte zkušenosti s výkupem oblečení v pražských secondhandech? Oblečení pro dospělé, ne pro děti :D

Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 09.02.17 17:15

Já myslím, že nikde (už jsem taky pátrala).

Nevím, jestli to není hoax, ale říká se, že oblečení v našich sekáčích pochází z „charitativních“, recyklačních kontejnerů na oblečení, které mají na západě, příp. z různých tamních sbírek šatstva. Takže obchody mají přísun přiměřeně kvalitního šatstva de facto zadarmo z Anglie/Francie atd. (tedy za náklady na sběr a dovezení) a nemají zájem tady za obnošené oblečení někomu platit.

Proto si dávám dobrý pozor, do jakého kontejneru dávám svoje staré oblečení - zatím mám celkem prověřenou akorát Diakonii Broumov, ale spousta firem oblečení sbírá vyloženě pro komerční účely - do sekáčů nebo na zpracování na hadry (nevidím na tom nic špatného - pořád je to daleko lepší, než aby skončily ve spalovně, ale myslím, že je fér, aby lidi věděli, na co to oblečení bude soužit).

Omlouvám se, že jsem se tak rozkecala. :think:

ZuzankaBG
Povídálka 15 příspěvků 09.02.17 21:41

@klamonožka ach jo, to je škoda :( ale každopádně děkuju za odpověď :D

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 10.02.17 01:33

@ZuzankaBG Jo, jo. Taky mě to štve. Jediná možnost asi je, hezky to nafotit a hodit na internet (sbazar, bazos, votoč vohoz, FB…). :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

I Houdová měla svého Janečka! Do manželství se jim pletl i moderátor Novotný

Ochránkyně zvířat, planety a známá veganka Helena Houdová (39) oslavuje... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >