Šedý zub u batolete

3
22.4.20 11:28

Šedý zub u batolete

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenost se šedými zuby? Dcerka (14 měsíců) má spodní dvojku šedou téměř od chvíle, co jí vyrostla (viz fotka) a nyní jí šednou i horní jedničky a dvojky. Co jsem tu četla, tak důvodem jsou buď antibiotika nebo úraz. Antibiotika nikdy nebrala, spadla na pusu poprvé minulý týden (to jsou ty ranky na spodním rtu), takže tím to být nemůže. Zuby ji čistím 2× denně, zatím bez pasty. Má někdo stejnou zkušenost? Co s tím? K zubaři půjdeme až se trošku uklidní současná situace. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.4.20 11:54

Mame stejny problem s horni jednickou, od te doby co dceri ( 18 m ) vyrostla tak se droli a ten zbytek zubu co tam ma je z vnitrni strany sedy… zacina se ji drolit i dvojka vedle :roll: Taky nemela zadny uraz, antibiotika zatim take ne, ani ja v tehotenstvi jsem nebrala zadne leky. U zubare jsme byli v roce ale to ho mela upadly jen kousek, dalsi prohlidka nas ceka v cervnu tak jsem taky zvedava co se dozvim. Snazim se cistit dvakrat denne ale dcera moc nespolupracuje tak je to spis takove posmrdlani.. Po kazdem jidle je to nerealne cistit, kor kdyz je jeste porad celkem dost kojena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.4.20 14:58

@k.a.t.u.s.i.k to droleni zubu zni celkem hrozive. To dcerka nastesti nema, i kdyz kdo vi, co se s temi zoubky stane. Cisteni je taky spis smrdlani kartackem :) Drzim palce, aby kontrola neco odhalila a nasla se pricina a reseni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
22.4.20 15:32

Podle obrazku, co jsem videla, vypadaji takhle tzv. medove zoubky, ja treba na doporuceni zubarky necistim kartackem, ale takovou zinkou na zuby, mohu tim ty zuby lepe vycistit, prozoze u kartacku taky dite moc nespolupracuje…pry se to dela treba z nocniho kojeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.4.20 21:48

@Melodie91 Dcerka je asi od 1 měsíce na UM, což to zabarvování možná zhoršuje. Děkuji za tip na žínku, podívám se po ní a vyzkouším, zda to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat