Kaz v zubu a sepse?

Anonymní
17.4.20 14:40

Kaz v zubu a sepse?

Ahoj kočky, měla bych dotaz :D Mám v puse kaz a to dost velkej, už mi kvůli tomu vypadl i kus zubu, ale vůbec to nebolí a mám za to, že mě to nikdy ani nebolelo. Četla jsem někde, že od kazu zubu může vzniknout sepse nebo jak se to jmenuje. K zubaři jsem objednaná za týden, ale kdyby mi mělo něco takovýho začít, tak by mě to asi dost bolelo a oteklo by mi to ne? Prosím o jakou koliv odpoved. Děkuji moc a mějte se krásně:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3671
17.4.20 14:47

To spíš absces, horečnatý zánět a následná sepse.

Jako jo, teoreticky tě může špatný zub zabít, ale u mladého člověka je to velice nepravděpodobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9677
17.4.20 14:48

Myslím, že do týdne přežiješ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11137
17.4.20 14:55

Taky bych řekla, že týden vydržíš. Ale nenech to plavat, moje máma si takhle přivodila nějaký hodně netypický zánět v plicích a byly s tím docela nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.20 14:56

Týden už asi zvládneš. Pokud je to v takovém stavu, že kus zubu je pryč a nebolí to, tak pravděpodobně je mrtvý a tělo už se s tím nějak vypořádalo. Může to být časovaná bomba, to ano, ale asi bys o něm věděla, otok, horečka, bolest.
Jinak ano, bakterie v infektech zubů mohou přímo nasedat na srdeční sval. Celková sepse od jednoho zubu nevím…to by musela být celá pusa v hrozném stavu, nebo ten zub v nějakém akutním stavu, nejdřív absces, atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12603
17.4.20 15:05

Hlavně nepospíchej, to má čas: https://www.novinky.cz/…ari-40320831

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 15:38

@jege no právě tenhle článek mě ještě víc vystresoval :)

• Citovat
  • Nahlásit
2415
17.4.20 16:16

Ja te nechapu, tobe vypadne kus zubu a k zubari za tyden? Ackoliv jsem proti nocnim pozotovostem, protoze to neni nic nez reznicina tak aspon antb bych si napsat nechala a stejne podle toho co pises o zub prijdes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3213
17.4.20 16:18

S usty plnymi kazu beha spousta lidi a vubec je to ne*ere. Ted vyjde clanek, jak jeden deda s tim behal tak dlouho, az se u nej rozvinula sepae a umrel a najednou je tyden dlouha doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 16:43

@Peggy54 Ale mě to vůbec nebolí, myslela jsem si, že by mě to mělo bolet a nebo nějak citlivý kdyby to bylo na horký a studený to taky není.

• Citovat
  • Nahlásit
2415
17.4.20 16:49
@Anonymní píše:
@Peggy54 Ale mě to vůbec nebolí, myslela jsem si, že by mě to mělo bolet a nebo nějak citlivý kdyby to bylo na horký a studený to taky není.

Manzel mel pod osmickou dole zanet jako prase a taky ho to nebolelo. Driv ho to prestalo bolet tak to neresil, zubar to zjistil, kdyz manzela pres noc chytila silena bolest
Cele leve dolni celisti a nevedel co, kde ho vlastne boly.. zub hned ven, bohuzel se zanet rozsiril i do sedmicky tak jde pristi tyden na cisteni a uvidi se jestli se podari zub zachranit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 13:17

Take pokládam dotaz a oživuji diskuzi. Sestra lecena u psichyatra je na praskách. Zuby ma v silenem stavu hluboké kazy silene az do masa. Zlamane. Žádnéj celej všechny černé. Nema jediný zdraví zub.tet uz od včera zkuci ze ji boli spodní čelist obvodní ji napsala žádanku na vytáhnuti zubu v narkoze ale nikde neberou tet kvůli koronavirusu nejdříve za měsíc. Tak se s mamkou ptame co v takovém případě? Ikdyby jsme ji dostali k zubaři jak se to řeší? Když ji bolí cela čelist zuby všechny špatný kazy atd tezko najdou který to třeba rozjel. Daji nejaky antibiotika a začnou vytahovat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat