Šéfka na mě chce zavolat policii

Anonymní
4.12.19 11:57

Šéfka na mě chce zavolat policii?

Dělala jsem v jednom nejmenovaném a celkem známém obchodě s oblečením. Sefova mi nebyla doteď schopna dát smlouvu, prý, že to trvá dyl, než účetní vše udělá. Dobře, počkala jsem týden, ale už se mi to nelíbilo. Byla jsem rozhodnuta skončit, tak jsem se byla ptát po jiné práci, kde mě tedy vzali a už jen čekám na datum nástupu.
Dnes jsem šla normálně do práce, ale sefova byla tak extrémně protivná, rypava, že se to nedalo vydržet, pořád měla nějaké narážky, poznámky (asi ji chlap doma špatně vyje…)
tak jsem ji řekla, že se takhle semnou nikdo bavit nebude a šla jsem pryč.. Nenechám si srat na hlavu ani omylem.
Cestou domů jsem ji ještě napsala sms, že končím, a mám lepší pracovní nabídku, a že mi nepřijde normální, že mě skoro měsíc zaměstnává bez smlouvy a že v dnešní době pracovat bez smlouvy prostě nebudu. A dopsala jsem, že ji kdyztak věci pošlu po kolegyni pak. Protože jsem měla ještě některé věci doma z práce.
A ona frajerka mi napíše, že pokud vše nedonesu dnes do 20.00 že zavolá na mě policii :lol: :lol:
Tak sem napsala, že tohle vyhrožování může zkoušet jinde, že je na spatny adrese, a že já jsem se s ní snažila jednat slušně, i přes to, jak se ke me chovala.
Vážně si nenechám vyhrožovat nějakou zakomplexovanou husou…
Jak byste teď v mém případě postupovali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1967
4.12.19 11:59

Volat může co chce..pracovní smluvu nemáš takže jak bude dokazovat že jsi tam skutečně pracovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26589
4.12.19 11:59

Co znamená, že máš doma věci z práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
4.12.19 12:01

@jenny.fields asi oblečení a pomůcky např…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3179
4.12.19 12:03

Jeste aby ti zaplatila vyplatu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 12:05
@jenny.fields píše:
Co znamená, že máš doma věci z práce?

Ano myslím oblečení, pomůcky, nějaké klíče od šaten apod.

Zajímá mě, jak bych měla v tomto případě postupovat, a jestli se s výplatou mám rozloučit? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
15495
4.12.19 12:08

Hele policii na tebe nezavolá, protože by tím musela přiznat, že tě zaměstnávala na černo, bez smlouvy :mrgreen: Takže já bych byla svině a řekla jí, že jí věci vrátím z ruky do ruky za vejplatu, kterou ti dluží, jinak naopak udáš jí za přijímání zaměstnanců bez smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 12:14
@unuděná píše:
Hele policii na tebe nezavolá, protože by tím musela přiznat, že tě zaměstnávala na černo, bez smlouvy :mrgreen: Takže já bych byla svině a řekla jí, že jí věci vrátím z ruky do ruky za vejplatu, kterou ti dluží, jinak naopak udáš jí za přijímání zaměstnanců bez smlouvy.

Ano, to jsem měla v plánu, dokud jsem nezjistila, že bych z toho měla i já sama nějaký postih a vlastně tím udala i sama sebe :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
7865
4.12.19 12:23

Zdravotní, sociální ti za měsíc platil kdo? Zašla bych na UP se informovať. A nahlásit ji. A výplatu pokud ji neuvidíš, jedině soudně vymáhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
4.12.19 12:34
@pannda píše:
Zdravotní, sociální ti za měsíc platil kdo? Zašla bych na UP se informovať. A nahlásit ji. A výplatu pokud ji neuvidíš, jedině soudně vymáhat.

A rovnou zašla na úřad práce - aby mi aspoň hradili zdravotní pojištění. Protože pokud nemáš pracovní smlouvu, tak by si rovnou měla zajít i na zdravotní pojišťovnu a zepat se, zda-li si tě firma nahlásila jako plátce zdravotního pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
4.12.19 12:39

Ikdyz na tebe policii zavolá, pošlou ji do patřičných míst jelikož nemáš smlouvu a pokud před nimi provalí ze tě zaměstnává měsíc beze smlouvy budou z toho problémy jen pro ni… nicméně okamžitě podat hlášení na COI, hlavně si zjisti zda ti odvedli pojištění, jestli tě aspoň nahlásili. Pokud ne, mohla by si na to přijít po delší době a jsou za to nemalé pokuty a bohužel už se zpětně nedohadas ze nadřízená byla pipka ;)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
4.12.19 12:45
@unuděná píše:
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
4.12.19 12:47
@FraDeu píše:
A rovnou zašla na úřad práce - aby mi aspoň hradili zdravotní pojištění. Protože pokud nemáš pracovní smlouvu, tak by si rovnou měla zajít i na zdravotní pojišťovnu a zepat se, zda-li si tě firma nahlásila jako plátce zdravotního pojištění.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14062
4.12.19 12:47

Zjisti si, zda za tebe platila zdrav a soc.poj., dal bych zavolala na urad prace, ci coiku a poradila se, co delat a jak dostat vyplatu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
4.12.19 12:52

Holky teoreticky, nebyl by ale i zakladatelky problém, kdyby jakože měsíc někam chodila pracovat bez smlouvy? každý může tvrdit, že o tu smlouvu strašně stál a že určitě nedostával peníze na ruku na černo, nýbrž že šéfka dluží. Nicméně jak už tu padlo, policii zavolat klidně může, protože by musela přiznat zaměstnávání lidí na černo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat