Seškrábnout čepy při angíně? Trhání mandlí?

15977
7.8.13 21:06

Seškrábnout čepy při angíně? Trhání mandlí?

Ahoj.
Opět mám hnisavou angínu a čepy na mandlích. Už jsem byla na pohotovosti a mám augmentin, ale chtěla bych, abych byla zdravá co nejrychleji a tak mi přítel radí, že ty čepy mám seškrábnout. Před několika lety mu to radil budoucí veterinář na koleji. Opravdu to pomůže?

A nebyl tu někdo na trhání? Angínu mám pořád. Pořád do sebe musím cpát ATB a už mě to fakt nebaví.

Díky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4190
7.8.13 21:09

@Elilen Nevím, jestli to pomáhá, ale já jsem si je vždycky oddělávala uchošťourem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
7.8.13 21:10

@Elilen já jsem byla na trhání mandlí, protože jsem měla streptokoka na mandlích a angíny co 14 dnů, pak antibiotika přestaly zabírat tak mi mandle vytrhli. Je to už 5 let a měla jsem od té doby angínu jen jednou :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
7.8.13 21:20

Tak ja mam vytrzene mandle v 16letech.Od te doby jsem anginu nemela. Nicmene jsem mela uz 4×zapal plic.Rika se, ze to pak jde na plice hned, jak se to nema kde zastavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihl. hana20:00
7.8.13 21:21

Já je „dloubu“ pokaždý. Cítím je tam a vadí mi to. Nemyslím si ale, že by to průběh jakkoli urychlilo.

• Nahlásit
  • Citovat
2002
7.8.13 21:21

Mne mandle trhali kdyz mi bylo asi 10, anginy jsem mela kazdy mesic, od te doby ( bude to 20 let) sem mela anginu 2×. takze ja bych radila nechat vytrhnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2002
7.8.13 21:23

@sara1000 mne to pak padalo na prudusky, za poslednich 10 let sem nemarodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
7.8.13 21:25

Já mívala taktéž věčně angíny, čepy snad pořád. Je to totální humáč a pěknej smradek v pusy :-):-):-) Tak jsem šla v osumnácti na vytrhnutí mandlí a mám totální pokoj-tuk, tuk-nemocná jsem byla, už ani nepamatuji a čepy tím pádem nemám a nedělají se.
Ale muj syn to asi podědil po mě, protože také trpívá na věčné zápali v krku a čepy má taky často. Tak uvažuji, jestli mu ty mandle taky nenechám vyndat.
Mě tehdá doktor říkal, že když je jich hodně těch čepů, tak že to kazí i srdíčko, že se dělají i tam. Že se to roznese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
7.8.13 21:38

Já na to taky trpím, i když nemám angínu, tak ty kentusy vytahuju párátkem (když nějakej najdu :zed: )… @kotýsek - pomohlo opravdu vytržení mandlí?? Já už nad tím taky přemýšella, ale vyčetla jsem, že se pak nedělají na/v mandlích, ale právě kolem dokola, takže to ten problém vlastně neřeší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26890
7.8.13 21:45

Segra si je sundava uchostourem namocenym v jodove tinkture.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
7.8.13 21:49

Já jsem v dubnu měla, tak brutální angínu, že mě zavřeli do nemocnice. Přes 40 teploty, skoro týden, nemohla jsem mluvit, dusila jsem se, atibiotika vůbec nezabírala, tak mě přítel odvezl na ORL, 12 -15 kapaček denně, některý části dnů si vůbec nepamatuju, jen vím, že když mě tam dovezl, tak říkali, že mám k tomu právě z těch čepů ještě zánět v krvi. Vypadávalo mi to za pár dnů samo a bylo to třeba 0,5×0,5 cm velký, se mi z toho chtělo zvracet. A odšťourat to ničím nešlo :-((((
Jinak na angíny trpím hodně často, jen letos jsem ji měla už 4×, z toho jednou tuto brutální. Ale vyndání mandlí mi nedoporučují… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
7.8.13 21:52

@Seizdra -to není pravda, nedělají se už nikde. Aspoň mě ne.
Holky -ty co jste už bez mandlí, že už se vám čepy nedělají???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
7.8.13 21:55
@kotýsek píše:
Já mívala taktéž věčně angíny, čepy snad pořád. Je to totální humáč a pěknej smradek v pusy :-):-):-) Tak jsem šla v osumnácti na vytrhnutí mandlí a mám totální pokoj-tuk, tuk-nemocná jsem byla, už ani nepamatuji a čepy tím pádem nemám a nedělají se.
Ale muj syn to asi podědil po mě, protože také trpívá na věčné zápali v krku a čepy má taky často. Tak uvažuji, jestli mu ty mandle taky nenechám vyndat.
Mě tehdá doktor říkal, že když je jich hodně těch čepů, tak že to kazí i srdíčko, že se dělají i tam. Že se to roznese.

Jo jo roznese, já jsem to měla i v hrtanu, proto jsem se tak dusila. přítel nejdřív volal na ORL a tam mu řekli, ať mě buď okamžitě doveze nebo že pošlou sanitu. Pěknej humáč to byl :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
7.8.13 21:59

@MiskaKosa - a z jakého důvodu -ti to nedoporučují??
já jsem na tom byla ještě v dobách, kdy se mandle opíchaly, jako u zubaře a řezalo se celkem za živa- já tehdá myslela, že se bolestí zblázním.
Tet tě uspí a vyřežou, takže pohodička.
Já o tom silně uvažuji u mojeho šestnáctiletého syna, že pujde je šmiknout. Protože, když má zrovna období, že má čepovou invazy-tak se mi zdá, že mu pěkně smrdinká z pusy. Jindy jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
7.8.13 22:01

Angína je prevít. Já je měla v dětství často, brala neustále Penicilin(dříve nic nebylo), pak mi hnis vymačkával, bylo ho strašně moc a nakonec se rozhodlo mandli odstanit. Pomohlo to, měla jsem angínu snad jen 4× doposud. Takže se poraď na ORL a ven s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama