Šetření na jídle v ČR - cesta do pekel...
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Holky u nas v lbc mame obchod grand moravia ci jak se to jmenuje a kupuju italsky syry rreba kus aj za 140 kc
ale je to lahoda domaci mleko ktere opravdu chutna jak mleko kdysi ne jen obarvena voda domaci maslo mnam a sunku a mortadelu ale jak slabe to krajej to je uzasny me stvou ze vam v obchode nakrajej tlusty kolecko sunky fuj se mi to pak ani nechce jist cim tenci tim lepsi jinak tqm maji i bozzi suseny rajcata a italsky testoviny je to draha sranda za pr kousku a 500 je pryc ale ja teda radsi budu jist mene a kvalitne nez se prezirat humusama jinak uz ford rikal nejsem tak bohatej abych kupoval levny veci
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Docela mě zaujalo toto ohledně botanických pesticidů a jejich užití komerčně:
„Dochází k paradoxní situaci: čaj z kopřivy můžete klidně vypít, ale
kdybyste ho chtěli použít jako takzvaný botanický pesticid, protože
on funguje proti mšicím nebo povzbuzuje růst rostlin, potřebujete
na to získat registraci, která vyjde na 250 milionů korun.“
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Malaga píše:
Docela mě zaujalo toto ohledně botanických pesticidů a jejich užití komerčně:„Dochází k paradoxní situaci: čaj z kopřivy můžete klidně vypít, ale
kdybyste ho chtěli použít jako takzvaný botanický pesticid, protože
on funguje proti mšicím nebo povzbuzuje růst rostlin, potřebujete
na to získat registraci, která vyjde na 250 milionů korun.“
No to rozhodně není jediný problém. Např. je proti zákonu prodávat jiná než registrovaná semínka. Registrace je samozřejmě v řádech milionů až desítek milionu, takže malé semenářské firmy nebo jednotlivci nemají šanci. Velké semenářské společnosti dělají zpravidla jen hybridy, které mají žádané vlastnosti jen v první generaci a sami bývají neplodní. Takže si další rok musíte koupit semínka nová. Tím zanikají staré odrůdy. Zaniká rozmanitost. Stále je dost lidí, kteří semenaří a dávají semínka dál, ale je to nezákonné. Ptám se proč? Hybridy musíme stříkat chemickými postřiky, jinak prostě neplodí. Společnosti vyrábějící tyto postřiky jsou často součástí stejných koncernů jako semenářská společnost. Je to kruh, ve kterém se točí stamiliardový dolarový byznys ve světě a dojíždíme na to všichni… Z tohohle vývoje je jednomu smutno ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit