Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj,
dnes jsme byli u logopedky a ta nám pro maléhoo doporučila pastelku ve tvaru kuličky, která podporuje správný úchop tužek. Prý se to jmenuje color ball, ale nemůžu to nikde na netu najít. Vím, že sestra kdysi měla pro malého něco takového, takže koupit se to určitě dá, jen hledám marně.
Díky za případné odkazy
http://www.obchod-ks.cz/…ika/Barevná%20kulička%20SES%20-%20Colorball%5B242%5D
třeba tady ![]()
Můžeš si jí vyrobit sama doma…stačí ti odřezky voskovek a forma na muffiny…dáš tam různé kousky voskovek a vložíš do trouby na cca 150 C…po pár minutách voskovky tají…rozpustí se…vyndáš z trouby, počkáš až to zchladne tak, abys to mohla vyloupnout z formy a nespálila se…má to mít konzistenci modelíny…vytvaruješ v dlaních kuličku…necháž v lednici dotuhnout…a maluješ…
můžeš udělat různě velké kuličky a jednobarevné, dvoubarevné, vícebarevné…atd…
Holky moc díky, já tam totiž pořád zadávala color ball a nic nevyjelo. @Jitka1976 díky, ale to ji radši koupím, ta by vypadala ![]()
@1024 píše:
Holky moc díky, já tam totiž pořád zadávala color ball a nic nevyjelo. @Jitka1976 díky, ale to ji radši koupím, ta by vypadala
Ty snad nejsi tvořivá a kreativní SUPERMATKA…???
![]()
Měli jsme ho, jako je to pohodlné pro dítě, ale že by to mělo vliv na dobrý úchop? to asi ne. ![]()
@Jitka1976 Právě že ne
,já radši navařím, napeču. Já i to cukroví mám výborny, ale ošklivý a tchýně naopak hnusný, ale líbivý
.
@Timinka Tak snad paní logopedka ví co doporučuje
. Syn ji drží jak prase kost.
@1024
my jsme teda měli jinej tvar -kolo a dokola byly barvy, tyjo ale osobně jsem si právě říkala, že se to drží děsně
darovala jsem do školky ![]()
@1024 A ještě mě napaadlo, že ji mívali v Pompo hračkárně, tak jestli ji máš někde poblíž… ![]()
@Ve-ru píše:
@1024 A ještě mě napaadlo, že ji mívali v Pompo hračkárně, tak jestli ji máš někde poblíž…
To jsem zrovna chtěla napsat. V Pompu ji mají.