Šílené pálení v pochvě a okolí

28
2.8.20 14:51

Šílené pálení v pochvě a okolí

Ahoj, od půlky června mě trápí gyn. potíže - šílené pálení v pochvě a hlavně okolí, nejvíce mě to pálí na klitorisu a malých pyscích, jsem celá zarudlá. Potíže se mě objevily po dobrání ATB a následné menstruaci. Jako první pomoc jsem zvolila Clotrimazol tablety na 6 dní a mast Canesten, myslela jsem, že jde o kvasinky. Nepomohlo, volala jsem tedy na gyndu, doktor mi před víkendem poslal Lomexin globule a krém, opět bez efektu. Na další týden jsem byla objednaná na prevenci, tak jsem to už neřešila a počkala. Lékař mi udělal stěr, vyšel mi +Streptococcus anginosus a ++Bifidobakterie. Lékař nechápal, z čeho potíže mám, když mi tam nevyšlo nic špatně, prý jsou bifidobakterie v pořádku a streptokok je běžný nález. Dostala jsem Macmiror na zavádění i orálně na 12 dní, nic. Šla jsem znovu na gyndu, lékař už byl ze mě zoufalý, tentokrát jsem dostala Klion-D a mast Pimafucort, nic. Ještě jsem zkoušela Jenamazol, vůbec nic na mě nefunguje. Nicméně i gynekolog říká, že tam potíže vidí - jsem celá zarudlá, hlavně na pyscích a kolem poševního vchodu, ale prý i uvnitř. Dělal si srandu, že si fakt nevymýšlím, ale už neví co se mnou. Z volně prodejných věcí jsem vyzkoušela Hydrofemin na doporučení lékaře, dále Gynimun, myji se gelem na int. hyg. s tea tree, nic. Zkoušela jsem i změnit toaletní papír, nepoužívat intimní mýdlo, peru v dětském gelu a žehlím, nic. Při menstruaci potíže trvají, vlastně od doby, co mi to začalo, mi nic ani na chvíli nepomohlo, jen studená voda to trochu zklidní, nicméně neléčí. Snažím se omezit sladké a pečivo, dříve jsem na kvasinky trpěla, ale tohle je jiné než kvasinky, přijde mi to mnohem horší. Výtok moc nemám, ale když už, tak je normální, bílý, žádné hrudky, ale přijde mi, že trochu zapáchá. Jinak beru HA, ale jen kvůli bolestivé menstruaci, ale styk jsem ještě neměla - proto vylučuji všechny možné pohlavní choroby ???? vůbec nevím, co by mi mé potíže mohlo způsobit a hlavně se toho nedokážu zbavit. Samozřejmě se znovu chystám na gynekologii, nicméně doktor má teď dovolenou a já to mám stejně dostat. Jinak mě lékař vždy vyšetří, vyšetřoval mě i „dětskými“ zrcadly, naštěstí to nebylo nijak nepříjemné a jsem ráda, že aspoň nic nezanedbá a mrkne se. Kultivaci mi dělal jednou a až tam půjdu ten další týden, budu trvat na tom, ať se zopakuje pro jistotu ještě jednou, protože naslepo už žádné léky nechci. Nemáte někdo zkušenosti, co by to mohlo být, nezažila jste některá něco podobného, co vám pomohlo? Už mě to nebaví chodit neustále k lékaři, není mi to moc příjemné, zvláště, když jsem ještě panna a doktor mě ani nemůže pořádně vyšetřit ???? sice si bere menší nástroje a je citlivý, ale asi chápete, že to není něco, o co bych pořád stála, i když jak říkám, jsem ráda, že vyšetří a nic nezanedbá. A taky mě to poměrně dost obtěžuje i v běžném životě, fakt není minuta, kdy by mě to nepálilo. Nejhorší je to pálení asi zvenku, ale celkově cítím, že to není ok. Ještě mě napadá, že mi dělal i kultivaci moči a ta byla v pořádku. Budu ráda za každé zkušenosti! ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28
2.8.20 14:55

A ještě dodatek - krom toho zarudnutí, tak pod klitorisem, jakoby na spojnici malých stydkých pysků mám takové dost zarudlé místo… samozřejmě gynekolog to viděl, ale sám o sobě to nebral jako problém, jinak žádné pupínky nebo něco takového nemám. Jinak mě pak vyšetřoval vnitřně, kde jsem prý také zarudlá, takže si prostě myslím, že mám ten spodek celej nějakej chycenej 😃 jen tedy nechápu, že mi nix nezabírá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 14:59

Jsem na tom podobně jen s tím rozdílem že tam mám výstupek jasně červený nahoře se špičkou a velmi to svědí i okolo a směrem ke konečníku. l Na gyndě jsem byla pono mastí všeho a nezabralo a ted jsem dostala doporučení na onkogynekologii at se na to podívatjí..mám děsný strach.,Mám to asi od března kdy to začalo svědit, pak gynda v červnu a ted jsem čekala na termín. Jdu 10 a bojím se že to bude rakovina

• Citovat
  • Nahlásit
28
2.8.20 15:11
@Anonymní píše:
Jsem na tom podobně jen s tím rozdílem že tam mám výstupek jasně červený nahoře se špičkou a velmi to svědí i okolo a směrem ke konečníku. l Na gyndě jsem byla pono mastí všeho a nezabralo a ted jsem dostala doporučení na onkogynekologii at se na to podívatjí..mám děsný strach.,Mám to asi od března kdy to začalo svědit, pak gynda v červnu a ted jsem čekala na termín. Jdu 10 a bojím se že to bude rakovina

Tyjo, to je masakr, budu držet palce, ať to není nic hrozného! :hug: já mám právě pod klitorisem (vlastně na té spojnici pysků a u močové trubice) takové rudé místo, jak kdyby tam byl nějaký zápal… jenže nic na kvasinky nepomáhalo (nakonec se zjistilo, že kvasinky nevyšly ani ve stěru), pak jsem měla Klion-D a Macmiror, což jsou i antibiotika a vůbec žádný efekt. Jinak to mám jako ty, to místo mě nejvíc pálí, ale zároveň mě to pálí i uvnitř v pochvě. Zkusila jsem i plno volně prodejných věcí, akorát to stálo plno peněz a bez efektu. Vůbec netuším, co by to mohlo být, můj lékař každopádně ještě zvažuje udělat znovu kultivaci (chtěl už minule, ale zdálo se mu to od té poslední brzo) a možná se přemýšlí i nad celkovými antibiotiky, ale nechci už brát nic naslepo, abych zas něco zkoušela a nemělo to žádný efekt :,( tak uvidím, jak dopadnu, sama už to doma asi nevymyslím, tak čekám, než budu moct na tu gyndu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 15:12

U mě je ještě smutné, že jsem ani s nikým nespala a už mám takové problémy :D na jednu stranu jsem ráda, že můžeme vyloučit nějaké sexuálně přenosné choroby, na druhou stranu už jsem toho zkusila tolik, že začínám být fakt zoufalá, co by mi mohlo pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
2.8.20 15:31

Nemohla by to být alergie třeba na kondom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
2.8.20 15:33

Aha sorry teď jsem teprv přečetla, že jsi s nikým nespala. Tak ještě mě napadá nevhodný mycí gel. používáš intimgely? Jsou šetrnější než běžný sprcháč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9924
2.8.20 15:46

Nemůže to být podrážděné z toho všeho? Já měla totiž obdobný problém. Něco jsem si koupila sama, něco mi dal lékař, když to co jsem si koupila nezabíralo. Pak to bylo ještě mnohonásobně horší. Nakonec jsem si říkala, že už nic brát nebudu. Pozměnila jsem tedy stravu, protože mi vyšly kvasinky. A od té doby co si nic nemají, nezavadim je to teda výrazně lepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 16:08
@Bafonek píše:
Aha sorry teď jsem teprv přečetla, že jsi s nikým nespala. Tak ještě mě napadá nevhodný mycí gel. používáš intimgely? Jsou šetrnější než běžný sprcháč.

Používám, ale používám je už dlouhou dobu. Měla jsem Lactacyd, který mi vyhovoval, na doporučení gynekologa jsem zkusila mycí gel s tea tree, také mi nijak nevadí, naopak se po použití cítím lépe. Také mě už napadlo, jestli mi nějaký ten gel nevadí, tak jsem se 14 dní myla jen vodou a také bez efektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 16:11
@marinka5 píše:
Nemůže to být podrážděné z toho všeho? Já měla totiž obdobný problém. Něco jsem si koupila sama, něco mi dal lékař, když to co jsem si koupila nezabíralo. Pak to bylo ještě mnohonásobně horší. Nakonec jsem si říkala, že už nic brát nebudu. Pozměnila jsem tedy stravu, protože mi vyšly kvasinky. A od té doby co si nic nemají, nezavadim je to teda výrazně lepší…

No, mě jak to začalo, tak tak to pokračuje, po ničem to není lepší ani horší. Teď jsem týden nic nepoužívala, jelikož věcí od lékaře jsem už dobrala a už ani nevím, co bych měla zkusit. A je to pořád stejné, není žádné zlepšení, teď to mám navíc dostat, takže ještě další týden určitě nic zkoušet nebudu. A pak se chystám na gyndu, pokud se to nějakým zázrakem samo nespraví. Stravu mám poměrně dobrou, já už preventivně nejím moc sladké a pečivo, jelikož na kvasinky trpím, takže tohle už znám. A mě teda kvasinky v kultivaci vůbec nevyšly a sama cítím, že to nejsou ony. U kvasinek jsem měla vždycky hrudkový výtok a svědění, teď mě to pálí a přijde mi to o dost nepříjemnější než kvasinky. Ale děkuji za reakci, cením si každé rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 16:13

A ještě jeden poznatek - čím víc na sebe sahám, tím je to horší. Občas mě to instinktivně nutí se poškrábat, ale je to pak úplně šílené, tak to samozřejmě nedělám :D o nějakém vlastním potěšení nemůže být vůbec řeč, mám klitoris poměrně citlivý a na dotek i bolestivý, takže čím méně kontaktu, tím lépe. Jinak napadla mě ještě alergie, ale shodou náhod jsem před 14 dny brala prášky na alergii kvůli kousnutí hmyzem a také žádná reakce. A také se snažím co nejvíce větrat, chodit bez kalhotek - je mi to příjemnější, ale jinak to efekt také moc nemá. Ach jo, to jsem teda dopadla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
2.8.20 16:21

Možná nějaké sedací koupele. Nevím teď přesně, ale nějaká rostlina na různá gyn. pálení existuje. Chtělo by to trochu pogooglit a určitě najdeš. Přírodní léčba je kolikrát účinnější než různé chemické preparáty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
2.8.20 16:23
@Bafonek píše:
Možná nějaké sedací koupele. Nevím teď přesně, ale nějaká rostlina na různá gyn. pálení existuje. Chtělo by to trochu pogooglit a určitě najdeš. Přírodní léčba je kolikrát účinnější než různé chemické preparáty.

Vyzkouším, je fakt, že tohle jsem ještě nezkoušela! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
2.8.20 16:31

Vyzkoušela jsi Rosalgin buď výplach, nebo koupel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
2.8.20 16:36

Asi bych zkusila řepík, heřmánek nebo černý čaj - buď sedací koupele nebo přikládat obklady. A nepoužívat mýdla, ani intimní, alespoň dokud se to nezahojí. Nemůže to být něco jako opruzenina? I když asi bys to neměla i uvnitř. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama