Sklánění hlavičky víc do leva u 3m miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineTýnka20
Kecalka 346 příspěvků 19.06.19 21:33
Sklánění hlavičky víc do leva u 3m.miminka

Ahoj holky, vim, ze tu je dost takovych temat, ale nikdo neodpovi, neozivi diskuzi..mame,,trosku" problem. Ze malej kdyz spi, tak furt ma hlavu v levo, at ji podlozim, nebo ho dam na bok, tak se po case prohrabe na tu levou stranu a nebo se proste pretoci na zada a je zase v levo. Pri paseni hlavicku otaci, vnima vsechno okolo nej, otaci se bez problemu na obe strany, pri mluveni, pri hrani, na hracky reagueje, nema problemy ze by plakal ze by ho otaceni bolelo, je bez problemu, skoro o nem nevim jak je hodnej, nebreci.. ale proste ta leva strana pri spanku je furt.. lehce ma tu levou stranu splostelou, a tim ze nas dr je az moc peclivej(samozrejme ze je to dobre, ze nic nechce zanedbat) mam hruzu ze nas posle na cvičení atp.. protoze si taky myslim, ze v dnesni dobe to je proste in to cviceni s mimcama.. uz nevim, co udelat aby proste spal i na pravo.. nerikam, ze spi porad jen doleva, ale vicemene je to casty v levo.. slysela jsem, dat na tu stranu treba mouku, ze ro je tezky, takze se nepretoci ta hlavicka do leva.. :D :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Meo
Povídálka 23 příspěvků 19.06.19 21:41

Otočit postýlku nebo dítě dávat do postýlky obráceně. Mně se dcera otáčela víc tam, kde bylo světlo, takže jsem ji po čase začala dávat obráceně a pak vydržela víc na té potřebné straně.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 19.06.19 21:42

Syn to mel taky ale na pravo. neurolog nas chtel taky hnat na cviceni ale do mesice jsme to zmakli, vsechno jsem s nim delala na levo a dobry.ted mu je 9m a je v pohode, hlavu mel taky splaclou a to se taky srovnalo

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 8073 příspěvků 19.06.19 21:43

Kup mu na spani Panda polstarek, ktery udrzi hlavicku rovne :palec:

Echt Kelišová 8073 příspěvků 19.06.19 21:44

Mimochodem rady o podnetech z druhe strany funguji jen pokud je dite vzhuru, ve spanku bude stejne tu hlavicku tocit.tam,kde je to pohodlnejsi.Syn si takhle hlavu pekne zplacl, srovnalo se to,ale.az pomerne pozde..

Strecha
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 19.06.19 21:58

Ja mela s dcerou podobny problem. Proste kdyz spinkala, tak pouze s hlavickou k jedne strane. Doktorka nas poslala na rehabky a cvicila jsem Vojtu (jen ale 2cviky). Byla jsem tam cca 10× a jsem za to rada, protoze uz zacala mit taky splaclou hlavicku a opravdu jsem nechtela do budoucna resit helmicku…Dokonce kdyz byla na brisku a pasla koniky, tak bylo videt na pateri, ze je take trochu do luku. Cviceni ji moc pomohlo, v podstate ji jen chvalila, ze dela veci na ktere mela i cas a celkove jsem se dozvedela hodne dobrych rad, jak postupovat…
Jinak jsem zavinovala, takze jsem ji v zavinovacce vylozene opirala o postylku, mela jsem ji kojit nejakou dobu jen s hlavickou na tu problematickou stranu (to byl asi nejvetsi orisek, obcas to neslo), pak jsem ji poridila takovy ten polstarek “panda”…
Kazdopadne cviceni bych se vubec nebala, neni to na porad a pokud mate 1ditko, tak se to da v klidu zvladnout ;)

P4ja
Extra třída :D 10043 příspěvků 19.06.19 22:01

Já bych teda pro klid na neurologii zašla. Čím dřív to posoudí, tím líp. Když řeknou že se to spraví samo, pak ok. A když ne, tak ti poradí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 22:15

Ahoj též jsme to měli poslali nás na rehábky + Vojtovku. Přeji krásný den

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 19.06.19 22:28

Starsi dcerka sklanela doprava v 6.mesicich neurologie pry mirna predilekce ale diky tomu ze uz se otacela na brisko rikala neurolozka ze se to spravi. Nakonec pomohlo dat postylku uplne jinam v loznici a najednou se otocila. :) pokud kojis zkus kojit z jine strany, u te mladsi jsem to delala a posleze se to srovnalo. :-)

Levandulina
Kelišová 6782 příspěvků 6 inzerátů 20.06.19 01:50

Tak my zrovna před týdnem dostaly žádanku na rehabilitaci (právě kvůli preferenci jedné strany) a včera jsme tam byly. Máme cvičit jeden cvik z Vojtovky. Já jsem za to ráda, že jsme to doporučení dostaly. Oni by se pak mohli k vůli tomu nabalovat další problémy.

sasanka85
Povídálka 21 příspěvků 20.06.19 06:15

Ještě poradím nosit často na pravé ruce a proste tak, aby když kouká do světa, koukal doprava. Prostě podněty, světlo zvuky házet miminku zprava :mavam:

Kecalka 346 příspěvků 20.06.19 07:37

Postylku ma tak, aby svetlo bylo z prave stranyx tady jde jen o to, ze kdyz spi, tak ma hlavu dolevax otocim ji a stejne se zase zavrta a ma ji v levo :D lumpik.. pritel me uklidnuje, at nevysiluju, ze preci kazdy ma oblibenou stranu a kord pri spanku.. ale proste stejne.. hlavicka uz se nam dost srovnala, uz to neni ta placka, uz se zpatky kulati.. tak uvidime. Kazdopadne děkuji moc za rady, doufam, ze to bude v poradku. Jen proste jak vim o ty levy strane, tak ho tim vic kontroluju a treba to neni ani potreba jo.. :D ale ten polstarek urcite koupim, uz jsem nad rim taky premyslela, zda neco takoveho neni. :palec:

sasanka85
Povídálka 21 příspěvků 20.06.19 07:47

:hug: bude to v pořádku. Je dobrý všímat si a řešit radši dřív, než něco zanedbat :palec:

Echt Kelišová 8073 příspěvků 20.06.19 08:32

@Týnka20 Srovná, nesrovná, pokud tomu jde zabránit, je to lepší než nad tím mávnout rukou. Do určité míry to má každé dítě, blbé je, že když se to nechá, tak sploštělá hlavička a preference jedné strany pak celkově může způsobit nerovnováhu v pohybových vzorcích. Plus pokud dítě nemá vlásky, tak to i esteticky vypadá dost děsně, vím, o čem mluvím, syn byl úplnej šišoun :lol: U dcery jsem pak už poučena podkládala hlavičku plenkou (stočenou do roličky), aby tu hlavu nechala alespoň přes den v té „nepříjemné“ poloze. Pandu mi pak rehabilitační doporučila až dost pozdě, což je škoda. Ono to i zdravé děti nutí spát pěkně rovně, nejen hlavu, ale i ramínka a celou horní část těla, což je velmi přínosné.

Kecalka 346 příspěvků 20.06.19 08:59

@unuděná ano. A tedka ze nam Misanek zacal dost past, tak se hlavicka opravdu zacina kulatit zpatky, tak doufam, ze nas pan dr pochvali na dalsi kontrole. :palec: a i ta stocena plenka pomohla? Kdyz ten rostak uz ma silu, ze vsechno stejne hlavou odstrka :D zkusime jeste ten polstarek :palec: ale podle me, ted uz bude rust a vic se otacet, zachvili i pretacet, tak se to spravi. Ale stejne v hlave proste to furt mam :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama