Skloňování příjmení na pohledu

Anonymní
14.12.19 08:36

Skloňování příjmení na pohledu

Ahoj.. Příští týden budu posílat vánoční pohledy. Už je mám pěkně napsané, ale teď mě tak napadlo že je to asi špatně :lol: :lol:
Na adresu by se mělo psát Rodina Novákova, Rodina Novakovych = takhle je to ory cestinarsky správně. Je velká blbost když jsem napsala Rodina Novákovi?? :lol: Nevím jestli by to šlo ještě nějaká poupravit :think: :zed: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4547
14.12.19 08:42

Rodina Novákovi :mrgreen: Já jsem tzv. grammar nazi, takže kdyby mi tohle přišlo, zasmála bych se, ale určitě měla i radost, že sis na mě vzpomněla. To je to důležité. ;) Třeba si toho adresáti nevšimnou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11939
14.12.19 08:43

Bud naprosto v klidu. Je to uplne jedno, Ceska posta jej stejne nedoruci. Pripadne az po novem roce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48842
14.12.19 08:44

No, jestli to nedojde, nebude to kvůli blbě napsanému příjmení, ale blbě to samozřejmě je :) Ale jinak dostat takový pohled, všimnu si toho, ale že by hrůza nad špatně napsanou adresou převážila radost z pohledu, to určitě ne. Ale že v tom máš trošku bordel, to by mě napadlo :)

Příspěvek upraven 14.12.19 v 08:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2188

Proč nenapíšeš prostě „Novákovi“, když si nejsi jistá? :D „Rodina Novákovi“ je samozřejmě špatně. Správně je, jak píšeš, „Rodina Novákova“ i „Rodina Novákových“. Mně i napadá pár způsobů, jak to poupravit, ale musela bych to vidět, jak to je napsané. Nebo pokud je na první lince pro adresu napsáno „Rodina“ a pod tím „Novákovi“, to bych ještě nechala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@mau-mau tak budu doufat, že to nebudou nějak zkoumat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.12.19 08:46

@Šarlota4 to je taky pravda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2188
14.12.19 08:46
@mau-mau píše:
Rodina Novákovi :mrgreen: Já jsem tzv. grammar nazi, takže kdyby mi tohle přišlo, zasmála bych se, ale určitě měla i radost, že sis na mě vzpomněla. To je to důležité. ;) Třeba si toho adresáti nevšimnou :nevim:

Tak nějak. Spousta lidí si toho asi ani nevšimne. Já bych si toho všimla, ale neurazila bych se, přišlo by mi to srandovní a to je tak asi všechno. :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11226
14.12.19 08:50

Tak z Novákovi uděláš lehce Novákových, ne? A z tečky udělej třeba hvězdičku ;) Já bych to teda s takovou chybou neposlala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2128
14.12.19 09:13

Taky bych to takto neposlala. Jednou mi brácha s rodinou posílal pohled z dovolené, a měl taky v adrese/oslovení hrubku,,,hlásila jsem mu to,,,aby se příště neztrapňoval a aby prostě věděl. Já si „bohužel“ takových věcí všímám. No jak říkám, neposlala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4547
14.12.19 09:46

Novákovi se dá na Novákových přepsat dobře. Z tečky čárka a dopsat to ých :palec: A pokud je to na řádcích pod sebou, tam bych to napsala třeba RODINA naše milá a na dalším řádku už může být to Novákovi. Nevím, jak to vypadá a co se dá dopsat. ;) Taky jestli jsou Novákovi v takovým vztahu, že titul „Rodina naše milá“ je v pohodě ;) Asi bych to upravila a neposílala takto ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.19 09:48

Děkuji moc, tak jsem to radši upravila :D šlo ti pěkně a nejde to ani poznat. Uff.. :pankac: :lol: :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
48842
14.12.19 09:51

Bezva, upravené výrazně lepší, teď už potěší bez výhrad :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4547
14.12.19 10:04
@Anonymní píše:
Děkuji moc, tak jsem to radši upravila :D šlo ti pěkně a nejde to ani poznat. Uff.. :pankac: :lol: :dance: :dance:
:palec: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11226
14.12.19 10:05
@Anonymní píše:
Děkuji moc, tak jsem to radši upravila :D šlo ti pěkně a nejde to ani poznat. Uff.. :pankac: :lol: :dance: :dance:

To je dobře, poslat to s hrubkou fakt nebyl dobrý nápad ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama