Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Dvojčatům budou v září 3 roky. Hledám školku v Praze, kde mají respektující přístup a neplatí se tam šílené školkovné. Nepotřebuji montessori a lesní školku, stačí mi prostředí, kde děti vnímají, je jim tam dobře a děti tam chodí rady.
Bydlíme na Praze 9, ráda je někam i popovezu, jen tedy ideálně někde na naší straně Prahy.
Díky moc za případné tipy a zkušenosti!
Jen tedy dost pochybuji, ze ti deti vezmou, kdyz jim budou v zari teprve tri… ![]()
Ahojky, kamarádka si moc chválí školku ProFamily. Jinak já mám syna na P9 ve státní školce a také spokojenost. Ale takto malé děti nemají šanci se tam dostat, loni brali nejmladší dítě, které oslavila 3 narozeniny v březnu. ![]()
Chtěla jsem napsat to samé jako @Therushka. Dostat dítě do školky na p9 je umění ![]()
Kamarádce vzali dítě, kterému byly 3 koncem října, ale už tam má sourozence a nevzdali ho v době zápisu, ale až přes léto, ale měla to slíbeno od ředitelky, že ji ho vezme, že to nebude problém
, prosím nechat anonym, informace o cítí osobě.
@anivbl bydlím v Kyjích, ale jsem zvyklá vozit strší do školy, takže je v pohodě celá Praha 9, kousek Prahy 10 a blízké okolí.
@Therushka ja asi nekoukam po klasicke statni skolce, tam ja tu zaruku nejak necitim. Tam to muze byt o stesti na ucitelku, ale to se vetsinou pri vyberu nedozvis. Spise jsem myslela, jestli by nekdo nemel nejaky tip na skolku, kde je ten pristup a cele naladeni na deti podstatou.
@TerčaVarča z vlastní zkušenosti můžu říct, ze státní školky jsou většinou lepší než soukromé. Učila jsem v několika angličtinu. Ty soukromé byly fakt katastrofa.
@TerčaVarča
Co Skolicka Na Vyhlidce? Je to tedy soukroma skolka, ale muzes ziskat grant od EU, skolkovne je sice podmineno dochazkou, ale cena je pak velmi prijatelna.Nebo se da dochazet na zaklade permanentek, coz sice uz tak uzasne neni, ale zase te to nijak nelimituje.Zkus se na ne mrknout, my jsme tam spokojeni. Vsechny tety jsou uzasne a nejuzasnejsi je Terezka (mela uz starsiho a ted ma i mladsiho) a tak pozitovni osobu si k diteti preje snad kazda maminka ![]()
@anonymni_prezdivka
Ja myslim, ze se neda rict jednoznacne, ze soukroma je spatna nebo ze je spatna statni.Ono to musi vyhovovat diteti a rodicum, coz nekdy muze byt tak a nekdy jinak. Nesporna vyhoda v soukrome je mensi kolektiv (vic se tety muzou diteti venovat, je tam mensi nemocnost),ale jinak my mame vyzkousene obe varianty a u nas se treba osvedcilo, ze zacatku dat do soukrome a nasledne prejit do statni, kdyz je dite uz vetsi a lepe to zvlada.
@anonymni_prezdivkaím Dost by mne zajímalo, v čem to byla katastrofa. A taky co to bylo za soukromé školky (klidně do sz) nebo alespoň typ. Podle mne se sš dají rozdělit na 2 typy. 1)Odkladiště dětí - levné soukromé školky, kam je rodiče dávají jen proto, že se nedostaly do státní a jakmile se dostanou, tak je dají pryč. Rodiče obvykle zajímá jen cena a vyskytují se tam téměř jen děti do 4 let.
@TerčaVarča A potřebuješ umístit děti na celý den? Já mám dítě v Centru pro předškolní děti v Újezdě n. Lesy (funguje pod hlavičkou Dům UM). Funguje od osmi do jedné a lepší učitelky jsem ještě nenašla. Jsou empatické, vstřícné, opravdu se dětem věnují a dětí je tam asi dvanáct. Jen ta krátká doba je minusem a nevaří, musíš tam nosit vlastní svačinu. Za rok se platí 7000 Kč. Já se budu vracet do práce jen na poloviční úvazek, tak mi to maximálně vyhovuje. Moje citlivka by státní školku asi nedala, tady je úplně v pohodě
No, priznam se, ze jsem nemela uplne na mysli rozpoutat debatu na tema statni versus soukroma skolka. Je to kazdeho vec a urcite se neshodneme vsichni na jedne variante.
Urcite jsou dobre statni skolky a spatne statni skolky a dobre soukrome skolky a spatne soukrome skolky. Ja osobne mam zkusenosti se statni i soukromou a bylo nam vzdycky lepe v soukromych. Nejak jsme se tam citili volneji:-)
Pro me je nejdulezitejsi respektujici pristup k detem, emocionalni bezpeci, inspirujici prostredi a proste celkove aby to nebylo jen misto, kam deti odlozim do bezpeci. Mam rada altivni pristup a kdyz to delaji lide, ktere ta prace bavi.
Jestli je to skolka soukroma nebo mame nejakou osvicenou statni, to neni pro me zasadni. Asi jen teda se dvojcatama nedame skolku za 15 tisic na dite ![]()
Dekuji tedy za pripadne tipy na skolky, kde mate zkusenosti s opravdovym respektujicim prustupem ![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.