Sleva na dítě, které už má dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 13:39
Sleva na dítě, které už má dítě

Dobrý den, nebude někdo vědět odpověď? Chtěla bych se zeptat, paní si chce uplatnit slevu na dani na dceru, která má 22 let, je na rodičovské dovolené a začala studovat střední školu dálkově. Má na tuto slevu nárok? Je takové studium při rodičovské dovolené bráno jako soustavná příprava na budoucí povolání? Nějak se mi to nezdá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 21.09.18 13:41

Dálkové studium přece není bráno jako soustavná příprava na povolání. Navíc,jestli školu přerušila,nemá na to nárok. Synovec v 18 odešel ze školy,ve 21 letech se vrátil na denní studium a nárok na to sestra nemá.

Trinetka
Závislačka 4713 příspěvků 21.09.18 13:42

dle mýho laickýho pohledu, když beru ,,dávky,, rd tak asi nejsem dítě..

Trinetka
Závislačka 4713 příspěvků 21.09.18 13:43

@Aduš8 taky bych řekla že dálkové není soustavná příprava.. sama sem zvědavá až přijde někdo kdo ví

lenka321
Stálice 78 příspěvků 21.09.18 13:46

taky to z normálního pohledu beru tak, že na to nárok nemá, ale jak si vyložíte tenhle paragraf? Výdělečně činno není, podpora v nezaměstnanosti RD není a rekvalifikace taky ne :(

§ 12
Soustavná příprava dítěte na budoucí povolání
(1) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje:
a) studium na středních a vysokých školách v České republice,10) s výjimkou
1. studia za trvání služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů a vojáků z povolání,
2. dálkového, distančního, večerního nebo kombinovaného studia na středních školách, je-li dítě v době takového studia výdělečně činno podle § 10 nebo má-li v době takového studia nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci,

Uživatel je onlineTwixinka
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 4 inzeráty 21.09.18 13:51

@lenka321 no vzhledem k tomu, že dceři je 22 let, tak to asi není řádné studium střední školy a tedy školu měla přerušenou a jak píše @Aduš8 tak při přerušení a následovném dalším studiu již není možné slevy uplatnit ..

Trinetka
Závislačka 4713 příspěvků 21.09.18 13:53

@lenka321 jj, za A je na rd a za B vyjímka je to dálkové studium já to chápu tak, že nemá nárok

Ivčis
Závislačka 3964 příspěvků 21.09.18 14:03

Pořád se všude píše o dítěti. Což není 22 letá žena s dítětem a svojí rodinou.

Pejuska
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 14:06

Jestliže studuje dálkově, tak nárok na slevu nemá.. já jsem na VOŠ ve 20-21 letech z denního studia přešla po roce na dálkové, a díky tomu jsem přišla o alimenty a moje mamka o různé dávky, protože už jsem nebyla braná jako student.. a musela jsem se přihlásit na pracák, nebo si najít práci… je to trochu jiný případ ale pricip stejný :think:

lenka321
Stálice 78 příspěvků 21.09.18 14:12

já to tak logicky taky chápu, ale není to podmíněno jen dálkovým studiem střední školy. Je k tomu výjimka, že nesmí pracovat, mít podporu v nezaměstnanosti nebo rekvalifikační kurz. RD ani jedno z toho není. viz paragraf nahoře v příspěvku.

lenka321
Stálice 78 příspěvků 21.09.18 14:16

no tvrdila mi, že na finančáku jí řekli, že může uplatňovat. Napadá mě jedině, že donese z finančáku písemnou odpověď, kterou jí tam určitě nikdo nedá :(

Pejuska
Stálice 81 příspěvků 21.09.18 14:19

@lenka321 to je právě to - jedna paní povídala - může říct cokoli, že jí někdo někde řekl.. pokud Vám nepředloží písemně, že může uplatňovat, vůbec bych se s ní o tom nebavila.. nebo můžete zavolat na úřad vy, nebo tam dojít, a zeptat se co Vám k tomu řeknou :)

lenka321
Stálice 78 příspěvků 21.09.18 14:26

asi vím přesně co mi řeknou nebo kam mě pošlou :D

lenka321
Stálice 78 příspěvků 21.09.18 14:26

ale moc vám všem děkuji za pomoc

sagina
Echt Kelišová 7652 příspěvků 21.09.18 14:30
@Pejuska píše:
@lenka321 to je právě to - jedna paní povídala - může říct cokoli, že jí někdo někde řekl.. pokud Vám nepředloží písemně, že může uplatňovat, vůbec bych se s ní o tom nebavila.. nebo můžete zavolat na úřad vy, nebo tam dojít, a zeptat se co Vám k tomu řeknou :)

ale vždyť @lenka321 tady citovala paragraf (zákona o státní sociální podpoře?), podle kterého se dálkové studium na SŠ počítá jako soustavná příprava dítě na budoucí povolání, pokud při tom není dítě výdělečně činné :nevim: to je podle mne písemné až dost. pokud tedy splňuje i další podmínky paragrafu 35c zákona o daních z příjmu (společně hospodařící domácnost, věk do 26 let, nepobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >