Darovací daň na nemovitost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:04
Darovaci dan na nemovitost

Ahoj holky, prosim potrebovala bych poradit. Potrebujeme udelat darovaci smlouvu na nemovitost.
Rodice na 2 deti, mozna i s vecnym bremenem.
Nemate uz nekdo prosim smlouvu, ktera prosla katastrem? Mam strach. ze kdyz neco stahnu online, tak to nebude mit ty nalezitosti, ktere by melo a na katastru to neprojde.

Pak bych si chtela overit informaci:

• Dan darovaci - Melo by byt osvobozeno? Pokud je to s rodicu na deti…
  • Dan z prijmu Melo by byt take osvobozeno?
  • Musi v te smlouve byt uvedena castka za kolik to bylo darovano, nebo jen ze to je „DAR“
  • Pokud tam musi byt castka kolik to ma byt? Musi to byt hodnota domu, nebo treba 1kc.?

dekuji za radu ;)

M

Příspěvek upraven 05.09.18 v 12:07

Reakce:
Coctailgirl
Kecalka 274 příspěvků 05.09.18 12:05

A co takhke zkusit pravnika? To je nejjednoduzsi zpusob :)

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:10

Nemam dobre zkusenosti s pravniky. A taky si myslim, ze od toto to forum tady je, ze lide sdili jejich zkusenosti. :D
Pravnik neni levna zalezitost a pokud mi staci stahnout smlouva online z internetu, tak nevydim duvod, proc bych mela nechat stovky ci tisice u nej.

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 05.09.18 12:14
@Malia_S_Marie píše:
Nemam dobre zkusenosti s pravniky. A taky si myslim, ze od toto to forum tady je, ze lide sdili jejich zkusenosti. :D

Nevěříš právníkovi a anonymním lidem na internetu ano?

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 05.09.18 12:16
@Malia_S_Marie píše:
Pravnik neni levna zalezitost a pokud mi staci stahnout smlouva online z internetu, tak nevydim duvod, proc bych mela nechat stovky ci tisice u nej.

A nejlepší by bylo nechat si ji poslat od někoho, kdo za ni tomu právníkovi už zaplatil :mrgreen:

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:18

Mila Ivasot, tak vidim, ze jsem udelala chybu, ze jsem tady vubec psala. Misto toho, abych se dockala nejake podpory, tak tady celim utokum a dotazum, ktere jsou podle me…
Pokud nemate lepsi rady, nez ty negativni a urazlive, tak si prosim svuj komentar nechte pro sebe.

dekuji

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 05.09.18 12:26

Pokud je dar rodiče - dítě, tak se neplatí žádná daň, pouze vklad na katastr. Pokud nejsou na nemovitosti břemena, tak stačí obyčejná smlouva podle vzoru z internetu na jednu A4, je to práce na 5minut včetně googlení.

Coctailgirl
Kecalka 274 příspěvků 05.09.18 12:28

@Malia_S_Marie ja ted resila uplne to stejny a jediny co me napadlo je kontaktovat pravnika :) jedno sezeni stalo 1200 a mam to vyrizene… jestli nechces na katastru zaplatit zbytecne 1000 kc za vyrizeni smlouvy, kterou budes muset znova predelat tak si to klidne stahni z netu :)

jipo
Závislačka 2601 příspěvků 05.09.18 12:31
@Malia_S_Marie píše:
Ahoj holky, prosim potrebovala bych poradit. Potrebujeme udelat darovaci smlouvu na nemovitost.
Rodice na 2 deti, mozna i s vecnym bremenem.
Nemate uz nekdo prosim smlouvu, ktera prosla katastrem? Mam strach. ze kdyz neco stahnu online, tak to nebude mit ty nalezitosti, ktere by melo a na katastru to neprojde.

• Musi v te smlouve byt uvedena castka za kolik to bylo darovano, nebo jen ze to je „DAR“
  • Pokud tam musi byt castka kolik to ma byt? Musi to byt hodnota domu, nebo treba 1kc.?

dekuji za radu ;)

M

Od daně je to v tomto případě osvobozeno. Částka se tam nepíše žádná, jenom co je předmětem daru. Já jsem si stáhnul smlouvu z internetu, upravil a prošlo to katastrem v pohodě. Akorát u složitějších případů je to opravdu lepší přes právníka. Když to bude na 2 potomky a ještě břemeno, tak aby nedošlo v budoucnu k napadení této smlouvy.

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:32

dekuji moc za radu, ja byla na u Notare a ten mi rekl, ze to bude stat kolem 7500kc, coz mi opravdu prijde zbytecne platit, pokud staci smlouva z internetu.

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:33

dekuji moc za radu

histep
Závislačka 3701 příspěvků 05.09.18 12:43
@Malia_S_Marie píše:

dekuji za radu ;)

M

Žádná darovací daň neexistuje. Dary jako bezúplatné plnění jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob. V případě daru rodiče - děti je dar od daně osvobozen, nicméně, pokud by hodnota daru byla vyšší než 5 mio, tak je třeba tyto osvobozené příjmy jen oznámit na FÚ v termínu podání daňového přiznání, tedy březen následujícího roku.

Dar je bezúplatné plnění, takže v darovací smlouvě nebude uvedena žádná částka, hodnota daru se neuvádí a hodnota „ZA kolik bylo darováno“ je non-sense.

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:46

Aha, dekuji za info

Malia_S_Marie
Nováček 7 příspěvků 05.09.18 12:46

Aha, dekuji za info

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >