Reklama

Růžové prohlášení a daně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 19:27
Růžové prohlášení a daně

Ahoj holky, mám takový dotaz. Když si náš zaměstnanec chce dělat roční zúčtování sám může mít u nás podepsané růžové prohlášení nebo ne?
 Terka

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 19.09.18 19:34

No pokud si zúčtování bude dělat sám, nějak nevidím důvod, proč by ho u vás měl mít podepsané. Nebo ty (či vaše účetní) mu uplatňuješ slevu na dani? On si chce jen dělat DP?
V praxi jde ale stejně o to, aby tu slevu měl uplatněnou pouze jednou za měsíc. A to si musí ohlídat on - kor tím, že si to bude dělat sám.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 19:39

Psal že si bude roční zúčtování dělat sám tak že podle toho soudím, že to u nás asi mít podepsané nechce. Soudím dobře :oops:

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 19:46

A další píše, že si daňové přiznání taky dělá sám, tak jsem z toho trochu jelen. NEvím jestli mu to růžové prohlášení posílat nebo ne, ach jo:(

Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 27265 příspěvků 9 inzerátů 19.09.18 19:50
@Terrry píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz. Když si náš zaměstnanec chce dělat roční zúčtování sám může mít u nás podepsané růžové prohlášení nebo ne?
Terka

může… předpokládám, že slevu na poplatníka chce mít uplatněnou každý měsíc a jen nechce to roční zúčtování, ale že bude sám podávat daňové přiznání, ne?

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 19:57
No tak to netuším jestli chce u nás mít slevu na poplatníka uplatněnou každý měsíc. Napsal mi, že si daňový dělám sám a od nás chce jen potvrzení o příjmu, tak co myslíš?
@Regina Hero píše:
může… předpokládám, že slevu na poplatníka chce mít uplatněnou každý měsíc a jen nechce to roční zúčtování, ale že bude sám podávat daňové přiznání, ne?

No tak to netuším jestli chce u nás mít slevu na poplatníka uplatněnou každý měsíc. Napsal mi, že si daňový dělám sám a od nás chce jen potvrzení o příjmu, tak co myslíš?

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 19.09.18 20:02
@Terrry píše:
No tak to netuším jestli chce u nás mít slevu na poplatníka uplatněnou každý měsíc. Napsal mi, že si daňový dělám sám a od nás chce jen potvrzení o příjmu, tak co myslíš?No tak to netuším jestli chce u nás mít slevu na poplatníka uplatněnou každý měsíc. Napsal mi, že si daňový dělám sám a od nás chce jen potvrzení o příjmu, tak co myslíš?

Abyste mu mohli každý měsíc uplatňovat slevu na poplatníka, tak musí mít podepsané prohlášení - růžový papír. Potrvzení o příjmech a jejich zdanění se dává buď na konci pracovního poměru nebo po skončení kalendářního roku, zaměstnanci, který nechce provést roční zúčtování daně - dělá si daňové přiznání sám.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 20:07

Tak už tomu začínám trochu rozuměnt asi:-) Růžovku podepíše každý zaměstnanec, který chce uplatnit slevu na dani bez ohledu na to jestli si chce nebo nechce dělat daňové přiznání sám. Na konci roku se s ním akorát domluvím jestli mu máme udělat roční zúčtování a nebo chce vystavít Potvrzení o příjmech. Je to tak:-)?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33142 příspěvků 19.09.18 20:12

@Terrry já růžovku nepodepisuju, bo si daně řeším sama, ono mi to samo nabídne slevu na dani za poplatníka. Dostávám potvrzení o příjmech

Hanula1212
Kelišová 5071 příspěvků 19.09.18 20:13

Ano. Přesně tak.

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 19.09.18 20:14
@matkabagristy píše:
@Terrry já růžovku nepodepisuju, bo si daně řeším sama, ono mi to samo nabídne slevu na dani za poplatníka. Dostávám potvrzení o příjmech

ale tím pádem platíš vyšší zálohy na daň

Hanula1212
Kelišová 5071 příspěvků 19.09.18 20:17

Na prohlášení jsou 2 věci. 1)podepisuje se na začátku roku a uvádí se slevy aby mzdovka věděla, jak dělat mzdy měsíčně. 2) po skončení roku zde zaměstnanec uvede, zda chce roční zúčtování případně uvede roční slevy

Příspěvek upraven 19.09.18 v 20:18

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33142 příspěvků 19.09.18 20:18

@ivašot. ne. Jsem normálně zaměstnaná, mám výplatní lístky se slevou ne dani. Plus mám vedlejšáky, naštěstí jen s daní z příjmu.

Hanula1212
Kelišová 5071 příspěvků 19.09.18 20:20
@matkabagristy píše:
@ivašot. ne. Jsem normálně zaměstnaná, mám výplatní lístky se slevou ne dani. Plus mám vedlejšáky, naštěstí jen s daní z příjmu.

Tak v tom případě podepsané prohlášení máš, ale nežádáš o roční zúčtování.

Terrry
Kecalka 147 příspěvků 19.09.18 20:20

Dobře, koukám tedy, že obě možnosti jsou možné:-)

1)Růžovku může podepsat u nás a dělat si daňové přiznání sám a my mu v lednu dáme potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2018

a za 2)Růžovku u nás nepodepíše a slevu si uplatňuje sám společně s daňovým přiznáním. Od nás bude chtít asi zase jen to Potvrzení o zdanitelných příjemech.
CHápu to dobře?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >