Reklama

Sleva na dítě - problém s uplatněním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:05
Sleva na dítě - problém s uplatněním

Chtěla jsem uplatnit slevu na děti v daňovém přiznání za rok 2018 a zjistila jsem, že si to uplatňuje bývalý a počítají mu to do platu měsíčně. Když to tam v březnu napíšu, tak mu to zpětně seberou? Nebo řeknou mně, že mám smůlu?
Děti mám ve společné domácnosti já, ale rozsudek nemáme.
Co s tím? Díky. Prosím anonym, je to osobní.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3567 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 19:12

Podle mě neseberou. Zadat může jeden z rodičů a je na vás, jak se domluvite. Sleva byla vyplacena a určitě nebudou řešit, zda ji ex vrátí a dostaneš ji ty.

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 24.09.18 19:23

To si nemyslím, podmínkou je společná domácnosti a to ex nemá, takže ji uplatňuje neoprávněně

Halamka
Závislačka 3567 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 19:30

@vverru máš pravdu, to jsem nevěděla.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 62 inzerátů 24.09.18 19:41

A není při zažádání potřeba od druhého rodiče potvrzení, že on slevu neuplatňuje?

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 24.09.18 20:03
@Zkai píše:
A není při zažádání potřeba od druhého rodiče potvrzení, že on slevu neuplatňuje?

Právě. U nás to chtěli a dělli děsný štráchy ikdyž jsem já podepsala, že si to neuplatnuju, bude uplatnovat ex, oba jsme měli danové přiznání u stejné finanční zubaté, takže viděla, že oba neuplatnujeme, jen on. stejnak děsnej problém. tak mi překvapuje, že tady to šlo jentak.

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 24.09.18 20:07

Daňovém přiznání za rok 2018 teprve bude. A bývalý partner si podává daňové přiznání nebo žádá o roční zúčtování u zaměstnavatele? Pokud daňové přiznání, podej ho příští rok taky. Finanční úřad bude chtít vysvětlení. Pokud roční zúčtování, zkus zavolat jeho zaměstnavateli, že si děti uplatňuješ ty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 21:58

Papír, že si neuplatňuji, jsem mu dala v době, kdy jsem ještě sama daňové přiznání nepodávala a nebylo to pro mě aktuální. Navíc jsem netušila, jaké jsou detaily slevy, že je potřeba společná domácnost. Takže prostě po mně chtěl papír a já mu blbec vyhověla.
On to uplatňuje u zaměstnavatele, proto svoje daňové přiznání nepodává. Takže se tam tluče to, že já to budu dělat zpětně v březnu, a on ne. Když zavolám zaměstnavateli, tak to co bylo přece nepořeším.
Když to tedy uvedu do přiznání, finančák se na to bude ptát? A co s tím bude dělat…?

@Zkai píše:

Btw. do budoucna, když mi on toto odmítne dát, tak nebude uplatňovat nikdo…? :nevim:

fazolka121
Kecalka 219 příspěvků 24.09.18 21:59

Pokud nežije s vámi ve společné domácnosti nemá na to nárok. A záleží ja dlouho si děti uplatňuje, některá účetní to nechce každej rok znovu od druhého partnera, ale jen pokud nastane změna a pokud to zaměstnanec nenahlásil, jde to na vrub zaměstnanci né účetní!!!!! Ihned ji zavolej do práce a řekni co a jak, trvej na podmínce společná domácnost, to že není rozsudek není směrodatný, pokud by se účetní cukala řekni jí, že budeš volat FU a uvidíš, jak ráda s tebou ochotně mluvit bude, pokud ne tak to na FU nahlaš a neboj, prachy patří tobě, ale ještě hlavně musíš splnit podmínku i ty minimálně 6násobek z minimální mzdy tuším, že to je okolo 90000,– jsem na MD tak to ted nesleduju, ale pokud něco klidně mi písni byla jsem mzdovka

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 24.09.18 22:06
@Anonymní píše:
Papír, že si neuplatňuji, jsem mu dala v době, kdy jsem ještě sama daňové přiznání nepodávala a nebylo to pro mě aktuální. Navíc jsem netušila, jaké jsou detaily slevy, že je potřeba společná domácnost. Takže prostě po mně chtěl papír a já mu blbec vyhověla.
On to uplatňuje u zaměstnavatele, proto svoje daňové přiznání nepodává. Takže se tam tluče to, že já to budu dělat zpětně v březnu, a on ne. Když zavolám zaměstnavateli, tak to co bylo přece nepořeším.
Když to tedy uvedu do přiznání, finančák se na to bude ptát? A co s tím bude dělat…?Btw. do budoucna, když mi on toto odmítne dát, tak nebude uplatňovat nikdo…? :nevim:
a ty jsi to podepsala na více let dopředu?

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 24.09.18 22:08
@Anonymní píše:
Když to tedy uvedu do přiznání, finančák se na to bude ptát? A co s tím bude dělat…?Btw. do budoucna, když mi on toto odmítne dát, tak nebude uplatňovat nikdo…? :nevim:

teoreticky jo

Uživatel je onlineHanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 25.09.18 12:36

Uplatnit dítě může ten, s kým dítě sdílí společnou domácnost. Pokud on ji s váma nesdílí, nemůže si děti uplatňovat. Správně měl v době, kdy se odstěhoval, nahlásit změnu a mzdovka mu měla zvýhodnění přestat uplatňovat. Ty potřebovat potvrzení od něj nebudeš, protože on nesplňuje podmínku společné domácnosti. Mzdovce od bývalého bych poslala oznámení, že za rok 2018 si budeš uplatňovat daňové zvýhodnění ty a že s váma bývalý od toho a toho data nesdílí společnou domácnost. Ona už si s tím poradí.

@Lama Lama píše:
a ty jsi to podepsala na více let dopředu?

potvrzení druhého z poplatníků se dává jednou a platí do doby než nastane změna, tzn. klidně může platit třeba 26 let.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 25.09.18 13:08
@Hanula1212 píše:
Uplatnit dítě může ten, s kým dítě sdílí společnou domácnost. Pokud on ji s váma nesdílí, nemůže si děti uplatňovat. Správně měl v době, kdy se odstěhoval, nahlásit změnu a mzdovka mu měla zvýhodnění přestat uplatňovat. Ty potřebovat potvrzení od něj nebudeš, protože on nesplňuje podmínku společné domácnosti. Mzdovce od bývalého bych poslala oznámení, že za rok 2018 si budeš uplatňovat daňové zvýhodnění ty a že s váma bývalý od toho a toho data nesdílí společnou domácnost. Ona už si s tím poradí.potvrzení druhého z poplatníků se dává jednou a platí do doby než nastane změna, tzn. klidně může platit třeba 26 let.

Po nás to chce zubatá co rok. Ale má na mě našlápnuto.
Ale ona má obě naše přiznání k dispozici, vidí, že uplatnuje ox, já ne a stejně prudí a prudí.

Uživatel je onlineHanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 25.09.18 13:14

@Lama Lama mluvíme teď o mzdovce. Co se týká přiznání, neznám vaši zubatou, ale pokud zubatá zpracovává 1000 přiznání, pak si těžko přiřadí paní Novákovou a pana Nováka k sobě, aby si to porovnala. Já vždycky k tabulce, kde jsou uvedeny děti dopíšu poznámku, otec Jan Novák RČ 1234567890 podává přiznání. A nikdo po mě nikdy nic doložit nechtěl.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48378 příspěvků 25.09.18 13:17
@Hanula1212 píše:
@Lama Lama mluvíme teď o mzdovce. Co se týká přiznání, neznám vaši zubatou, ale pokud zubatá zpracovává 1000 přiznání, pak si těžko přiřadí paní Novákovou a pana Nováka k sobě, aby si to porovnala. Já vždycky k tabulce, kde jsou uvedeny děti dopíšu poznámku, otec Jan Novák RČ 1234567890 podává přiznání. A nikdo po mě nikdy nic doložit nechtěl.

ale nás má fakt na stole oba dva. Volá mě, hned na to exovi, že jsem na ní drzá, tak že to bude radši řešit s nim. pak zas volá mě, aby si ověřila, že nekecá. Prostě mišuge.
Mzdovky to chtěj taky každoročně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >