Sleva na studenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 08.02.17 13:13
Sleva na studenta

Synovi bylo v červenci 2015 - 15. let. V červnu 2016 ukončil základní školu, od července 2016 má brigádu, v září 2016 nastoupil na střední školu.

Slevu na studenta si má uplatnit za celý rok 2016, nebo za 6 měsíců (od července 2016 do prosince 2016 - protože před tím byl na základní škole), nebo za 4 měsíce (od září 2016 do prosince 2016 - kdy byl studentem střední školy)?

Děkuji

Reakce:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.02.17 13:53

Já bych řekla že za celý rok 2016. Ale nejsem si jistá :nevim:
Někdo určitě poradi

banitram
Povídálka 27 příspěvků 08.02.17 19:18

@Evka73 může uplatnit slevu na studenta jen od září 2016. Studium na ZŠ nepovažuje za přípravu na budoucí povolání a nelze na něj uplatnit studentskou slevu (žákem ZŠ byl až do 31.8.2016)… ale dost pochybuji, že jeho výdělky z brigády byly dostatečně vysoké, aby mu to na tuto slevu vyšlo. Na 99% se mu vrátí veškerá odvedená daň z brigády pouze ze slevy na poplatníka, takže i když do daní zahrne potvrzení o studiu, nevrátí mu to ani korunu navíc

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 08.02.17 20:46

@banitram - moc děkuji. Počítala jsem to, dostane zpět všechno, i kdyby tam ta sleva na studenta nebyla vůbec. Ale spíš mi šlo o to, aby to bylo správně podané a FÚ mi to nevrátil.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >