Daně 2016 odpočet na dítě při rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karko
Kecalka 377 příspěvků 06.02.17 15:32
daně 2016 odpočet na dítě při RD

Ahoj, není tu někdo, kdo se vyzná v daních? Potřebovala bych poradit. Já jsem a byla jsem i minulý rok oficiálně žena v domácnosti, můj muž je na RD, k tomu podniká a pronajímá. Výdaje uplatňuje paušálem. Zajímá mě, jestli má nárok uplatňovat odpočet na děti? Našla jsem několik informací, které si protiřečí a nejsem z toho moudrá. Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 06.02.17 15:47

Pokud uplatňuje paušálem, pak má na 2016 smůlu. Od roku 2017 už bude ta Kalouskova čuňárna zrušena, takže to půjde, pokud bude splňovat příjmový test, myslím minimální příjem polovinu minimální mzdy. Ještě je možnost uplatnit prarodiči, nemohou-li rodiče, ale to je lepší se poradit na FÚ.

Karko
Kecalka 377 příspěvků 06.02.17 15:54

Moc děkuji za vysvětlení. To je škoda, máme děti, tak by se to hodilo. Zas jsem někde četla, že od r. 2017 se do toho nebude započítávat zisk z pronájmu…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63388 příspěvků 3 inzeráty 06.02.17 16:36
@Karko píše:
Moc děkuji za vysvětlení. To je škoda, máme děti, tak by se to hodilo. Zas jsem někde četla, že od r. 2017 se do toho nebude započítávat zisk z pronájmu…

NE, do toho minima pro možnost uplatnění by se neměl, jen tedy nevím, zda už je to schválené nebo zda jsou tyle změny zatím ve stádiu návrhu.

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 06.02.17 16:37

@canaglia prarodiče by mohli, pokud by byla společná domácnost a rodiče by neměli příjmy, ze kterých by mohli děti uplatnit. Ale tady jeden z rodičů příjmy má. Takže tady by ani prarodiče nic nevyřešili.

Karko
Kecalka 377 příspěvků 06.02.17 17:35

@Hanula1212 prarodiče už jsou v důchodu, takže to nic..

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 06.02.17 17:39

@canaglia jelikož řeším obdobné a ty očividně víš víc než já, tak se ptám: od roku 2017 si budou moct podnikající FO, které platí daň paušálem uplatňovat odpisy na děti a manželku?

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 06.02.17 23:47
@kopretina 12 píše:
@canaglia jelikož řeším obdobné a ty očividně víš víc než já, tak se ptám: od roku 2017 si budou moct podnikající FO, které platí daň paušálem uplatňovat odpisy na děti a manželku?

No pobavila jsi mě, děti ani manželka se neodepisují, i když je to lákavá představa si manželku odepisovat a po třech letech pořizovat novou. Blbé je, že odpisová doba na děti je až 26 let :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jinak jo, daňové zvýhodnění na děti a manželku se vrací i OSVČ s uplatňovanými paušálními náklady, teď ještě cpeme do vlády zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě o 150 Kč a přídavků o 100, tak uvidíme, co s tím naši mocní udělají.

canaglia
Závislačka 3723 příspěvků 06.02.17 23:51
@Hanula1212 píše:
@canaglia prarodiče by mohli, pokud by byla společná domácnost a rodiče by neměli příjmy, ze kterých by mohli děti uplatnit. Ale tady jeden z rodičů příjmy má. Takže tady by ani prarodiče nic nevyřešili.

No ale uplatnit je za 2016 nemůže. A společná domácnost je otázkou faktickou, nikoliv evidenční, takže jde o to, zda společně uhrazují své potřeby, což není vyloučeno. Zákon nenařizuje společnou domácnost jako jeden fyzický objekt, ale domácnost se může skládat z více bytových jednotek. Rozhodný je způsob hospodaření. A navíc, každý finančák se na to dívá trochu jinak. Jsme v Česku.

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 07.02.17 09:09

@canaglia tak ráda jsem pobavila i když mimoděk :) Když jsem nastoupila na rodičovskou, volala mi účetní z mé práce a když jsem jí vysvětlovala, že teď nebudu uplatňovat daňové zvýhodnění, byla z toho trochu rozhozená. Máme hodně dětí a dělá to dost peněz o které jsme přišli. Manžel platí nehorázné daně, vše naprosto poctivě, tak mi to přišlo nefér. Za změnu jsem ráda a pokud chápu správně, že jsi jí spoluinicioval, tak si toho moc cením :pankac:

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 07.02.17 13:08

Tak pokud se nic nezměnilo, tak společná domácnost znamená - trvale spolu žijí a uhrazují společně náklady na domácnost. To nic nemění na tom, že i kdyby společnou domácnost měli, tak by si prarodiče uplatnit děti nemohli, protože nesplňují podmínku toho, že rodiče nemají příjmy, ze kterých by si mohli děti uplatnit. Ale to je zbytečné v tomto případě řešit.

Leni35 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 15:27

Mohla bych se taky zeptat? Je mozno abych si podala danove priznani, i kdyz to nemam z ceho pocitat, protoze nemam prijmy, kdyz jsem na materske? Ptam se kvuli tomu, ze mamka si mysli, ze muzu uplatnit prijmy z pronajmu, jako zdanit, ale z ceho se to pocita, kdyz nemam prijem?
Penize z pronajmu nejdou me a pronajmuty dum taktez neni muj. Ale jsem napsana na spolecne hypotece. Mamka je presvedcena, ze to jde, ale ja si tim teda nejsem moc jista.
Prosim poradte klidne i do sz. Dekuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63388 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 15:32

@Leni35 Nějak nechápu proč bys měla danit něco, cos nedostala? Ano, kdyby šly ty peníze z pronájmu tobě, tak bys dokonce měla povinnost to DP podat…

Leni35 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 15:42

Ja se neptam, jestli to mam podat, nebo ne, ja se ptam jak, nebo za jakych podminek. Vim, ze je to povinost, bud to podam ja, nebo rodice. Otazka znela jinak. Ale neporadilas, diky..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63388 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 15:44

@Leni35 Tak až položíš otázku, která dává smysl, tak dostaneš taky smysluplnou odpověď…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >