Složité hledání práce

22.1.20 12:49

Složité hledání práce

Možná to má někdo podobně a pochopí mě. A nebo se tady jen vypovídám. Tehdy po škole mi nějakou dobu trvalo než jsem našla práci. Bydlela jsem na menšim městě, tak jsem nakonec jezdila do velkeho. Byla jsem svobodna, tak to ani nevadilo, ze jsem od rana do vecera pryc. Do velkeho mesta ( tak neni zas tak velke) jsem se pak prestehovala. Takze pohoda. Pracovala jsem takto nekolik let. Bohuzel po RD uz nebylo mozne se vratit. Uz nebylo kam. Praci jsem pak po case nasla. Na zkraceny uvazek. Penez sice moc ne, ale vyhody, ktere jsem s detmi potrebovala. Víkendy volne atd. Ohledne deti jsem mohla byt v klidu. Jsem skromna, takze jsem penize neresila. Stacilo nam. Bohuzel majitel musel ukoncit cinnost. Hledala jsem nejdriv neco na zkraceny uvazek i za min penez. Uplne bez prace byt nemuzu, protoze uz financne nevychazime. Pak jsem tedy hledala neco i na cely, ale s prac dobou, abych se postarala o deti. A je to bída. Prijde mi, ze chteji hlavne mlade bez zavazku. Coz i chapu. Ted bych mela nastoupit do prace. Ale delaji se cele dny dlouhy kratky tyden. Mam z toho obavy, hlavne se bojim, takovych tech mimoradnych situaci nemoc deti apod. penize minimalni mzda Hodne jsem zvazovala jeste jednu praci. Kde bych chodila az vecer, ale vracela se v noci domu. Ale spala bych jen cca 5 hodin. Coz mi prijde malo. Sice bych se pak mohla pres den dospat. Jenze kdyz rano vstanete a jdete ven, tak jednak bych mela spanek preruseny a nevim jestli bych pak usnula. Kolem me to maji vsichni tak nejak v pohode. Bud podnikaji, maji blizko hlidaci babicku, vetsi deti, bydli hned uz skoly, vyhodnou pracovni dobu, stridaji se s parnerem nebo ma vyhodnou prac. dobu partner. Vypada to jak kdybych hledala vymluvy proc nemam praci. Tak me nikdo nechape. Vim, ze maminky samozivitelky jsou na tom daleko hur. Ale zajimalo by me jestli je na tom nekdo podobne jako ja a jak jste to resili. Dekuji vsem co docetli az sem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5843
22.1.20 13:11

Hele ten prerusovanej spanek neva, nejefektivnejsi pro mozek jsem nekde cetla ze je 3 x denne po dvou hodinach spat v nakejch rozestupech.
No ale je to bida no, kdyz ma clovek deti.
Ja chtela jen castecnej, a prd. Leda uklid ale to me nicilo jak to byla tupa prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871
22.1.20 13:24

Já pracuji taky celé dny,11h směny, většinou jeden týden 3 šichty, druhý 4-5 sichet. Nebudu lhát, je to dost náročné, člověk odejde o půl 8 ráno a vrátím se po 20h večer, ten den nestihnu nic, jsem ráda, že odpadnu do postele. Většinou mám mezi smenama jeden den volna, během kterého musím stihnout nakoupit, vyprat, uklidit, věnovat se dětem a stihnout si i trochu odpočinout, když jsou děti ve škole a školce. A tak pořád dokola. Dělám tak půl roku a už mi to začíná lézt na mozek. Ale práce je u nás málo, a tahle práce je pohodová, čistá, kolektiv super a peníze taky pěkné. Nejvíc mě štvou ty pracovní víkendy, kdy člověk nemůže být s rodinou. Přítel pracuje jen na ranní směnu, takže o děti je postaráno, bez toho bych takovou práci nikdy nevzala, takže záleží jak je to u vás, a jestli to chlap zvládne, každý na to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 13:34

Já spím 5 Hod denně normálně

• Nahlásit
  • Citovat
1423
22.1.20 13:55
@Anonymní píše:
Já spím 5 Hod denně normálně

Tohle zakladatelce fakt pomuze v hledani prace :lol: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:44

@Katuskka když to máš pohodovou práci a pěkné peníze, je to fajn. Tady peníze ta minimalní mzda právě. Někde je peněz víc, ale né nějak výrazně. Tak tady ten kràtký týden je fajn. Jen dva dny, to se dá. Ale ten druhý pět. Hlavne me desi ty rana, kdy decka vypravit zavest a letet do prace nacas. Horsi jak onemocni. Chlap v práci a zas to budu muset resit ja. Laká me i ta druha nabidka. Ale stim spanim a taky to bude fyzicky narocnejsi. Ale zas bych nemusela resit okolo decek. Nejradeji bych oboji vyzkousela a pak si teprve vybrala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 14:50
@Tarjei píše:
Hele ten prerusovanej spanek neva, nejefektivnejsi pro mozek jsem nekde cetla ze je 3 x denne po dvou hodinach spat v nakejch rozestupech.
No ale je to bida no, kdyz ma clovek deti.
Ja chtela jen castecnej, a prd. Leda uklid ale to me nicilo jak to byla tupa prace.

Tak me by uklid nevadil. Ale vetsina nabidek byla na 6 hodin na rano. Decka vodim na 8 a mohla bych na pul sedmou vodit. Ale to bych stihala praci tak od 7 pokud by byla nekde pobliz. A pak byl odpoledni uklid ale to jen na par hodin jako privydelek. A pak zase z uklizecky se asi hur hleda lepsi prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871
22.1.20 14:58
@malá cukrařinka píše:
@Katuskka když to máš pohodovou práci a pěkné peníze, je to fajn. Tady peníze ta minimalní mzda právě. Někde je peněz víc, ale né nějak výrazně. Tak tady ten kràtký týden je fajn. Jen dva dny, to se dá. Ale ten druhý pět. Hlavne me desi ty rana, kdy decka vypravit zavest a letet do prace nacas. Horsi jak onemocni. Chlap v práci a zas to budu muset resit ja. Laká me i ta druha nabidka. Ale stim spanim a taky to bude fyzicky narocnejsi. Ale zas bych nemusela resit okolo decek. Nejradeji bych oboji vyzkousela a pak si teprve vybrala :lol:

Já naštěstí chodím až na půl 9, takže rána jsou v tomhle v pohodě, to pro mě taky při výběru hrálo roli, abych nemusela vodit děti na 6h, to bych nechtěla. Jinak ohledně nemocí máme případně babičku, nebo zůstane doma chlap, je OSVČ, takže to má jednodušší. Ale s tím všude musí počítat, že kdyzz máš male děti, tak budeš někdy na paragrafu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 15:13

@Katuskka právě to jsme při pohovoru taky
vždycky řešili. Že den dopředu večer víš, že dítě bude nemocné. Já to třeba nevim, u nás prostě víme, když tak až ráno. U nas ale spis jednodenni nemoci, ikdyz zakon schvalnosti existuje ze nic a pak nemocni vsichni. Nebo kdyz rano vypravujes sama sebe tak stihas. Ale decka ti na odchodu reknou potrebuje kadit a hned se clovek zdrzi. A ze kdyz nemas auto tak je to taky slozitejsi to prepravovani. Ale ono se to tezko vysvetluje lidem co treba nemaji decka nebo maji hlidaci babicku v baraku a auto k tomu. Ale na druhe strane chapu i zamestnavatele ze nez resit toto je pro nej lepsi nejaka ta svobodna nebo s velkyma deckama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2871
22.1.20 16:22

@malá cukrařinka já jsem nikdy neměla u pohovoru problém s tím, že mám malé děti, vždycky je zajímalo, jestli mám poresene hlídání a víc je nezajímalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 16:48
@Katuskka píše:
@malá cukrařinka já jsem nikdy neměla u pohovoru problém s tím, že mám malé děti, vždycky je zajímalo, jestli mám poresene hlídání a víc je nezajímalo ;)

Jenže já to hlídání nemám. Nemám nikoho v místě bydliště. Prazdniny jsou ted v pohode; tam hlidani mam zajistene. Prace o vikendu je taky v „pohode“. Problem je nemoc. Na doleceni bych hlidani taky zajistila. Ale proste ten prvni den dva by ale problem mohl byt. U nas treba od zari nic. A ted jak mam nastupovat do prace tak vsichni tri. Pro jednoho jsem musela i do skoly. Vim ze v nekterych pracich neni problem odejit a jit pro dite, ale nekde to proste nejde a nekde to zamestnavatel neumozni, protoze kdyz treba zavre obchod tak prijde o trzbu. Toto jsem vsechno mela v minule praci poresene. Nijak jsem toho nezneuzivala. Snazila jsem se na oplatku vyjit zase v jinych vecech vstric. Ikdyz jsem nemusela nikdo to po me nechtel tak jsem to rada udelala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
22.1.20 16:56
@Katuskka píše:
@malá cukrařinka já jsem nikdy neměla u pohovoru problém s tím, že mám malé děti, vždycky je zajímalo, jestli mám poresene hlídání a víc je nezajímalo ;)

To je nema co zajimat na pohovoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 13:56
@Wani píše:
To je nema co zajimat na pohovoru.

Ale zajimá. I jsem se setkala stim, že řekli : vím, že bych se na to neměla ptát, ale musím se Vás zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
24.1.20 14:25
@malá cukrařinka píše:
Ale zajimá. I jsem se setkala stim, že řekli : vím, že bych se na to neměla ptát, ale musím se Vás zeptat.

Zajimat je to muze, ale nemaji se na to co ptat. Mne se tedy nikdy neptali a nasi HR se taky neptaji. Na tuto otauku bych neodpovedela a rekla bych jim, ze je to nema co zajimat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 15:01
@Wani píše:
Zajimat je to muze, ale nemaji se na to co ptat. Mne se tedy nikdy neptali a nasi HR se taky neptaji. Na tuto otauku bych neodpovedela a rekla bych jim, ze je to nema co zajimat. :nevim:

Jenze se obavam, ze v tomto pripade je nebudu zajimat ani ja. Chodim se i divat koho treba prijali. A vetsinou jsou to mlade holky po skole nebo starsi pani, tam predpokladam, ze uz deti maji velke. Na nejake " lepsi" mista nemam ani co nabidnout. Mam jen maturitu a praxi v obchode. Jazyky neumim, ani mi nikdy nesly, RP nevlastnim a na pocitace jsem leva. To ze bych se snazila, ze umim vyjit vstric a udelat veci navic, poctive, neflakat se, tim bych asi nikoho neoslnila. Akorat me mrzi, ze ti co to ani nepotrebuji maji krasnou pracovni dobu, jak skolaci a ja budu muset delat kazdy cely druhy vikend, kdy ani decka neuvidim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama