Small business - zkušenosti?

Anonymní
9.7.21 17:59

Small business

Najde se tady nekdo, kdo zacal sam neco doma tvorit, vyrabet nebo cokoliv delat a stal se z toho pro nej po case hlavni prijem?
Chtela bych si vytvorit vedlejsi prijem. Zacit s necim malickym, co nevyzaduje tolik investice, financni, najit neco, co me bude bavit a lidi to budou chtit.
Premyslim o tom uz delsi dobu, ale porad to odkladam, ze nevim, jak se to vyplati atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17477
9.7.21 18:11

Hele to co dala dohromady Bohdana je fakt praktický, vřele doporučuju se inspirovat.

https://www.tvurcivpraxi.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.7.21 17:55

Já začal přesně jak píšete - jako vedlejšák, na zkoušku, při práci (teda vlastně dlouhodobé brigádě) - před 21 lety. Živit mne to začalo asi po roce, první „investice“ do prvního pokusu, který byl ale hned úspěšný, byla 120 Kč :) Rok jsem vše, co jsem vydělal, vrážel zpět do pokusů, zboží, věcí, které jsem potřeboval. Už 20 let se tím živím. A baví mne to :) jde to - někdy lépe, někdy hůře. Určitě na tom, co dělám, nezbohatnu, to vím a jsem s tím smířený.
Před covidem jsem se rozhodl zpomalit, změnil jsem svůj životní styl, snížil své náklady co to šlo. Dnes vydělávám kolem 20 tisíc, pracuji 3-4 hodiny denně, z domu, v klidu. Více nechci (!), chci čas na sebe, děti, klid, chci vyrazit na výlet, když je hezky, do lesa na houby, když je na to vhodné počasí a na borůvky, když rostou (a ne kdy budu mít dovolenou). Živit se sám je především životní styl. A nikdy to nevymyslíte, musíte prostě vykročit. Udělat první krok a učit se praxí. Až pak se ta cesta otevře. Předem se smiřte s tím, že nebudete mít dovolenou (pokud si předem nevyděláte dost peněz, abyste nemusela pár týdnů pracovat), nebudete mít placenou nemocenskou (v dnešní době ani karanténu) a že každý rok Vám budou zvedat platby na zdravotní, sociální popř. daně. A že Vás určitá část lidí bude mít za „parazita“, který neplatí daně (což není pravda, ale to nevysvětlíte :) ).
Ještě bych Vám poradil, ať nečtete knihy a neposloucháte kouče. Je to k ničemu. Stálo mě to dost peněz a času, nakonec funguje jen to základní a jednoduché - dělejte to, co Vás baví a výsledek své práce zkuste prodat těm, kdo o to mají zájem. Dnes, v době internetu je to hračka. Zda je o Váš produkt / službu zájem Vám nikdo neřekne, to prostě musíte zkusit.
Dále pochopte, že konkurence neexistuje. Asi nebudete vyrábět mobily nebo auta. To, co budete dělat, budete dělat Vy - a Vy jste jediná. (zvenčí to vypadá, že pracuji v extrémně konkurenčním prostředí, ale realita je jiná).
Poslední „rada“, mohu-li : neklaďte si cíle (proto nefungují kouči). Nechte se vést cestou, krok za krokem. Tohle opravdu funguje, mám s tím 20 let zkušeností. Možná dojdete jinam, než jste chtěla, ale třeba zjistíte, že jste tam šťastná (já chtěl zbohatnout a nakonec jsem dospěl do stádia, kdy pracuji 15-20 hodin týdně maximálně a hlavně se prací bavím :)).
Držím palce a přeji Vám úspěšný start :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat