Smlouva na dobu určitou a hypotéka

4
12.7.20 00:22

smlouva na dobu určitou a hypotéka

Ahoj, snad se tu najde někdo se zkušenostmi z podobné situace, nebo přímo z oboru. Máme vyhlídnutý domek za 4,5mil. a chtěli bychom si vzít hypotéku na 3,5mil., zbytek máme úspory. Nestihli jsme to řešit před koronavirem a nevím, jestli nám teď hypotéku ještě někde dají. Máme asi dost na hraně příjmy. Přítelkyně smlouva na neurčito 17tis. čistého příjem, já končím zkušebku a mám smlouvu na dobu určitou na rok a taky 17tis. čistého. Jinak nemáme žádné dluhy, půjčky, kreditky ani děti. Zajímalo by mě hlavně, jak moc velká překážka je ta moje smlouva na dobu určitou a jestli jsou ty příjmy na takovou výši hypotéky obecně dostatečné. Všude radí zajít k nějakému poradci, ale mám k tomu nějaký takový předsudek, averzi. Raději bych to řešil přímo s bankou, ale se kterou? Moc díky za jakékoliv informace, snad nebude pravda moc krutá. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19587
12.7.20 00:38

To je nejaka legrace po pulnoci? Tak nepovedena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4517
12.7.20 00:44

A z ceho to pak chcete platit? 8o vsak hypoteka takova a energie apod. na baraku vam daji skoro 20tis. Jste uplne padli na hlavu s takovyma prijmama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
12.7.20 00:56

Ty základní podmínky pro získání hypotéky lze snadno dohledat. Celková možná výše až do 9ti násobku čistého ročního příjmu, měsíční splátka max 0,45 čistého měsíčního příjmu. Doba určitá bude problém. Finanční poradce je určitě dobrá rada, zjevně se v tom moc neorientujete, ušetří vám spoustu času a nervů.
Každopádně s vašimi příjmy si brát tak velkou hypo je fakt nerozum. V případě výpadku jednoho z příjmů byste byli ztracení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
12.7.20 06:52

Najít lepší práci a pak myslet na dům…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
744
12.7.20 06:58

@ladin44 ahoj, mame zhruba stejnou hypo. Ke splatce musis pocitat pojistku domu, pojistku Vas obou a naklady na vodu, elektřinu a popripade plyn. Pokud mate takovehle vyplaty, pocitejte s tim ze jedna bude pryc a z druhe taky jeste na tohle prispejete… Uprimne? S Vasimi platy bych se na to vyprdla. Zmente praci nebo na domek kaslete ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
12.7.20 07:34

S takovým příjmem, ještě bez poradce ne. Kolegyně, taky chtěla hypotéku, ale nešla za poradcem a obíhala banky, kde ji odmítli. Pak teda šla za poradcem, už ani ten nepomohl, v bankách už měla záznam, že žádala. Jeden z vás by měl najít lépe placené místo, ty dobu neurčitou. Ještě bych počkala, co až partnerka půjde na mateřskou a pak rodičák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7415
12.7.20 07:49

Jste blázni, vždyť berete strašně málo na tak obrovskou hypotéku. Vždyť byste si už nemohli dovolit pořídit ani děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
12.7.20 07:57

A z čeho pak chcete žít??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
12.7.20 08:06

Hypoteka 3,5M s prijmy 2×17 cisteho = 34 000 celkem? To je fakt dobry vtip hypoteka vyjde na cca 15-17 000 kdyz k tomu zapoctu vse okolo baraku dalsich 8000 tak mi vyjde ze je to nerozvazne a hlavne uz za hranou. Polozili jste si otazku co se stane kdyz prijdou deti? A z ceho chcete zit pak? Aby to nedopadlo, ze vam po zaplaceni bydleni zustanou 4000 kc…

Hypoteka 3,5M se vseobecne doporucuje rodinam s cistym prijmem alespon 50-60 tisic

Příspěvek upraven 12.07.20 v 08:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
12.7.20 08:11

@sirThommas : co děti. Tady by asi stačilo, aby odešel bojler.. a budou v háji. S dětma už vůbec nemluvě.
Nevím, co děláš zakladateli, že bereš 17 tisíc - což mi tedy na chlapa přijde dost málo, ale budeš muset asi trochu popřemýšlet o změně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
12.7.20 08:17

@cell jo presne tak. Pokud to je starsi barak tak je s tim potreba pocitat. To ze neco odejde je prakticky samozrejmost. V pripade toho kotle to je i 50 000 a je potreba vzit v uvahu kde z techto platu na to nasetrej. Nebo spis nenasetrej. Meli by se ohlizet na neco co jejich prijmy stacej. Napriklad byt za 2M a daji 1M z vlastnich zdroju. V ten moment je to nevysaje do morku kosti ta splatka.

Jeste k zakladateli: barak neni jenom kupni cena ale i udrzba co je dost nakladna. Vseobecne je bydleni v baraku nakladnejsi nez v byte (se zapoctenim udrzby). Zvaz zmenu zamestnani. Az budes domu nosti 40 tisic tak to bude spolu s prijmem partnerky bude na tento barak. Driv to je financni sebevrazda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14786
12.7.20 08:20
@ladin44 píše:
Ahoj, snad se tu najde někdo se zkušenostmi z podobné situace, nebo přímo z oboru. Máme vyhlídnutý domek za 4,5mil. a chtěli bychom si vzít hypotéku na 3,5mil., zbytek máme úspory. Nestihli jsme to řešit před koronavirem a nevím, jestli nám teď hypotéku ještě někde dají. Máme asi dost na hraně příjmy. Přítelkyně smlouva na neurčito 17tis. čistého příjem, já končím zkušebku a mám smlouvu na dobu určitou na rok a taky 17tis. čistého. Jinak nemáme žádné dluhy, půjčky, kreditky ani děti. Zajímalo by mě hlavně, jak moc velká překážka je ta moje smlouva na dobu určitou a jestli jsou ty příjmy na takovou výši hypotéky obecně dostatečné. Všude radí zajít k nějakému poradci, ale mám k tomu nějaký takový předsudek, averzi. Raději bych to řešil přímo s bankou, ale se kterou? Moc díky za jakékoliv informace, snad nebude pravda moc krutá. :)

Pravda je taková, že na takovou hypotéku vůbec nemáte příjmy. I kdybys měl smlouvu na neurčito, tak počítej, že dáte skoro celý jeden plat jenom za splátku. A to nemluvím o ostatních věcech a běžných výdajích na bydlení.

Zkus dojít za poradcem, ať vám to vysvětlí, co se dá dělat. A hlavně, porovná banky a pomůže vám vybrat nejlepší možnost. Samotná bych banky neobcházela. Ale nepočítala bych s tím, že vám někde takovou sumu půjčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5206
12.7.20 10:03

@ladin44 budu brat, ze je to vazne mineny dotaz a netrolis. 8o

Ne, ani to nezkousejte, je to uplne zbytecne.

Vzhledem k tomu, ze nemas smlouvu na dobu neurcitou, te banka posle domu driv, nez si tam stacis sednout na zidli.
No a s temi vasimi komickymi prijmy, oproti sume kterou jsi psal, to by ses akorat zesmesnil, kdyby jsi sel kamkoli se informovat :D Nevydelavate ani prumerne a chcete si oba zit jako kralove :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
12.7.20 10:07

Díky moc za informace. Budeme se teda asi poohlížet po něčem výrazně levnějším. Jednání s poradcem se asi nevyhneme. Zeptám se asi trochu blbě: kolik stojí taková konzultace u poradce? Předpokládám, že zadarmo nebude, protože pro něj zatím nebude žádná provize od banky. A k těm platům - myslím, že to není tak špatné. Akorát nejsme z Prahy ani Středních Čech. Oba máme VŠ a ty platy se tu tak pohybují. Počítám, že minimálně u mě půjde plat časem trochu nahoru, jak jsem psal, končím teprve zkušebku. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama