Smrt tatínka

987
31.5.17 08:25

Smrt tatínka

Jak byste řekly synovi (9 let), že mu zemřel taťka? Prosím citlivě. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.17 08:30
@Johnny7 píše:
Jak byste řekly synovi (9 let), že mu zemřel taťka? Prosím citlivě. Díky.

Nedovedu si to představit :,( :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17394
31.5.17 08:30

Uvadis hrozne malo informaci, co se stalo? Na tom by preci to podani velmi zalezelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 08:41

Jiná věc je, pokud byl dlouhodobě nemocný, odlišná zas, pokud se vožral a udusil zvratky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
31.5.17 08:41

@Cuddy
Souhlasim, jakkoli je to smutne.
Tak je potreba vedet, zda byl dlouhodobe nemocny.Nebo zemrel tragicky.
Asi se v tom nechces stourat, ale je potreba znat vuce informaci.
Kazdopadne prijmi mou uprimnou soustrast.Mam podobne starou dceru a neumim si to moc predstavit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
31.5.17 08:44
@Paralenka červená píše:
Jiná věc je, pokud byl dlouhodobě nemocný, odlišná zas, pokud se vožral a udusil zvratky…

Myslis, ze pro maly dite je to tak moc podstatny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
31.5.17 08:45

@Johnny7 záleží na okolnostech. Už se syn se smrtí setkal? Jaký měl s tatínkem vztah? Jak umřel…
Jinak bych to sdělila v případě úmrtí na rakovinu, kde se s tím více méně počítá a jinak v případě autonehody.
Ale nejspíš bych použila jednoduché sdělení, že tatínek umřel a víc bych mu dávkovala podle jeho vyspělosti, okolností a žádosti. Vyhýbala bych se výrazům jako odešel a usnul. Pak záleží i na tom, jak se u vás pojímá smrt. Jestli se tatínek „bude dívat z obláčku“, nebo nějaká jiná možnost. Syn pojal smrt jako začátek něčeho nového. Kdo umře, musí se znovu narodit. Podle toho bych pokračovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 08:46

Uf, co synovi říci :think: Jen na chvilku jsem si představila situaci, jak bych něco takového vysvětlovala své dceři (shodou okolností jí je také 9 let).
Trošičku odbočím a napíši, na co se mě má dcerka zeptala pár dní zpátky: Mami? Vís co by mě zajímalo? Já: ano, co potřebuješ vědět? Dcerka: Co se stane, když zemřeme? co je po životě? a jak je vůbec možné, že dokážu hýbat rukou, co to ve mně ovládá? a proč tady vlastně jsme, co když je tohle jenom sen, kde jsme?
Já:…vůbec jsem nevěděla co jí odpovědět, jelikož ani já přesně na tohle neznám odpověď a ani nikdo jiný asi… :think:
Ale jelikož v těchto dnech si čtu knihu od Raymonda Moodyho život po životě, tak jsem ji po chvilce váhání odpověděla takto: Myslím si, že když člověk umře, tak jeho cesta nekončí a dostane se někam, kde pokračuje něco dalšího. Někteří lidé s tím mají chvilkovou zkušenost, kdy se dostali někam, kde viděli, co je dál když zemřeme. My jsme tady na zemi proto, že se máme milovat, radovat, učit se novým věcem, zkoumat život atd. prostě být a žít :)
A že dokáže hýbat rukou, že to dělá dušička, která žije v jejím tělíčku a že jí má moc ráda a stará se o ní.

Vašemu synovi bych řekla asi možná tohle: Tatínek odešel, protože musel odejít někam, kde ho moc potřebují a že syna má moc rád a jednou se zase uvidí. Zatím ho bude hlídat z dálky a že mu přeje ať je moc šťastný.
Když se syn zeptá: a kam odešel? tak bych mu asi odpověděla, že do nebe, kde má práci…popravdě dál nevím, přesně jak jinak to ještě vysvětlit synovi… :think:

Držím vám moc palce, určitě vám někdo další ještě také poradí, snad si vyberete něco, jak to vysvětlit synovi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
31.5.17 08:47
@anivbl píše:

Pro malé dítě ne, ale na druhou stranu, pokud byl dlouhodobě nemocný, tak dítě něco tušilo (děti nejsou hloupé). Pokud se např. zabil při autonehodě, tak to bude jak blesk z čistého nebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4215
31.5.17 08:48

Upřímnou soustrast :,( :srdce:

Rozhodně bych mluvila o nebi a to nejsme věřící. Mám stejně starého syna a přijal takto smrt milované babičky. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17394
31.5.17 08:50
@anivbl píše:

Ano, i pro male dite je to podstatne. Lepe se vyrovna se smrti dlohodobe nemocneho clvoek, a pro ktereho mohla byt smrt vysvobozenim z bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4215
31.5.17 08:50
@Petulka1234 píše:
Uf, co synovi říci :think: Jen na chvilku jsem si představila situaci, jak bych něco takového vysvětlovala své dceři (shodou okolností jí je také 9 let).
Trošičku odbočím a napíši, na co se mě má dcerka zeptala pár dní zpátky: Mami? Vís co by mě zajímalo? Já: ano, co potřebuješ vědět? Dcerka: Co se stane, když zemřeme? co je po životě? a jak je vůbec možné, že dokážu hýbat rukou, co to ve mně ovládá? a proč tady vlastně jsme, co když je tohle jenom sen, kde jsme?
Já:…vůbec jsem nevěděla co jí odpovědět, jelikož ani já přesně na tohle neznám odpověď a ani nikdo jiný asi… :think:
Ale jelikož v těchto dnech si čtu knihu od Raymonda Moodyho život po životě, tak jsem ji po chvilce váhání odpověděla takto: Myslím si, že když člověk umře, tak jeho cesta nekončí a dostane se někam, kde pokračuje něco dalšího. Někteří lidé s tím mají chvilkovou zkušenost, kdy se dostali někam, kde viděli, co je dál když zemřeme. My jsme tady na zemi proto, že se máme milovat, radovat, učit se novým věcem, zkoumat život atd. prostě být a žít :)
A že dokáže hýbat rukou, že to dělá dušička, která žije v jejím tělíčku a že jí má moc ráda a stará se o ní.

Vašemu synovi bych řekla asi možná tohle: Tatínek odešel, protože musel odejít někam, kde ho moc potřebují a že syna má moc rád a jednou se zase uvidí. Zatím ho bude hlídat z dálky a že mu přeje ať je moc šťastný.
Když se syn zeptá: a kam odešel? tak bych mu asi odpověděla, že do nebe, kde má práci…popravdě dál nevím, přesně jak jinak to ještě vysvětlit synovi… :think:

Držím vám moc palce, určitě vám někdo další ještě také poradí, snad si vyberete něco, jak to vysvětlit synovi :hug:
:potlesk: :hug: nádherně napsané :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 08:51

Paulo Coelho 138
brazilský textař a spisovatel 1947 „Smrt obvykle způsobí, že lidé mají porozumění pro život.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3641
31.5.17 08:56

Je mi to moc líto, upřímnou soustrast :-( Určitě záleží na tom, jaký k sobě měli vztah :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2840
31.5.17 08:57

Mně zemřel otec, když mi bylo 8…Ještě v noci se sešla celá rodina, máma mě vzbudila a prostě mi řekla:„Tatínek se nám zabil“…Popravdě jak jinak mu to chceš říct, vymýšlet si pohádky, to fakt ne. Takhle staré dítě to pochopí okamžitě. Děti se se smrtí, a le vyrovnávají lépe než dospělí, věř mi. Vím o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama