Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojky, zajímalo by mě, zda při snažení vadí pití alkoholu. Vůbec nemyslím každý den a už vůbec ne tvrdý alko. Myslím pivo, které si dám s chutí, kor v těchto teplech. O víkendu, když si jdeme sednout s partou, tak jich vypiji i 5. A zajímalo by mě, zda to mlže bránit v otěhotnění. Snažím se již 4 měsíce a stále čekáme
Bránit to určitě nemůže, neboj, neřešila bych to. Já jsem na začátku snažení taky přestala pít, ale vzhledem k tomu, že jsme čekali přes půl roku, tak mě to po pár měsících přestalo bavit
![]()
My se snažili skoro 2 roky a to bych asi bez piva nevydržela
A 2 dny před posledním termínem ms, která už nedorazila, jsem vypila asi 0,5 litru vína a malý je zatím dle všech testů OK. Jinak jsem slyšela, že v prvních asi 3 týdnech od oplodnění je to buď a nebo ![]()
To znamená, že když bych náhodou byla těhu a nevěděla to a vypila nějaké to pivko, tak můžu tomu plodu nějak ublížit?
Marti já si myslím, že mnoha maminkám se stane, že ještě neví, že jsou těhu a alko pijou…pak když už to máš potvrzený, tak by se to samozřejmě dělat nemělo ![]()
já pila den předtím, než jsem na testu objevila // a doktorka mě ujstila, že to ničemu nevadí, že je ještě hodně brzy…
a jak říkám, stalo se to mnohým z nás ![]()
Martinka1988 píše:
To znamená, že když bych náhodou byla těhu a nevěděla to a vypila nějaké to pivko, tak můžu tomu plodu nějak ublížit?
Určitě ne, neboj ![]()
Tak fajn, bála jsem se, že když mi nejde čtyři měsíce otěhotnět, zda to také není alkem. Tak děkuji.
A jak jste na tom vy? Už tehu nebo snažilky?
estrellita píše:
Marti já si myslím, že mnoha maminkám se stane, že ještě neví, že jsou těhu a alko pijou…pak když už to máš potvrzený, tak by se to samozřejmě dělat nemělo
Martinko, já se o mimčo nesnažila, normálně jsem pila (samozřejmě ne extrémně) a otěhotněla jsem cobydup
Dokonce jsem se i brutálně zpráskala, to jsem měla v bříšku asi 10-tidenní mimčo a nevěděla o něm. A mám zdravou holčičku.
Já myslím, že je mimčo na začátku těhotenství vyživováno ze žloutkového váčku a maminka mu nevědomky neublíží, když o něm ještě neví.
(Opravte mě, pokud se pletu
)
Manželova sestřenka otěhotněla o svatební noci - pak jeli na svatební cestu do Francie, spojenou s hooooojnými ochutnávkami vína
Pak si to chuděra vyčítala, když zjistila, že je těhotná, ale nestalo se nic, má krásnou zdravou, teď už tříletou holčičku ![]()
Dokud se miminku nerozbehne srdicko, tak je vyzivovane ze zloutkoveho vacku. Asi by vadilo dlouhodobe ozirani do nemoty, ale alkohol obecne pri snazeni vadi spis spermousum nez vejcim. Spermie jsou na nej citlive hodne, pohyblivost, oplodnovaci schopnost. Takze ty si klidne pivko dej, ale partner si da limcu, jo? ![]()
Tak to asi také neprojde, budu ho v tom ale hlídat,aby byla zdravá míra ![]()
Tak já se snažila o mimi rok a půl a normálně jsem si občas dala vínko. Jedla i pila jsem nezdravé věci, občas ![]()
Jinak otěhotněla jsem po svatbě známého - oba jsme byli pod vlivem a jak se zadařilo
(to jen na odlehčení
)
A když jste vysadily HA, měli jste bolesti vaječníků? Já ano, hned 1.měsíc po vysazení, mě začaly pobolívávat- Myslela jsem si, že to jsou nastydlé vaječníky, ale u dr.mi řekla, že je mám v naprostém pořádku, že je to způsobeno po HA, že ty vaječníky si ulevují od HA. A stále mě to tak trochu občas trápí, je to trchu nepříjemné píchání.
Vzhledem k tomu, ze spousta deti vznikne prave v tuhem alkoholovem opojeni
, tak bych pri snazeni urcite sklenku vina ci pivo (ci vice
) neozelela. Je jedno ditko vzniklo asi po 3 koktejlech. Samozrejme s alkoholem. Budou ji brzy 4 roky a je naprosto v poradku. Linda