Reklama

Snědla vitamín?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ajinac
Stálice 82 příspěvků 22.12.16 09:25
Snědla vitamín?

Ahoj.

Dcera mi dnes objevila tubu s vitaminy gs mamavit, ktere uzivaji tehotne. Jak je rychla a sikovna, stihla ji otevrit a vse vysypat. Nez jsem stihla pribehnout, vsimla jsem si, ze ma jeden vitamin v puse. Ten jsem ji vytahla, ale hloda mi v hlave, zda nemohla nejaky i spolknout. Je to velky prasek cca 1×2 cm. Sama bych ho bez zapiti nespolkla, ale kdyby nahodou, muze ji to neco udelat? Popr. jak a kdy by se to projevilo?

Slozeni:

Výživová složka V 1 tabletě % DDD
Beta-karoten 3 mg
Vitamin E 23,5 mg 196
Vitamin C 120 mg 150
Vitamin B1 1,6 mg 145
Vitamin B2 1,8 mg 129
Vitamin B6 2,5 mg 179
Vitamin B12 3,5 μg 140
Vitamin D 10 μg 200
Biotin 150 μg 300
Kyselina listová 800 μg 200
Kyselina pantothenová 6 mg 100
Niacin 20 mg 125
Vápník 163 mg 20
Fosfor 126 mg 18
Jód 200 μg 133
Mangan 2 mg 100 Železo 20 mg 143
Zinek 10 mg 100
Hořčík 150 mg 40
Měď 2 mg 200
Chrom 25 μg 63
Molybden 25 μg 50
Selen 50 mg 91

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cell
Echt Kelišová 8028 příspěvků 22.12.16 09:27

Neudělá jí to vůbec nic :hug:

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 22.12.16 09:28

Když to neublíží plodu, tak myslím, že ani dítěti :-) případně si zavolejte na toxikologickou linku :-)

Ajinac
Stálice 82 příspěvků 22.12.16 09:31
@cell píše:
Neudělá jí to vůbec nic :hug:

Cetla jsem, ze by se mohla otravit zelezem. A popr. Pokud dite spolkne vitamin pro dospele, muze to mit fatalni nasledky…uz ale nepisi, jaky vitamin. Navic nechci vysilovat, kdyz nemam jistotu, ze to spolkla :-)

aggla
Kecalka 396 příspěvků 22.12.16 09:44

Ja si myslim ze 1 vitamin ji neublizi…kdyby jich snedla nejak hodně tak bych se bála, ale po 1 vitamínu se nic nestane maximálně muže mít průjem třeba

Lekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 22.12.16 09:53

To tvoje dítě je nějaký pojídač všeho, co mu přijde do cesty, ne? 8o

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 22.12.16 09:58

No snad neotěhotní… :mrgreen:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 22.12.16 10:20

@Ajinac Nebála bych se, nejspíš by i ten, cos ji vytáhla z pusy za chvíli vyplivla, protože to chuťově není žádná hitparáda. Jestli se jí troška dostala do pusy cucáním, tak to nebude nijak závratné množství. Hlavně si z toho vezmi ponaučení, že vše musí být z dosahu a nejlépe pod zámkem.

SlecnaSally
Kelišová 6312 příspěvků 22.12.16 10:37

Jsou to vitamíny a když je může těhotná, tak dítě určitě..A kdyby jich snědla víc tak se maximálně pokaká a bude mít průjem

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 22.12.16 11:29

Neboj se nic. Většina vitamínů se vyloučí močí. I můj kamarád lékárník říká, že tyhle doplňky jsou jen drahý čůránky :) A může se maximálně pokakat, to dělá např. hořčík, když ho máš moc, ale to nevadí :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62487 příspěvků 3 inzeráty 22.12.16 11:36

@Iustitia omnibus Ale i toho hořčíku by muselo být víc, než kolik je v jednom doplňku stravy… jo, možná kdyby zbaštila ten dospělácky, co se prodává jako léčivo, ten má 500mg, pak malé dítko možná i jo.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 22.12.16 11:46
@j.a.n.i1 píše:
@Iustitia omnibus Ale i toho hořčíku by muselo být víc, než kolik je v jednom doplňku stravy… jo, možná kdyby zbaštila ten dospělácky, co se prodává jako léčivo, ten má 500mg, pak malé dítko možná i jo.

Jo no, muselo by toho být fakt hodně, takže zakladatelka může být v klidu :pankac:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 22.12.16 12:00

No zas taková legrace to není, pořád jsou to vitamíny pro těhotné, takže určité dávky zvýšené. Takže spíš bych koukala na hodnoty kupříkladu vitamínu D, kde je to dávka dvojnásobná pro denní příjem dospělého člověka. Zas na druhou stranu to se dá „ošéfovat“ tím, že se na tři dny omezí mléčné výrobky, čímž se sníží množství vstřebaní daného vitamínů. Co se týče železa, tak tam je sice jeden apůl násobek doporučené denní dávky pro dospělého, ale zas na druhou stranu tělo vstřebává železo docela obtížně, takže jednorázově bych se toho nebála. Ono celkově jednorázové předávkování vitamíny nevadí, horší je, pokud se někdo předávkovává dlouhodoběji. Takže zakladatelko, opravdu se nemusíš bát a jinak kdyby se stalo příště něco podobného, tak je dobré zavolat na toxikologii. Na netu najdeš číslo, ulož si ho do telefonu. Tam zavoláš a oni ti řeknou, co a jak. Většinou se na toto doporučuje živočišné uhlí. Budou po tobě chtít název léku a kdo ho vyrábí a pak jméno a rodné číslo dítěte - dávají to na pojišťovnu. Tam dostaneš lepší rady, případně uklidnění a věz, že jim tam denně volají desítky rodičů. :hug:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21921 příspěvků 22.12.16 14:27

Po jedné tabletě si myslim, že se jí nic nestane ;) Naše holka toho,,spásla,,a nikdy nic.

Lenka Střelcová
Nováček 1 příspěvek 22.12.16 17:23

Včera ti v nestřežený okamžik spolka keramzit a dnes vitamín, zítra ti třeba spolkne hřebík, ale jistě ti tady někdo poradí co s tím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama