Snížená funkce štítné žlázy 26tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 21:12
Snížená fce štítné žlázy 26tt

Zdravím, dnes mi náhodou při OGTT zjistili sníženou funkci štítné žlázy, bohužel až teď ve 26tt. Dokud jsem se nepodívala na net, tak jsem byla v pohodě, že o nic nejde a dostanu léky. Na netu jsem ale četla články, že špatná funkce šž má vliv na mentální vývoj miminka.
V pondělí jsem už objednaná na endokrinologii, ale chtěla bych poprosit maminky, které měly také štítnou žlázu až do těhotenství v pořádku, a problém se zjistil až takto dlouho, jak vám prosím vše dopadlo? Upravili vám fci léky a děti mělo takto pozdní zjištění vliv na děti?
Zatím jsem v diskuzích našla, z to maminkám zjistili už v 1. trimestru, kdy je to právě nejdůležitější, a tak už byly korigovány léky. Ale v mém případě mám strach, že jak se to zjistilo až teď, tak se miminku nedostávalo to co mělo.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44184 příspěvků 29.11.18 21:16

Jak moc sníženou? V těhotenství to berou přísněji, takže snížená může být i lehounce nadlimitní hodnota… Nestresovala bych, na endokrinologii objednaná jsi v nejbližším termínu, víc udělat nemůžeš. Ono v reálu tím, že se to (bohužel) netestuje plošně, tak hromadě ženských, které tím taky trpí, na to vůbec nepřijdou.

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 21:30

@ugluk hodnoty ještě nevím, zítra si tam jdu pro zprávu, jinak by mi ji posílali poštou a čekala bych do příštího týdne, docela jsem se lekla, tak jsem už hned volala na endokrinologii a objednali mi co nejdřív … V prvním těhotenství jsem ji měla normální, ani jsme nevěděla, že mi nějaké testy dělali

ugluk
Hvězda diskuse 44184 příspěvků 29.11.18 21:37

@Barrca tak to snad bude dobrý! Oni opravdu v těhotenství řešej i věci, který by zdravý netěhotný nechali jako „hraniční ke sledování“, navíc se to často v průběhu těhotenství zhoršuje, takže je dost dobře možný, že teď je to zvýšený, ale v tom nejkritičtějším prvním trimestru to ještě mohlo být OK. Držím palce, pak poreferuj!

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 21:45

@ugluk děkuju, určitě sem napíšu, aspoň pro ostatní maminy, kdyby to nějaká bohužel řešila taky, zítra až si půjdu na diabetologii pro zpravu tak se chceme hned doktorky zeptat, jak je to časté a co jako teď, tak pozdě s tím, no a v pondělí, to bude dotazů na endokrinologii :-)

ugluk
Hvězda diskuse 44184 příspěvků 29.11.18 21:48

@Barrca ona ti možná už dost řekne i diabetoložka, ono to úzce souvisí a já na tu svou endokrinologii přehrála, takže krev na štítnici mi nabírá a léky v těhotenství předepisuje ona.

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 21:56

@ugluk já si taky říkám, že ta diabetolozka bude ledacos vědět, ale jak jsem věděla prd, jaky to může byt problém, tak jsem jí to do telefonu odkyvala, a na nic se nezeptala … Ale já jen nechápu, že když to dokáže udělat takovou paseku, že se ty testy nedelaji automaticky všem a hned na začátku, ale jen někde a třeba až takhle pozdě, vždyť to není sranda, jestli to ovlivňuje mentální vývoj dítěte

ugluk
Hvězda diskuse 44184 příspěvků 29.11.18 22:05

@Barrca no tak to naprostý souhlas! Ten test stojí pár korun a je to opravdu velmi častý a může způsobit velký problémy. Přesto se všem těhotným plošně testuje kdeco extra vzácnýho, ale štítnou žlázu sám od sebe občas nabere leda tak nějakej osvícenej doktor :roll:

Uživatel je onlinebjitka123
Kecalka 187 příspěvků 29.11.18 22:16

Také mi v prvním těhotenství zjistili sníženou funkci štítné žlázy až za půlkou, přesně už nevím. Nasadili léky, porod proběhl lehce po termínu a miminko bylo v pořádku, chlapeček je chytrý jako opice! Léky užívám stále, asi to bude doživotní, to je zatím jediná komplikace. Pokud Tě neposlali ležet do nemocnice, tak ty hodnoty asi nejsou tak zlé. Někdy díky té štítné žláze může hrozit předčasný porod, budou tě prostě víc hlídat. Ber to spíš jako prevenci, miminko bude určitě v pořádku. :srdce:

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 22:26

@bjitka123 děkuju, to mě docela povzbudilo, o tom předčasném porodu jsem také četla, tak snad mi teda nasadí léky a bude to dobrý, měli jsme obrovský komplikace u prvního mimca, i po porodu a tak jsme doufali, že jsme si vše špatný už vyžrali

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 22:29

@bjitka123 a uklidnili vás třeba, že se není třeba bát, že je to ojedinělé, že by to nějak poznamenalo dítě? To pak prostě nezbývá než doufat, že až se miminko narodí, tak se bude vyvíjet normálně?

Barrca
Stálice 73 příspěvků 29.11.18 22:33

@ugluk každá zenska by si ty testy klidně i zaplatila, ale já třeba jak se štítnou žlázou běžně problémy nemám, neměla ani tušení, že se v těhotenství nějaké testy dělají, nooo prostě ani v druhém těhotenství to ještě nemam zmaknuty, tak na potřetí už snad doladím všechno, a budu se ptát na štítnou žlázu hned :D

Uživatel je onlinebjitka123
Kecalka 187 příspěvků 30.11.18 06:52

V té době jsem ležela v nemocnici na rizikovce kvůli jinému problému. Řekli mi, že mám sníženou funkci štítné žlázy, dali mi léky a čau. Moc jsem toho nevěděla, možná dobře, aspoň jsem neměla nervy. Ono to jinak stačilo. Při druhém těhotenství mě sledoval endokrinolog hned od začátku, naštěstí se mi to nezhoršilo, nikdo ani neuvažoval o tom, že by dítě mělo být díky štítné žláze nějak poškozené. Asi jde spíš o extrémní případy. Přeji, ať je vše v pořádku.

Barrca
Stálice 73 příspěvků 30.11.18 08:57

@bjitka123 moc děkuju, to víš, já to včera obrečela, neumím zachovat chladnou hlavu .. jestli se dneska dozvím něco zajímavého od diabetolozky, tak to sem napíšu … Moc vam oběma děkuji za reakce a mějte se hezky

Barrca
Stálice 73 příspěvků 30.11.18 10:23

Mám hodnoty od diabetolozky, se kterou jsem ale nemohla přímo mluvit, jen se sestřičkou, která k tomu víc nevěděla .. mám TSH 3,190 a ft4 14,41… Máte prosím někdo zkušenost, jak moc se ty hodnoty liší od normálu?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >