Solná jeskyně - zkušenosti

207
22.2.10 20:37

Solná jeskyně - zkušenosti?

Ahoj holky, i když se tady to téma už jednou objevilo, zkusím se zeptat znovu na zkušenosti: jde mi konkrétně o časté nachlazení. Syn - necelé 3 roky- je poslední 3 měsíce pořád nemocný. A to tak, že dostane 40C teploty, pak se oklepává, pak 3dny až týden klid a zase horečky. Často je to nastydnutí - hlavně rýma, 5× píchaný uši, několikery antibiotika, teď zrovna má hemofyl v krku (nějaký bacil, který může způsobovat zánět průdušek, zápal plic, angínu) - to už teploty vylítly i přes 40C. CHtěla jsem se zeptat - nemáte někdo zkušenost se solnýma jeskyněma u dětí např se sníženou imunitou? Třeba někdo, kdo chodíte s dětma i na imunologii (ta nás čeká za 2 týdny, už i pediatr je z nás nešťastný. A to mám doma ještě 8měs mimčo, který od bráchy pořád něco chytá:-( ) Nebo zkušenosti s často nemocnýma dětma? O kožní problémy mi nejde. Děkuju moc za zkušenosti. Ani sama nevím, jestli mám solným jeskyním přikládat nějaký význam nebo je to jen placebo efekt. Ale už nevím, co mám dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1378
22.2.10 21:10

ahoj,
my chodíme do jeskyně rok - impulsem byl právě zánět středního ucha, kdy jsem chtěla synovi pak posílit imunitu. Nevím, jestli je to náhoda nebo ne, ale od té doby (klepu třikrát :wink: ) nebyl syn nemocný. Měl sice asi třikrát rýmu, ale tomu se, podle mě, zabránit nedá.
Takže nejen že to syna v jeskyni baví :lol: , ale zřejmě mu to i pomáhá. Takže za mě - ano. Jo a chodíme od podzimu do jara 1× týdně.
A vám přeju, abyste se nemocí zbavili, třeba zrovna pomocí jeskyně.
ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
22.2.10 21:34

Taky můžu jen doporučit synovi to dost pomohlo na průdušky a rýmu ,co jsme tam chodili nic neměl a ještě 3měs.potom taky o.k ,navíc mě to tam taky báječně pomohlo na plet.Asi zas začneme chodit … :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
23.2.10 19:37

Za sebe taky doporučuju. Naše malá je teda více méně zdravá, ale třeba teď jsme se tam úspěšně zbavily rýmy a kašle. Chodíme 1× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53627
23.2.10 21:18

Ahoj…byla jsem s malým jednou na zkoušku a v poho,tak začneme chodit pravidelně…
Mates často marodí a trpí na laryngitidu,tak snad nám to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
23.2.10 21:32

Teď, po dlouhé sérii nemocí jsme tam byli 2× než jsme zase onemocněli (je to málo), ale na mě to mělo dobrý dojem a efekt, dost mi to uvolnilo nos. Chtěla bych ještě prubnout jednu kůru na jaro, podle toho, jak dopadnou výsledky holek, ale určitě bych to chtěla zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
25.2.10 10:07

Holky a jak to tam vlastně probíhá? Syn teď prodělal laryngitidu :roll: , tak taky uvažuju, že někam zajdeme. Je tam něco jako hrací koutek? Já znám akorát fotky lidí, jak sedí na lehátku. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
25.2.10 10:59

V solné jsem byla, efekt okamžitý…a dojem super…ale slyšela jsem i názor, že jelikož tam není žádné odvětrávání či co, tak se všechny ty bacily, co tam „nemocní“ vydýchají usazují do té soli a pak je zase zpětně vydýchají ti ostatní … tož :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
25.2.10 11:05

tak my jsme ted začali chodit pravidelně jednou týdně, u nás je asi menší, je pro 7 dospělých+děti, je tam koutek s hodně hračkama s malá skluzavka, takže děti si tam krásně vyhrají a my matky většinou sedíme s nimi na zemi, hrajeme si a prdáme, v ceně máme bud čaj nebo kávu, ta podlaha je vyhřívaná, takže nestudí. s tím odvětráváním to teda sama nevím, jak to funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
25.2.10 11:06

Že by bacily přežili v soli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
25.2.10 11:21
eviah píše: Že by bacily přežili v soli?

myslíš to jako, že by je ta sůl zničila, jo? no možné to je, nějak to musí funovat, když se tam lidi chodí „uzdravovat“ a né onemocnět, že :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
25.2.10 12:04
bedru píše:
eviah píše: Že by bacily přežili v soli?
myslíš to jako, že by je ta sůl zničila, jo? no možné to je, nějak to musí funovat, když se tam lidi chodí „uzdravovat“ a né onemocnět, že :think:

No napadlo mě, že sůl není živý organismus, na kterém bacily parazitují, tudíž nemůžou přežít. :mrgreen: Jsem laik, takže až tohle bude číst někdo, kdo tomu rozumí, tak se mi asi zasměje. 8-) Ale myslím, že se nemoci přenášejí z člověka na člověka, takže bych tam musela být s někým, kdo to na mě prskne, ale takové lidi potkám všude, že. :nevim:
Jinak jsem trochu zapátrala a našla na jedněch webovkách uvedeno:
V solné jeskyni se udržuje stálá teplota 20 – 23 °C. Výměna vzduchu je prováděna systémem ventilace a klimatizace. V přívodu vzduchu je instalován ionizátor, který pomáhá zlepšit kvalitu ovzduší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
25.2.10 21:04

ahoj mě se tedy solná moc líbí chodíme do ní dva roky každou zimu tak dvacet vstupů.Je to skvělá relaxace a pro děti i zábava.O učinku ale uplně přesvědčená nejsem jsme nemocní téměř stejně po prvních dvanácti lekcích syn prodělal zápal plic.Prý jejich ůčinek není vědecky doložen. Pouze u přírodních solných jeskyní.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1378
25.2.10 21:05

„Naše“ jeskyně má kapacitu 8-10 lidí. Pro děti je tam koš plný hraček, pro malé jsou velkým lákadlem i osvětlené solné kameny a zářivky na zemi :mrgreen: Dospěláci sedí a klábosí, dětičky si hrají..balzám na nervy :wink:
A s tím přežívání bacilů - sůl by snad měla být desinfekční, tak by měla případné bacily zničit. Snad jsem to dobře pochopila :think: 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TP
2782
25.2.10 21:39

ahoj holky, mne doktorka na alergologii řekla, že je to to nejhorší co bych pro Verču mohla udělat vzít ji do solný jeskyně. Tím mne odradila. Chtěla jsem taky chodit pravidelně.
Doktorka řikala, že se ty bacily tam usazují a není jak je vyčistit …

Ale nedávno mi řikala kamarádka, že se to snad čistí UV lampou … jak moc a jak často to nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama