Soudy v době nouzového stavu

Anonymní
22.3.20 00:30

Soudy v době nouzového stavu

Ahoj holky, s partnerem jsme se rozešli, s malou dočasně odstehovaly k mým rodičům (obě zde trvale bydliště) na jiný konec republiky s tím, ze si tady během par měsíců koupíme byt. Kvůli nouzovému stavu je tady i otec, jeho matka žije v obci par km od nás, a dostali jsme se do situace, ze dokud je tady, chce si dceru přehazovat půl na půl. To se dá chápat, jenže holcicka má teprve rok a čtvrt, celou dobu jsem s ni samozřejmě doma ja, cili je na mě dost fixovana. pokaždé, když mi ji vrátí, trvá mi několik dní, než se vše dá do normálu a přestane dělat hysterické scény, kdykoliv se jen otočím zády a ani na ni nemá tolik času, protože byť nechodí fyzicky do práce, stejně má po-pa Home office, zatím co ja se malé věnuji. Nehledě na to, ze ve mně vzbuzuje dojem, ze mu nejde tolik o malou a o čas s ni, jako o pomstu. Trvá na střídání i přes to, ze ospod doporučil, aby jezdil jen na návštěvy (po dobu trvání pandemie), navíc se chová rizikově (rodinná oslava- lidé ze tři koutu republiky, mimo jiné z o den později uzavřeneho unicova apod. ). Mimo jiné ospod výrazně nedoporučuje, aby takto malé dítě zvyklé na matku, bylo v péči otce ve stejné míře jako v péči matky… a teď k věci (omlouvám se, za tolik omáčky, ale chtěla jsem co nejvíce přiblížit situaci). Mám pravnicku a nevím co dál, protože mi řekla, ze soudy momentálně nesoudí. Vydá mi soud alespoň predbezne opatření? Nebo se musím teď x měsíců opravdu jen dohadovat s člověkem, který nerespektuje domluvené dny, kdy dceru přiveze zpět ke mně?
Každá rada pomůže. Dekuji :).
Prosím o zachování anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1692
22.3.20 00:33

Cetla jsem, ze se ted soudi jen zavazne zlociny se sazbou od 8 let vys.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
22.3.20 06:30

Předběžne opatření ti soud vydá, musí, navíc je to bez jednání, ale klasická jednání se odrocuji. Byt tebou návrh na předběžné opatření podám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
22.3.20 06:45

Za vším hledej mstu :) místo toho, abys byla ráda, že se snaží budovat vztah s dcerou, tak v hlavě máš jen mstu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
545
22.3.20 07:56

@Prigionia no vydají rozhodnutí, ale jestli bude pozitivní je věc druhá.
Jś zkusila využít tuto možnost jednou, taky pádné důvody (psychické i fyzické útoky) a bylo zamítnuto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10174
22.3.20 07:59

Samozrejme, ze ty se male plne venujes, kdyz jsi na rodicaku. Kdyby byl otec na rodicaku, venoval by se on. Kdybys chodila do zamestnani, taky nemas na dceru cas 24/7.
Nevim, jakym zpusobem jste se „dohodli“, ale vetsinou to je tak, ze matka urci dohodu a otec je ten spatny, ktery jeji pozadavky nerespektuje :nevim:
Bud rada, ze ma o dceru zajem a chce s ni byt. Ty si na tu dobu, kdy je dcera s ni, najdi svuj program a uzij si volna. A hlavne se chovej dospele a rozumne. To dite totiz citi, ze tobe to vadi a muze to v nem vyvolavat pocit, ze je to jeho chyba :think:
Dokud nemate urceny styk, mate pravo na styk s ditetem 50:50.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama