Sourozenci chtějí spát v jedné posteli

12.4.21 23:23

Sourozenci chtějí spát v jedné posteli

Ahoj všem, založila jsem si tento „profil“ pro dotaz, který mi celý den vrtá v hlavě.

Naši kluci, Rudík (6) a Štěpík (3) chtějí spát v jedné posteli. Když měl Štěpánek okolo roku přestěhovali jsme ho s chůvičkou do vedlejšího pokoje k Rudíkovi, protože tam nechtěl být sám a strašně se na to těšil. Postýlky měli hlavičkama k sobě do „L“. Zhruba před rokem jsem každičký ráno v Rudově posteli našla Štěpána. Zkoušela jsem to Štěpíka odnaučit, ale pak jsem nad tím mávla rukou, protože postel je dostatečně velká pro oba spáče a Rudík je taky rád. Stejně pak časem budou chtít vlastní soukromí, tak jim to nebudu teď brát. No, dneska jsem se o tom zmínila naší paní doktorce, která mi dala teda céres 😂. Prý to nesmí, protože jim tvořím závislost na sobě, a až budou odděleně, tak to prý budou oba dva těžce snášet. Nemyslím si, že by byli kluci na sobě závislí. Mají teda hezký vztah, na to jak mě všichni strašili rvačkama a křiem. Jsou to oba pohodáři, hrají si spolu a samozřejmě vymýšlí lumpárny. Rudík je malinko introvert, takže se někdy zavře do pokojíku a hraje si sám. Pak přijde a přidá se k nám.

Mně by zajímalo, jestli byste vy dovolili svým dětem spát v jedné posteli.
Predeme děkuji a přejí hezkou noc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
904
12.4.21 23:28

Samozřejmě, že dovolila. Předpokládám, že paní doktorka také ulehá večer vedle svého muže a zvládá pak bez něj být přes den v práci :mrgreen: myslím, že spaní spolu je nám tak nějak všem přirozeně dáno jako příjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7862
12.4.21 23:30

Já myslím, že jsou ještě malí a je to v pohodě. Vyrostou z toho.

Spíš jsem čekal další Trollí diskuzi tipu, že budou děti 15 a 17 a chtějí spát v jedné posteli nazí a sahají si na přirození, jestli je to normální a OK. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16331
12.4.21 23:34

Ne - žádná taková závislost, co popisuje doktorka neexistuje. Případná úzká vazba a především problém, pokud někde není ten člověk na kterého má dítě příliš úzkou vazbu nevzniká z toho kde kdo spí, ale z nějaké nejistoty a úzkost, kterou přítomnost toho druhého tlumí.

Pokud by se vašim synům něco takového stalo, tak fakt nemá smysl řešit spací zvyklosti, ale tu úzkost.

A rozhodně ne s vaší pediatrou. Snad je v oborech co se netýkají dětské psychologie lepší odborník, než to co předvedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8516
12.4.21 23:38

Nechápu, proč se k tomu vyjadřuje doktorka, tohle není její starost. Ta se má starat o to, jestli je dítě v pořádku po zdravotní stránce.
Děti bych nijak neomezovala, naopak buď ráda, že mají spolu hezky vztah. Naše děti si taky občas vlezou jeden k druhému nebo k třetímu do postele. Já jsem jedině ráda, protože jinak by někdo z nich šel do postele ke mě a bylo by po pohodlném spaní :mrgreen:. (Kecám, :D jsem ráda, když za námi chodí děti do postele, ale mít občas postel sama pr sebe není vůbec špatné). Starší dva díky malému věkovému rozdílu byli až do letošního školního roku spolu prakticky nonstop - ve školce, v kroužcích, doma. Pak šel starší do školy a oba dva bez problémů fungují každý zvlášť.

Příspěvek upraven 12.04.21 v 23:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31123
12.4.21 23:39

Za pár let Rudík svého bratra v posteli chtít nebude. Asi bych jim řekla, že mají každý svou postel, ale nenutila bych je spát odděleně. Svého času jsem s dvojčetem letiště měla, pak jsme válendy rozdělily do L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
12.4.21 23:39

Naše děti jsou také věčně v jedné posteli. A já jsem vděčná za to, jak moc se mají rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
12.4.21 23:40

Nevidím v tom sebemenší problém, ale paní doktorka evidentně nějaký má. Je vůbec způsobilá k pediatrii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 23:45
@Hoa Mai píše:
Nechápu, proč se k tomu vyjadřuje doktorka, tohle není její starost. Ta se má starat o to, jestli je dítě v pořádku po zdravotní stránce.
Děti bych nijak neomezovala, naopak buď ráda, že mají spolu hezky vztah. Naše děti si taky občas vlezou jeden k druhému nebo k třetímu do postele. Já jsem jedině ráda, protože jinak by někdo z nich šel do postele ke mě a bylo by po pogodlnem spaní. Starší dva díky malému věkovému rozdilu byli až do letošního školního roku spolu prakticky nonstop - ve školce, v kroužcích, doma. Pak šel starší do školy a oba dva bez problémů fungují každý zvlášť.

No já jsem šťastná jak blecha. Všichni mě strašili, že dva kluci… To bude peklo, škoda že nemám holčičku, no asi klasický řeči co slyšela každá maminka dvou klučinů. 😅 No a opak je pravdou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 23:50
@Russet píše:
Za pár let Rudík svého bratra v posteli chtít nebude. Asi bych jim řekla, že mají každý svou postel, ale nenutila bych je spát odděleně. Svého času jsem s dvojčetem letiště měla, pak jsme válendy rozdělily do L.

Já jim vždycky říkám, že kdyby se moc mačkali, tak si může jeden z nich skočit na druhou postel.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 23:57
@Hoa Mai píše:
Děti bych nijak neomezovala, naopak buď ráda, že mají spolu hezky vztah. Naše děti si taky občas vlezou jeden k druhému nebo k třetímu do postele. Já jsem jedině ráda, protože jinak by někdo z nich šel do postele ke mě a bylo by po pohodlném spaní :mrgreen:. (Kecám, :D jsem ráda, když za námi chodí děti do postele, ale mít občas postel sama pr sebe není vůbec špatné). Starší dva díky malému věkovému rozdílu byli až do letošního školního roku spolu prakticky nonstop - ve školce, v kroužcích, doma. Pak šel starší do školy a oba dva bez problémů fungují každý zvlášť.Příspěvek upraven 12.04.21 v 23:43

Za náma lezou když jsou nemocní. Takže pak máme rýmičku všichni 4. 😂

• Citovat
  • Nahlásit
14407
13.4.21 00:01

Paní doktorka je nějaká chytrá :P :roll: Nechala bych je samozřejmě spát spolu, nevidím v tom žádný problém…závislost nevzniká tím, že se dítě cítí v bezpečí a spokojeně, ale naopak, vzniká tím, když ho odtrhneme násilně od toho, co je pro něj přirozené a příjemné a necháme ho někde samotné…z toho právě pak vznikají všechny tyhle úzkosti a poté ty poruchy, že člověk v dospělosti neumí být sám. Takže vůbec mudru neposlouchej, evidentně neví o psychice dětí lautr nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1909
13.4.21 00:07

Bože. Tak ta tvoje doktorka mi připomíná jednu krá.. doktorku z chirurgie v Motole. Když byl malý ještě ve školce, byli jsme na kontrole s předkožkou. No, kluk po nějaké špatné zkušenosti byl v ordinaci nesvůj - už nevím, co bylo, ale nějak se tam asi rozeřval, tak jsem ho chtěla uklidnit. Na zdi visely nějaké obrázky, tak jsem ho vzala do náručí, abych mu je ukázala a odvedla tak pozornost jinam. Ani jsem neotevřela pusu a baba doktorka se na mě rozeřvala, co ho chovám, že ho akorát rozmazluju…
No, prostě si asi některý doktorky myslej, že mají i doktorát z vývojový psychologie.

A k tvé otázce - ano, dovolila bych jim to. Co je na tom špatného? Byly doby, že spousta dětí ani jinak spát nemohla. Doktorce je do toho houby. A kdyby si náhodou tví kluci na sobě vytvořili závislost, pochybuju, že by to bylo zrovna tímhle. Copak oni spolu přes den nejsou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 00:17
@iila píše:
Bože. Tak ta tvoje doktorka mi připomíná jednu krá.. doktorku z chirurgie v Motole. Když byl malý ještě ve školce, byli jsme na kontrole s předkožkou. No, kluk po nějaké špatné zkušenosti byl v ordinaci nesvůj - už nevím, co bylo, ale nějak se tam asi rozeřval, tak jsem ho chtěla uklidnit. Na zdi visely nějaké obrázky, tak jsem ho vzala do náručí, abych mu je ukázala a odvedla tak pozornost jinam. Ani jsem neotevřela pusu a baba doktorka se na mě rozeřvala, co ho chovám, že ho akorát rozmazluju…
No, prostě si asi některý doktorky myslej, že mají i doktorát z vývojový psychologie.A k tvé otázce - ano, dovolila bych jim to. Co je na tom špatného? Byly doby, že spousta dětí ani jinak spát nemohla. Doktorce je do toho houby. A kdyby si náhodou tví kluci na sobě vytvořili závislost, pochybuju, že by to bylo zrovna tímhle. Copak oni spolu přes den nejsou?

Někdy se fakt divím koho nechají pracovat s prckama. Kór v nemocnici… Kde to nezná, kde se mu bere krev… :zed: Já sem třeba z pěti sourozenců nejmladší a všichni jsme lezli k sobě do postele jak jsme chtěli a závislost jsme neměli 😅 Spíš ti dva starší chtěli pozabíjet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 00:19
@Cenarius píše:
Já myslím, že jsou ještě malí a je to v pohodě. Vyrostou z toho.Spíš jsem čekal další Trollí diskuzi tipu, že budou děti 15 a 17 a chtějí spát v jedné posteli nazí a sahají si na přirození, jestli je to normální a OK. :D

To tu máte teda veselý 😂 😨

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat