Spánek dcery ve 14 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 07.01.19 22:45
spánek dcery 14 mesicu

Dcera se mi stále budí co 2 hodiny na jídlo je ji 14 mesicu už jsem vyčerpána kase krupice nechce ji normálně navečeří se ale i přesto se budí nebo startem spaní jdu k ni i 6 krát než usne tak Aby se budila aspoň ty 2 hodiny jeeednou za vás vydrží spát déle ale to opravdu malo kdy. Pořadí mi někdo co s tím? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cverunka
Závislačka 2715 příspěvků 07.01.19 22:51

Ve 14. měsících se určitě nebudí hlady,, ale ze zvyku. Zatrhla bych noční jídlo. ;)

rousinka
Stálice 89 příspěvků 07.01.19 23:30

Tak ja bohuzel neporadim. Mam to stejne…dcera 12-mesicu se budi take co 2 hodiny. Jidlem to urcite neni. Nez jde spat je po veceri a nakojena. Take nevim co s tim a jsem unavena. U nas navic ma i 2-3 hodinove prostoje kdy v noci nespi…napr. se vzbudi ve 3 a usne az v 6. Zkousela jsem i pediakid, bachovy esence a nic.

Dulii
Kecalka 355 příspěvků 07.01.19 23:50

Taky to tak máme. Dceři je 16 měsíců a budí se co 2-3 hodiny. Když ji jen položím nebo dám napít tak ječí, dokud nedostane flašku s mlékem.

pajaja12
Povídálka 34 příspěvků 08.01.19 01:55

@Sisi Simik … Pokud se cítíš vyčerpaná, což chápu, tak musíš zvolit jinou taktiku. Dítě se dá naučit spát, ale je to dřina…i několi­katýdenní, málokdo má u toho trpělivost a vydrží. Takže, po jídle a pití dáš večer do postýlky, řve, necháš ho tam řvát, ale ne déle než 5 minut (doporučuji mít monitor dechu nebo pak dohled osoby (nesmí ale nic říkat) ). Pak jít po 5 min k dítěti, nebrat ho a jen slovy uklidnit - pohladit. A znova odejít. Ten opakující se kolotoč (po 5 min znovu pohlaď atd.) absolvuj 3krát za sebou a až pak vem dítě do náruče, utěš a nakoj nebo čaj (nevím, co dáváš) a pak znova ten kolotoč. Dej do postýlky, pokud řve, tak ho nech řvát zase 5 min a pak až za ním přijdi a pohlaď - ale neber! Maximálně si lehni vedle něj a dej mu ruku, pokud bude chtít. Opakuj 3krát až 5krát a až pak vem do náruče a opět nakoj nebo čaj (protože ze řvaní má dítě žízeň)….no a ten cyklus pořád opakuješ, dokud neusne. Nejhorší je první týden, pak se intervaly začnou zkracovat…až nakonec dítě se vzdá a automaticky usíná do 30min v postýlce bez breku. No a když se bude budit v noci, dělej to samé, jen nezapomínej, že bude mít z breku žízeň, tak mu vždy něco dej (je to náročné, budeš mít nedostatek spánku, ale po měsíci to bude už ok a vyspíš se).

beruska9
Extra třída :D 10863 příspěvků 08.01.19 02:35

Syn se ni takhle budil do temer 22 mesicu, musela jsem ho odstavit (chtela jsem utnout jen nocni kojeni, ale nejak sme to zrusili uplne). Ted uz se budi jen tak jednou :mrgreen: Je mu 3.5 :roll:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25528 příspěvků 08.01.19 04:15

Vetsinou pomaha odstavit od nocniho kojeni. Pokud uz nekojis, tak proste tu flasku nedat.

Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 08:08

@cverunka @pajaja12 malá usina pěkné v postýlce s tím problem nemám nejhorší je vnoci to jídlo dokud nedostane mleko rve…

Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 08:08

@jenny.fields a když rve pořad dokud to mleko nedostane?

Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 08:09

@beruska9 já už nekojim bohužel už dlouho ne takže dáváme normálně mleko do flasky

Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 08:10

@Dulii úplně přesně vecer usne hezky v postýlce sama ale v noci dokud nemá mleko tak rve a rve a rve

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25528 příspěvků 08.01.19 09:33
@Sisi Simik píše:
@Dulii úplně přesně vecer usne hezky v postýlce sama ale v noci dokud nemá mleko tak rve a rve a rve

Holt musí pochopit, že ho nedostane. Musíš mít větší výdrž :nevim: Ono taky v noci dávat mlíko je špatný na zuby, pokud chceš nějakou další motivaci.

Dulii
Kecalka 355 příspěvků 08.01.19 10:57

@jenny.fields Já vím, ale je to těžký, když je v pokoji společně se synem a toho by ten řev budil.

beruska9
Extra třída :D 10863 příspěvků 08.01.19 11:17

@Sisi Simik : princip stejny, hlad by uz v tomhle veku mit nemela, dudlanim se uspava, musi se to naucit jinak. A flaska je fakt blba na zuby, podstatne horsi nez MM, takze motivace navic. Nekdo radi redit mleko, az je z toho voda, nekdy deti ztrati zajem, ale tezko rict, pokud to ma jako berlicku k usnuti, tak to nepomuze…minimalne na ty zuby by voda byla lepsi. Pokud s tim chces neco udelat tak nedat, ale nazory, jak resit to rvani se ruzni - jedna cesta je jak pise @pajaja12 , ale ja osobne nejsem zastancem nechavat deti brecet samotne v postylkach, takze my jsme to delali tak, ze to na par noci prevzal muz (u nas teda slo i o to kojeni, aby zdroj mleka „zmizel“, ale hlavne ma vetsi vydrz nez ja) a vzdy, kdyz se maly vzbudil, tak vstal s nim, vzal ho napit se mleka z hrnku nebo vody, uklidnoval ho, kdyz brecel, a nakonec ho nejak uspal - ctenim, pritulenim nebo nejak. Prvni noc hrozny, druhou noc lepsi, treti noc docela fajn, pak zacal spat a budil se vetsinou jen jednou, a to se pritulil a.spal dal (spi s nami). Pak jsme meli takove ruzne epizody, kdy byl v noci vzhuru, ale to uz s tim nesouviselo ;)

Sisi Simik
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 14:34

@beruska9 malá mi usina s vodou a má v tom malinko čaje jen tak na chut ale v noci sw neustále budí co 2-2 hodiny na mleko vypije 150-180ml A nanovo a je to od malá. Malá má svůj pokoj a spi v postýlce nepomohlo když spala s nama v místnosti a ani to když má svůj pokoj v posteli neusne s nama na to není zvykla takže to u nás nehrozí jen to buzení no pritel bude mít teď volno takže budu zkoušet v noci něco a přes den se dospim a pritel se o dceru postará aspoň dopoledne tak uvidim snad sw mi to povede protože už jsem docela unavena z toho když to má od miminka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >