Tříměsíční miminko se snaží lézt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malíčková
Povídálka 27 příspěvků 07.01.19 17:49
Tříměsíční miminko se snaží lézt

Hezký den,

synovi bude za pár dní 3 měsíce a při pasení koníčků se vždy snaží „lézt“. Pase koníčky třeba víc jak 5 minut, pak ho podněty přestanou bavit - jezdím autem, ukazuji hračky apod., kouká ze strany na stranu, pozoruje světýkla apod.
Potom se začně „odrážet“ nožičkama a posouvat ruce dopředu za hračkou. Samozřejmě mu to ještě moc nejde, takže se vzteká, za chvíli zvládne takto urazit cca 20 cm.
Mám ho nechávat se snažit? Nebo ho mám, jak začne toto dělat přetočit na záda?

K doktorce jdeme příští týden a přijde mi blbost tam kvůli tomu volat. Ale četla jsem, že miminka nemají „přeskakovat“ některé fáze vývoje, jen nedokážu posoudit, zda to je přeskakování. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji moc

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce: Trénujte zvedání hlavičky

Reakce:
jita22
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 07.01.19 17:52

Nechat,lezt jeste urcite dlouho nezacne :)

ivašot.
Echt Kelišová 8303 příspěvků 07.01.19 17:53

Vůbec bych to neřešila. I velmi malá miminka se tímhle způsobem dokáže posunout po podložce a proto nikdy není dobré spoléhat na to, že nespadne třeba z přebalovacího pultu.

pannda
Kelišová 7016 příspěvků 37 inzerátů 07.01.19 17:54

Nech ho dělat, co dělá, samozřejmě pasení koníků mu stačí 5-10 minut. Podle mě ti neleze, pouze zapojuje svaly.Posléze když bude na dece na zádech, se ti zacne přetáčet sám. On ti to přetáčení nepřeskočí, neboj

Malíčková
Povídálka 27 příspěvků 07.01.19 18:16

@jita22 @ivašot. @pannda
Diky, to ja se nebojim, ani si nemyslim, ze je zazracne dite nebo tak neco. :wink: Spis abych neco nepokazila, vim ze zezacatku mi doktorka rikala, at dbam na to, at nezveda pri paseni zadecek. Tak jestli tohle neni nejaka dalsi vec, ktere mam zabranit. :relaxed:️

Babička Kristýnka
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 07.01.19 18:57

Nechala bych tak. Akorát nám řekla rehabilitační sestra, co pracuje pod neurologem, že mám dát pozor, aby správně páslo dítko koníčky, tj. ne s napnutými rukami, ale bylo opřeno o předloktí. Pokud se vzpřimuje na napjatých rukách, tak dávat do správné pozice

warita
Extra třída :D 11268 příspěvků 07.01.19 19:14
@Babička Kristýnka píše:
Nechala bych tak. Akorát nám řekla rehabilitační sestra, co pracuje pod neurologem, že mám dát pozor, aby správně páslo dítko koníčky, tj. ne s napnutými rukami, ale bylo opřeno o předloktí. Pokud se vzpřimuje na napjatých rukách, tak dávat do správné pozice

mam pocit, ze dcerka nikdy nepasla s napnutyma rukama. Vzdy se pohodlne usadila na predlokti. Ale ten zadek udajne zvedala. Ja to teda nikdy nevidela to zvedani, ale dobre no…

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 07.01.19 19:36
@Babička Kristýnka píše:
Nechala bych tak. Akorát nám řekla rehabilitační sestra, co pracuje pod neurologem, že mám dát pozor, aby správně páslo dítko koníčky, tj. ne s napnutými rukami, ale bylo opřeno o předloktí. Pokud se vzpřimuje na napjatých rukách, tak dávat do správné pozice

Ze začátku dítě pase koníčky, tak že je opřeno o předloktí, ale postupem, jak se bude zpevňovat, tak je bude mít natažené - je to tzv. druhé vzpřímení.

Babička Kristýnka
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 07.01.19 21:04

@Pocahonta - a nás právě rehabilitační upozornila, že děti to první přeskočí a rovnou se zvedají na celých rukách a je třeba je rovnat zpátky na to předloktí.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 07.01.19 21:59

@Babička Kristýnka Aha, tak to slyším poprvé, že by to mimča přeskakovala… Ale, když to říkala rehabilitační sestra…

alialiali
Kecalka 450 příspěvků 07.01.19 22:49

Ano, nam to syn přeskočil a šel do 2.vzprimeni a my si říkali jak mu to jde a neřešili to :/ no skončili jsme u vojtovky i kvůli asymetrií takže to nás rychle vrátilo na zem. Ale jak to má člověk vědět že…to bych musela sedět na netu a ke všemu si hledat informace a když má dítě víc problémů najednou tak se holt něco opomene..

Váš příspěvek
Reklama