Spaní kojence přes den

168
21.8.15 17:31

spaní kojence přes den

Ahoj maminky, prosím Vás mám čtyř měsíčního syna a najednou nechce spát v postýlce. Musím čtyřikrát denně do kočárku za jakéhokoli počasí a vůbec nic nestihnu udělat navíc jsem hrozně strhaná. V šátku neusne. V postýlce řve a řve. Syna musíme od malička dávat spát jinak sám neusne. Jak ho naučit spát v postýlce. Celé dva měsíce to fungovalo a najednou to nechce. Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
21.8.15 17:38

@beerunda zjistit, proč najednou spát nechce :think: jinak co si představit pod tim dávat spát? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
21.8.15 17:46

Náš 8týdenní nemůže být sám. Když usne lze ho přestěhovat, ale za bdělého stavu by se sám zbláznil, hračky v postýlce vydrží tak 15min. Přes den když vařím sedí u mě v autosedačce (občas pohoupu) a sleduje nebo si ho stěhuji sebou v koši na prádlo :D nejraději by celý den seděl v sedačce a vše pozoroval…ale nechci mít křivé miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.8.15 17:48

Myslím, že chce spát v kočáře protože to houpe a tam se mu snáze usne. Ale nějaký režim by měl mít a nevím zda je vhodné ustoupit když se mu tam nechce spát… Dáváním spát myslím, že ho dát od hraček pryč. Doktorka říkala, že se zdá že trpí poruchou pozornosti, samozdřejmě u takto malých dětí to nelze jednoznačně říct ale prý jevý známky této poruchy. Syn neusne pokud ho nedonesu buď do ložnice a nebo dám do kočáru. Musí mít místo na spaní. A zatím to fungovalo tak, že dopoledne spal v kočáře, po obědě do postýlky v ložnici a pak bylli unavený do kočáru. Syn prostě neusne sám u hraček. Bude plakat a bude unavený ale neusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2712
21.8.15 17:56

@beerunda já mám 3 měsíčního syna a přes den mi moc nespí, usne taky jen v kočáře a to max na 30 minut a nebo usne u kojení u prsa-tam by byl schopný prospat celý den :mrgreen: ale když ho někam položím, tak je v ten moment vzhůru…V noci usne v postýlce krásně a spí v kuse i 9 hodin…takže já to přes den moc nehrotím a spát ho nenutím :nevim: a zatím se zdá být spokojený :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.8.15 17:59

@Tarani Já ho nenutím spát. Dávám ho spát pouze jakmile vidím že je unavený. Když vidím že je v pohodě tak ho spát nedám. Je mi jedno kolik bude spát ale pokud je unavený tak vím že spát potřebuje. Večer mi naštěstí také usíná sám a bezu problémů se vzbudí na jedno krmení a pak vstane až v 6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2712
21.8.15 18:14

@beerunda já jsem nemyslela, že ty ho nutíš, asi jsem použila nevhodně smajlíka :)…spíš to bylo myšleno tak, že nevím jestli je to OK, když ho nechávám at si spí kdy chce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.8.15 18:15

@Tarani Ano to je OK. Nejlepší ješ když si děti usnou kdy chtějí. Ale některé děti to prý neumí jako ten můj šmoula takže ho musím dávat spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.8.15 18:21

Jak funguje technika Každé dítě může dobře spát? Dá se to použít i v tomto případě na spaní přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8038
21.8.15 18:25

Já malého uspávala v košíku nebo s ním jezdila v kočárku doma, když usnul, dělala jsem, co potřebuju…s jakýmikoliv metodami počkej min. do 6m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13545
21.8.15 18:34

Ja si s malym hraju na dece nebo sedi v kresilku a spat ho dam kdyz je na prvni pohled unavenej jinak taky v postylce krici, nejlepsi je kdyz ho chci uspat, lehnkutsi s nim na normalni postel a delat ze spim potom usne taky a ja ho presunu do postylky, i kdyz to praktikuju spis vecer :-) nektery deti v tech postylkach bejt nechteji kamaradka tohle resila este s 8 mesicnim, postylku pouzivali jenom, kdyz malyho chteli probudit :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2630
21.8.15 18:42

Syn (10.5m) nikdy neusl sám, uspávám buď u prsa, nebo v šátku venku(tchánovci v kočáru) nebo v hacce. Oni to holt neumí, musí zpracovat spoustu podnětů, všeho co se naučili a viděli… Hlavně nenechávat vyplakat, oni nechápou, že jednou přijdete, v ten moment je to pro ně strašně ohrožující situace, vyplavuje se kortizol a ten se dlooouho odbourává, nemluvě o psychickým dopadu do života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.8.15 19:23
Neco si o tom zjistí-k2 bych do toho nesla. Mám za to, ze se tím dítě akorát trápí. Víc mu naslouchej, je malinký a potřebuje tvou blízkosti, ne ze ho necháš plakat samotného v postýlce. Jinak jak dítě roste, tak se mění i jeho spánek. Co fungovalo po jeho narození, nemusí fungovat v půl roce.
@beerunda píše:
Jak funguje technika Každé dítě může dobře spát? Dá se to použít i v tomto případě na spaní přes den?
  • Nahlásit
  • Citovat
brko
21.8.15 19:27

@Taormína :potlesk: souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
21.8.15 19:30

Zkus zavesit šátek přes postýlku jakoby houpací sít a dát ho tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit