Špatná psychika - antidepresiva

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
17.10.21 21:02

Špatná psychika - antidepresiva

Dobrý večer všem.. Jsem už tak zoufalá, že mě to donutilo napsat sem.
Už delší dobu, přibližně třičtvrtě roku mám úplně to nejhorší období jaké jsem kdy měla. Začalo to už když jsem byla malá. Neustálé problémy doma, hádky, násilí, potyčky atd. ve mě zanechaly už od mala strašně moc, táhne se to se mnou celý život. Když jsem šla na základní školu, o moc lepší to nebylo. Spolužáci mě celou školní docházku podkopávali, uráželi mě, nadávali mi a řekla bych, že by se tomu dala říct šikana. Během základky začaly první problémy. Uzavřela jsem se do sebe, díky urážkám a nadávkám na to jak vypadám jsem začala být posedlá tím jak vypadám a svou váhou. V osmičce a devítce jsem vlastně už i nechtěla chodit do školy, moje absence byla dost vysoká, začínala jsem i brečet po škole, nechodila jsem ven.. během tří let se to zhoršilo. Když si to uvědomím zpětně, dopracovala jsem se k tomu, že nejím skoro vůbec. Poslední měsíc se mi začalo dělat hrozně špatně.. když chci něco sníst, nemůžu.. protože se mi zvedá žaludek. Párkrát jsem už zvracela.
Psychika je hodně v háji. Poznala jsem dost nových lidí, myslela jsem si, že když jsem přešla zakladku, že to už být horší nemůže. Vlastně mě tak nějak dorazili. Teď vlastně nedělám nic jiného, že se bezdůvodně rozbrečím, nemám žádnou chuť k životu, kamarády též nemám, cítím úplně strašnou bolest na hrudi a žádnou radost z ničeho nemám. Přijdu si zbytečná, nikdo se mnou čas trávit nechce.
Jednou jsem si ublížila, v nějakým amoku, už bych to nikdy neudělala, ale doma to byla vlastně věc, která je donutila něco dělat. Už x let jsem chodila k psychologovi jednou za čas, ale po tomhle tam musím pravidelně.

Cítím prostě strašnou bolest a nejde to zastavit. Dostala jsem antidepresiva, které mi docela pomohly. Ale když jsem je vysadila, tak měsíc a bylo to zas zpátky. Mám pocit, že mě nikdo nechápe, nemám nikoho, kdo by mě nějak podržel, spíše naopak. Bez těch prášků nemůžu nějak fungovat, ale ani s nimi.
:,( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11943
17.10.21 21:07

Pokud ti nesedí léky, tak to musíš řešit s doktorem a najít takový co ti budou vyhovovat a určitě je samovolně nevysazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
17.10.21 21:10

Chodis k psychiatrovi? Podle me by ti pomohla hospitalizace na psychiatrii. Proc jsi leky vysadila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:16

@JancaS84 proberu to tedy s dr. Právě u těch léků je to taky složitý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:17

@Wani nechodím. Vysadila jsem je proto, že jsem si přišla v pohodě. Byla jsem v pohodě tak dobrej měsíc a pak se to postupně vracelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1445
17.10.21 21:19
@xxel píše:
Dobrý večer všem.. Jsem už tak zoufalá, že mě to donutilo napsat sem.
Už delší dobu, přibližně třičtvrtě roku mám úplně to nejhorší období jaké jsem kdy měla. Začalo to už když jsem byla malá. Neustálé problémy doma, hádky, násilí, potyčky atd. ve mě zanechaly už od mala strašně moc, táhne se to se mnou celý život. Když jsem šla na základní školu, o moc lepší to nebylo. Spolužáci mě celou školní docházku podkopávali, uráželi mě, nadávali mi a řekla bych, že by se tomu dala říct šikana. Během základky začaly první problémy. Uzavřela jsem se do sebe, díky urážkám a nadávkám na to jak vypadám jsem začala být posedlá tím jak vypadám a svou váhou. V osmičce a devítce jsem vlastně už i nechtěla chodit do školy, moje absence byla dost vysoká, začínala jsem i brečet po škole, nechodila jsem ven.. během tří let se to zhoršilo. Když si to uvědomím zpětně, dopracovala jsem se k tomu, že nejím skoro vůbec. Poslední měsíc se mi začalo dělat hrozně špatně.. když chci něco sníst, nemůžu.. protože se mi zvedá žaludek. Párkrát jsem už zvracela.
Psychika je hodně v háji. Poznala jsem dost nových lidí, myslela jsem si, že když jsem přešla zakladku, že to už být horší nemůže. Vlastně mě tak nějak dorazili. Teď vlastně nedělám nic jiného, že se bezdůvodně rozbrečím, nemám žádnou chuť k životu, kamarády též nemám, cítím úplně strašnou bolest na hrudi a žádnou radost z ničeho nemám. Přijdu si zbytečná, nikdo se mnou čas trávit nechce.
Jednou jsem si ublížila, v nějakým amoku, už bych to nikdy neudělala, ale doma to byla vlastně věc, která je donutila něco dělat. Už x let jsem chodila k psychologovi jednou za čas, ale po tomhle tam musím pravidelně.Cítím prostě strašnou bolest a nejde to zastavit. Dostala jsem antidepresiva, které mi docela pomohly. Ale když jsem je vysadila, tak měsíc a bylo to zas zpátky. Mám pocit, že mě nikdo nechápe, nemám nikoho, kdo by mě nějak podržel, spíše naopak. Bez těch prášků nemůžu nějak fungovat, ale ani s nimi. :,( :(

Uff, Holka, to zní fakt zoufale. Měla by sis zavolat někam na krizi a aspoň na tyden se tam uklidnit a zvolit vhodnou medikaci. Život se musíš naučit si udělat hezkej. Na nikom nezalezi, ani, kdo co rika, jak se k tobe chová. Ty si ho musíš uzit. Dalsi příležitost nebude…. Začni tim, ze se tam uklidis, utridis si myšlenky, začneš přemýšlet co se životem a dohodnes se s lékařem a nejaky medikaci a hlavně, motivaci k šťastnému bytí. Hodně štěstí, a ať se brzy máš z čeho radovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
17.10.21 21:21
@xxel píše:
@Wani nechodím. Vysadila jsem je proto, že jsem si přišla v pohodě. Byla jsem v pohodě tak dobrej měsíc a pak se to postupně vracelo

Najdi si nejrychleji psychiatra a leky bez vedomi doktora nevysazuj. Ja mam tezkou depresivni chorobu a jsem momentelne v pohode jen proto, ze ty leky beru a dochazim na kontroly k me psychiatricce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10695
17.10.21 21:24

A nemas aspon nejakou kamaradku ktere bys mohla verit? A vse ji rict? Treba by se ti i takto ulevilo.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:26
@Bubllenka píše:
Uff, Holka, to zní fakt zoufale. Měla by sis zavolat někam na krizi a aspoň na tyden se tam uklidnit a zvolit vhodnou medikaci. Život se musíš naučit si udělat hezkej. Na nikom nezalezi, ani, kdo co rika, jak se k tobe chová. Ty si ho musíš uzit. Dalsi příležitost nebude…. Začni tim, ze se tam uklidis, utridis si myšlenky, začneš přemýšlet co se životem a dohodnes se s lékařem a nejaky medikaci a hlavně, motivaci k šťastnému bytí. Hodně štěstí, a ať se brzy máš z čeho radovat :kytka:

Jako ono to někdy bývá i dobré, ale většinou se pak stane něco, co to znova udělá spatny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:26
@Bubllenka píše:
Uff, Holka, to zní fakt zoufale. Měla by sis zavolat někam na krizi a aspoň na tyden se tam uklidnit a zvolit vhodnou medikaci. Život se musíš naučit si udělat hezkej. Na nikom nezalezi, ani, kdo co rika, jak se k tobe chová. Ty si ho musíš uzit. Dalsi příležitost nebude…. Začni tim, ze se tam uklidis, utridis si myšlenky, začneš přemýšlet co se životem a dohodnes se s lékařem a nejaky medikaci a hlavně, motivaci k šťastnému bytí. Hodně štěstí, a ať se brzy máš z čeho radovat :kytka:

A děkuju jinak za podporu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:27
@Wani píše:
Najdi si nejrychleji psychiatra a leky bez vedomi doktora nevysazuj. Ja mam tezkou depresivni chorobu a jsem momentelne v pohode jen proto, ze ty leky beru a dochazim na kontroly k me psychiatricce.

Děkuju za radu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:28
@Ketris píše:
A nemas aspon nejakou kamaradku ktere bys mohla verit? A vse ji rict? Treba by se ti i takto ulevilo.. :hug:

To právě nemám. Holky jsou v týhle době dost hnusný :(
Určitě by to bylo lepší, jednu takovou kamarádku jsem měla a díky ní to bylo dobrý.. ale teď nemám nikoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
17.10.21 21:29
@xxel píše:
Jako ono to někdy bývá i dobré, ale většinou se pak stane něco, co to znova udělá spatny

Pripadne hospitalizaci na psychiatrii se nebran (ale mrkni na recenze na netu). Ja byla tenkrat hospitalizovana a hrozne mi to pomohlo. Mohla jsem se zastavit, nikdo po me nic nechtel a nemela jsem zadne povinnosti. Chodila jsem na arteterapii, hodne jsem spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
17.10.21 21:31
@Wani píše:
Pripadne hospitalizaci na psychiatrii se nebran (ale mrkni na recenze na netu). Ja byla tenkrat hospitalizovana a hrozne mi to pomohlo. Mohla jsem se zastavit, nikdo po me nic nechtel a nemela jsem zadne povinnosti. Chodila jsem na arteterapii, hodne jsem spala.

Určitě kouknu a promyslim to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
17.10.21 21:37
@xxel píše:
To právě nemám. Holky jsou v týhle době dost hnusný :(
Určitě by to bylo lepší, jednu takovou kamarádku jsem měla a díky ní to bylo dobrý.. ale teď nemám nikoho

Ono je to dost těžký oboustranně. Kdo to nezažil tak nepochopí co se v tobě odehrává a málo kdo má takovou empatii když si neprojde nějakou psychickou nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat