Špatně přehledné ledviny miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 12.02.18 11:03
Špatně přehledné ledviny miminka

Ahoj holky,
byla jsem na ultrazvuku ve 21tt a vše bylo v pořádku, až na ledviny, které doktor na ultrazvuk špatně viděl - prý špatně přehledné. Tak si mě pozval znovu za 2 týdny a opět stejný problém. Špatně přehledné ledviny a dnes ještě prázdný močový měchýř (prý se prcek asi zrovna vyčůral…). V pátek mám jít na další ultrazvuk na jiné pracoviště.
Můj dotaz - stalo se tohle někomu? Nějak nevím, co si o tom mám myslet a začínám z toho být docela nervózní :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 12.02.18 11:24

Já se můžu vyjádřit jen k tomu močáku - prcek ho měl prázdný a za 10 min plný.

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 12.02.18 11:32

@Hadumi No říkám si, že když tam má plodovou vodu, tak ji asi logicky pije a někam ta voda jít musí, tudíž by snad ten močák měl být ok a opravdu byl jen zrovna prázdný. Ale nechápu ty ledviny :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 12.02.18 11:34

@prcekniky mně si dr. chtěla pozvat další den a než to vymyslela čas, tak udělala au znovu a už byl plný, říkala, že ten močák je hrozně pidi a naplní se hned.

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 12.02.18 11:38

@Hadumi Hmmmmm…tak jsem zvědavá. No ten močák by mě tak netrápil, spíš nechápu, jak můžou být ty ledviny nepřehledné na dvou kontrolách za sebou. No co, v pátek se dozvím víc. Jen jsem zkoušela, jestli se tu třeba neobjeví někdo, kdo tohle taky zažil a jak to dopadlo..

heevi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 12.02.18 12:07

@prcekniky Ahojky, u nás to znamenalo VVV, malá měla málo naplněný močový měchýř, ubývalo plodovky a ledviny bez funkční tkáně, ale viditelné byly, tak to vypadá, že není váš případ ;) Vůbec Tě nechci děsit, nejspíš bude u vás všechno v pořádku, to by Ti doktoři řekl, že máš málo vody :kytka: moc držím palce :hug: chodíš na ty kontroly někam na specializované pracoviště?

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 12.02.18 12:18

@heevi ne, byla jsem jen u mého gynekologa. Ale v pátek jedu do Prahy k Apolináři. Jen je to dlouhá doba. On říkal, že jsou špatně přehledné. A já teda vůbec netuším, co to znamená.
A jak to u vás dopadlo? Nějak se to řešilo nebo ukončení?

heevi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 12.02.18 13:02

@prcekniky tak to je dobře, že tě zkontrolují u Apolináře :) my se rozhodli pro ukončení ve 24 tt, ledviny jí vůbec nefungovaly, dívali bychom se, jak nám po porodu umírá, bylo by to trápení, pokud by se vůbec termínu dožila.

Je dost možné, že Tvůj doktor nemá zase tak kvalitní ultrazvuk, a pak tě hned zbytečně plaší. Kdybys chtěla ještě někde zkontrolovat, můžu doporučit dr. Frisovou z Profemy. Musela by sis vyšetření zaplatit, ale je skvělá. I když to u nás dopadlo špatně, tak nikdy nebudu pochybovat, že se třeba spletla nebo tak.
Vím, že je to pro tebe těžké, ale zkus si nepřipouštět nic špatného :kytka:

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 12.02.18 13:37

@heevi Děkuji moc. Uvidím, co mi řeknou v ten pátek u Apolináře. Doufám, že to nebude nic vážného. Achjoooo, to bude do pátku fakt dlouhé :?
Doktor ani tak neplaší, vlastně neřekl nic úplně špatného. Jen vše vidí dobře a ty ledviny už podruhé řekl, že jsou špatně přehledné. A navíc ten prázdný močový měchýř. No jo, stejně mi nezbude, než počkat do pátku. Nervy pracují…Doufám, že zbytečně.

heevi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 13.02.18 08:54

@prcekniky bude to dobrý :kytka: dneska už je úterý, uteče to rychle uvidíš :)

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 13.02.18 16:23

@heevi Děkuji, jsi zlatá :hug: Moc si přeju, aby se nakonec ukázalo, že je v pořádku.
Na jednu stranu je teprve úterý, ale aspoň že už :dance:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 17.02.18 14:30

Tak jak si dopadla?

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 17.02.18 18:04

@Hadumi Ahoj, miminko je naprosto v pořádku. Doktorka ho zkontrolovala komplet a vše v pořádku. Ledviny funkční včetně průtoků a močový měchýř naplněný :dance: :dance: :dance: :srdce:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 17.02.18 19:52

@prcekniky paráda!!! Nejhorší na tom je, že když se doktorům něco nezdá, tak to tak trvá, než se zjistí, co to je… Tak přeji parádní druhou polovinu těhotenství :srdce:

prcekniky
Závislačka 3328 příspěvků 17.02.18 21:07

@Hadumi Děkuji :-) Já jsem po prvé byla úplně v klidu. Ale když už ty ledviny pořádně neviděl podruhé, tak na mě padl fakt strach, že je něco špatně. Naštěstí zbytečně :-)
Děkuji za podporu :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama