Reklama

Špatný výsledek cytologie cin 3

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 20:49
Špatný výsledek cytologie cin 3

Dobrý den, už dvakrát mi vyšel výsledek z cytologie cin 3 a tak mě Dr poslala na konizaci čípku a můj dotaz zní… Máte to některá za sebou? Jak to probíhalo a co se dělo po tom všem? Posílá se ten odebrany kus čípku někam? Jestli jo a budou výsledky špatné co pak? Někdo zkušenost? Mám z toho hrozny strach :/ bojím se, že už je to pokročilé, protože mám nějaké příznaky :/ prosím o rady a zkušenosti :/ děkuji

Reklama

Reakce:

Tara83
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 11.01.18 21:05

Zákrok je v mělké narkóze, pak by měl být minimálně týden až dva klid, než se to zahojí, 7 den nastává krvácení, kdy se odlupuje stroupky, to je kritická doba. Jinak se konizát odesílá na histologii, když dopadnou výsledky špatně, dělá se další konizace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 21:07

@Tara83 a to poznají jestli se už z toho vytvořila rakovina nebo to už by se poznalo z cytologie?

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.01.18 21:15

Byla jsem na konizaci v létě, doporučuji dodržovat opravdu klid. Já jsem ho úplně nedodržela, ne že bych nechtěla, ale dvě děti a hlavně miminko nebyla úplně varianta pro klidový režim, takže jsem po 12 dnech jela se silným krvácením do nemocnice a musela jsem znovu na operaci, praskla mi céva. Když jsem šla na konizaci, tak jsem taky měla 3 a výsledky jsou v pořádku, teď jdu za 14 zase na onkologii a doufám, že je stále vše v pořádku.

Tara83
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 11.01.18 21:16

A dělali biopsii? CIN III je předrakovinový stupeň, jinak jistota je až po histologii, zda tam byl nádor.

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.01.18 21:17

Jinak narkóza byla asi 15 minut, byla celková a ráno jsem nastoupila, odpoledne mě pustili domů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 21:30

Taky jsem měla cin3, ráno nástup, jeden den jsem si skákla na předoperační odběry, druhej den nástup na lačno, dopo operace v krátké narkóze, odpo s doprovodem domů, 10 dnů jsem zaváděla Betadinové globule, do školy jsem chodila normálně, do práce bych asi nechodila. Nic mě nebolelo, ani v den operace, o ničem jsem nevěděla, já pak měla výsledky ok, potom za 7 let první dítě, za další rok a půl druhé a čípek držel, rodila jsem 38+0 a 38+5, oba zralí, bez problémů a neležela jsem ani neměla jiný potíže

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 21:49

@Tara83 ne zatím mě poslala jen na tu konizaci víc nevím :/

pajulinkaa
Závislačka 4336 příspěvků 11.01.18 22:14
@Anonymní píše:
@Tara83 ne zatím mě poslala jen na tu konizaci víc nevím :/

Taky to mám za sebou, CIN III, po konizaci dělali histologii a nález nedosahoval k okraji takže to odstranili, jinak bych šla znovu. Ničeho se neboj, v poslední době je to už dá se říct rutinní záležitost (bohužel)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.18 10:49

A jak dlouho se čeká na výsledky z histologie?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 19:16

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma..:(…Doufám, že je to tady aktivní, jsem tady nová, takže všechny zdravím:)
Chtěla bych se zeptat, zda je tady někdo, kdo řešil ve svém životě něco podobného? Věc se má tak, že už víc než rok sme si říkali s přítelem, že si založíme rodinu..Pořád jsme to odkládali kvůli práci a letos sme se rozhodli, že už je ten správný čas..Bohužel nám naše plány překazila špatná cytologie..V pro­sinci jsem byla na kontrole, kde jsem svojí doktorku obeznámilila s naším plánem a chtěla vědět, zda jsem v pořádku..V lednu jsem volala o výsledky a řekla mi že to nedopadlo nejlépe..Prej je to tak na 3(když by sme brali známkovaní jako ve škole). V dubnu mám přijít zase..Řekla, že kdyby jsem náhodou otěhotněla, že se nic neděje a poslala by mě na jinou kliniku kde se zabývají přímo tímhle problémem v těhotenství, ale asi abych raději počkala..Četla jsem hodně článků, že špatná cytologie nemusí hned znamenat to nejhorší a že se hodně ženám upravila právě po těhotenství..Nechci v žádném případě něco riskovat a určitě je lepší počkat, než se stresovat pak v těhu..Otázka ale zní, jestli bych neměla jít rovnou na specializovanou kliniku, nebo zavolat ještě svojí doktorce aby zopakovala cytologii + třeba i do média..Nechci ale abych vypadala jak ty šílené ženské co tlačí na pilu a otravovat ji, ale zase je mi z toho všeho smutno a mám strach a když si představím čekat do dubna, pak další 2 týdny na výsledky..no prostě je mi z toho na nic..Asi jsem se potřebovala jenom vypovídat..Je tady někdo, kdo zažil něco podobného a dnes má zdravou rodinu? Děkuju, že jste to dočetli až jsem..
Zapomněla jsem zmínit, že cytolku mi dělala po zánětu močáku, kdy jsem brala antibiotika..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >