Špinění na začátku 10. týdne těhotenství

Grejs
19.9.11 15:10

Špinění na začátku 10tt

Ahoj,
mám dotaz :). Začínám 10tt a začala jsem o víkendu špinit. Žádná krev, jen nejspíš nějáký výtok + občasné píchnutí v podbříšku (i když jestli to píchání v podbříšku nemám spíš připisovat tomu, že na stolici chodím 1 za týden? ). Kontrolu jsem měla naposledy 5.9 a jdu teď ve čtvrtek . Myslíte si, že by to třeba mohl být zamlklý potrat ?? Mám docela obavy a strach …
Děkuju za odpověď

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

36560
19.9.11 15:15

špinění na začátku těhu je „normální“.. Jsi prokrvenější, může to být i po sexu, nebo tím jak se uhnizďuje miminko… Počkej do čtvrtka, ale já myslím, že to bude v naprostém pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
19.9.11 15:18
Grejs píše:
Ahoj,
mám dotaz :). Začínám 10tt a začala jsem o víkendu špinit. Žádná krev, jen nejspíš nějáký výtok + občasné píchnutí v podbříšku (i když jestli to píchání v podbříšku nemám spíš připisovat tomu, že na stolici chodím 1 za týden? ). Kontrolu jsem měla naposledy 5.9 a jdu teď ve čtvrtek . Myslíte si, že by to třeba mohl být zamlklý potrat ?? Mám docela obavy a strach …
Děkuju za odpověď

ahoj, já bych si radši na gyndu zašla, mám co se tady toho špinění, velkého krvácení hodně zasebou, takže já bych pro svůj klid šla na prohlídku. Držím pěsti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Grejs
19.9.11 15:20

Kelynka : Já právě nekrvácím, mám jen nějáký asi nahnědlý výtok

• Citovat
  • Upravit
2615
19.9.11 15:22

Taky jsem trošku špinila,nijak bych nepanikařila.Většinou to bývá normální na začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
19.9.11 15:23
Grejs píše:
Kelynka : Já právě nekrvácím, mám jen nějáký asi nahnědlý výtok

I tak bych šla, ale záleží na tobě. Já jsem šla na prohlídku, i když jsem měla pidi špinění. Je to lepší se nechat ujistit. Mě tady ty problémy trápily hodně dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Grejs
19.9.11 15:25

Ve ctvrtek jdu, tak doufam, ze uz dostanu slavnostne tehu prukazku :))

• Citovat
  • Upravit
7118
19.9.11 15:31
Grejs píše:
Ve ctvrtek jdu, tak doufam, ze uz dostanu slavnostne tehu prukazku :))

určitě dostaneš, hezky odpočívej a vše bude ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20880
19.9.11 15:33

já jsem taky na začátku 10 tt,dnes jsem byla na kontrole ale průkazku mi nedal :-( ono hodně holek píše že při špinění jet na kontrolu ale ono se opravdu nepomůže nijak,pokud by šlo o zt.maximálně bys to zjistila dřív ale neboj,nemusí to nic být.do čtvrtka bych v poho počkala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
19.9.11 15:45

Já jsem na začátku těhotenství (asi ten 10.tt) taky trošku špinila a zrovna to bylo v neděli. Byla jsem z toho tak vyhukaná, protože na netu jsem si našla, že při každém krvácení se má těhotná nechat raději prohlídnout, tak jsem jela do nemocnice. Tam nepřišli v podstatě na žádnou příčinu, ale týden jsem si poležela… :-? Když jsem potom jednou zakrvácela asi v 22.tt, tak jsem čekala a když to přešlo samo a pohyby byly v poho, tak jsem už nikam nejela. :mrgreen: A nyní jsem v 39.tt. Už mě to čeká… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
19.9.11 16:04
Grejs píše:
Ahoj,
Děkuju za odpověď

No možná bych mudr. pro klid zavolala.A nemáš třeba jako by termín MS?Někdy se právě může objevit špinění

• Citovat
  • Upravit
11219
19.9.11 16:09

Já jsem špinila a krvácela během prvního trimestru už několikrát.Doktor mi vždycky řekl,že je to jen z děložního čípku,který mám hodně prokrvený.Pro jistotu jsem brala celý první trimestr utrogestan na podporu těhotenství,než začne fungovat placenta (ale ta se tvoří někdy kolem toho 10-12 týdne).Na špinění a krvácení jsem taky brala ascorutin,což je komplex vitamínu C a rutinu (vitamínu P),který posiluje cévní stěny.Je bez předpisu,takže ho můžeš klidně brát.Nebo si jen dej trochu víc citrónu,kiwi,grepu…
Myslím,že potrat v 10tt je nepřehlédnutelný a krvácení a bolesti by byly opravdu silné,pro jistotu buď na cebe opatrná,hodně odpočívej a lež.Kdyby to bylo horší,tak určitě běž k doktorovi dřív než ve čtvrtek.Držím palce,ať je to brzy v pohodě.

Jo a průkazku jsem dostala až někdy v 13tt,doktoři jí v prvním trimestru neradi dávají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11829
19.9.11 16:11

Slabé špinění je prý normální. Spíš mě znepokojuje že chodíš 1× týdně na stolici 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
19.9.11 16:42

Jak už se píše, špinění je normální. Miminko se zavrtává, může prasknout nějaká cévka, špinit po sexu … zkrátka to být podrážděné. Pokud nekrvácíš jasně červenou krví a nemáš prudké křečovité bolesti v podbřišku, bude to v pořádku, nepanikařila bych. Bolesti v podbřišku jsou taktéž normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Grejs
19.9.11 17:37

To vite, jsem vyhukana z kazdeho pichnuti nebo skubnuti :))…Tak snad teda bude vse ok, protoze se docela bojim a porad premyslim nad silenyma vecma… i sny se mi zdaji silene :D …

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama