Společný pokoj pro batole a novorozence

8808
16.6.15 21:12

Společný pokoj pro batole a novorozence

Dobrý večer,

potřebuju poradit, zda to, co jsem vymyslela je scifi nebo to půjde :mrgreen:

Bydlíme v podkroví - máme tu 3 pokoje, jeden cca 4×5m, druhý větší, ale zkosený a třetí je největší a v podstatě spojení těch dvou předešlých. Ve zkoseném máme ložnici. Je to tam horší kvůli nějakému uložení nábytku a kvůli atypickému oknu, tak máme vertikální žaluzie, které neudělají pořádnou tmu. V tom druhém normálním je teď kumbál pro všechno a v tom největším máme obývák, pc stoly a hračky. Ve zkosené části máme střešní okno.

Budou se tu měnit okna, tak řeším přestavbu. Vymyslela jsem to tak, že v menším 4×5m uděláme pracovnu s pc stoly a skříňkami s nezbytným bordelem. V ložnici bude ložnice pořád a v tom největším uděláme pokoj pro děti. Ve zkosené části spací a v druhé skříně a hraní pro starší.

Myslela jsem to tak, že starší pořídíme velkou postel, mimčo dostane její postýlku a já tu s nimi budu na matraci na zemi. Starší teď spí v postýlce přiražené k naší posteli, manžel v kumbálu na matraci. Občas se budí, takže kdyby spala sama, tak bych za ní musela stejně a pak vstávat k miminku. Chtěla jsem si ušetřit cestu.

ALE!!!

Dneska mi došlo, jak bude mimčo spát přes den, když si bude chtít Barča hrát? To bude dělat rámus a musela bych jim ještě tu spací a hrací část oddělit paravánem, skříňkami. Budou se navzájem hodně budit?

Přinejhorším bych s mimčem spala v ložnici a Barča sama v pokoji, což bude asi brát jako odstrčení, ptž to nestihneme nacvičit před narozením mladšího - máme to časově jen tak tak.

Zkuste poradit, jak jste to řešily vy nebo co byste mi poradily.

Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8172
16.6.15 21:22

@Ariadne zaujalo me, ze chceš řešit hluk hraní při spaní miminka paravanem :mrgreen: u nas nefunguje jako oddělení dvoje dveře a chodba. :nevim: to by bylo mimino chudák nevyspale

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
16.6.15 21:23

@Ariadne jestli jde jen o denni spanek, tak mimi muze pres den spinkat treba v loznici, ne? Ale uplne maly mimi spinka tvrde, aspon se nauci spat v kravalu a nebude ho budit kdejake pipnuti :) taky ted budu resit neco podobneho, mala 19m spi se mnou v posteli, a pochybuju, ze se to jen tak odnauci. Priznam se, ze nevim, jestli chci ji to odnaucovat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8172
16.6.15 21:23

@Ariadne měli jste starší přesunout před devíti měsíci, teď to muže byt problém. Bez obýváku můžete existovat? Pracovnu opravdu potřebujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
16.6.15 21:25
@Krčka píše:
@Ariadne zaujalo me, ze chceš řešit hluk hraní při spaní miminka paravanem :mrgreen: u nas nefunguje jako oddělení dvoje dveře a chodba. :nevim: to by bylo mimino chudák nevyspale

Tak Ari příspěvek jsem si ještě nepřečetla, ale tohle sedí :mrgreen: Paravan :mrgreen: Já mám jedno na chlup stejně starý s její dcerou a když spí, tak se na záchod pomalu plazím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8808
16.6.15 21:25

@Krčka no jak nad tím uvažuju, tak je fakt, že možná ani tak chodba by jí občas nestačila :mrgreen:

jestli jsme to měli nebo mohli řešit dřív je věci jiná 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8808
16.6.15 21:26

@RadkaCh ty mě vždycky vypátráš :-D Váš Kubíno je ale drak :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14033

Koukám, že s věkem deti jsme na tom podobne :) Naše už je ale zvykla spát v pokojíčku sama. Postýlku budeme mit v ložnici a mimco tam zůstane tak dlouho, dokud nebudu mit pocit, že by v noci nebudilo starší. Přes den bude spát v košíku v obýváku, stejne jako spala dcera. A že by budil hluk, to se nebojim, ono jedině dobře, když si miminko zvykne na spaní v běžném režimu a ne za úplného klidu ;-) Byt vámi, trenuju to spaní starší, čas ještě je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8172

@Luca91 ne každé dite ma náturu se spaní v hluku naučit. Každy jsme jiný a každé mimino je jiné. Mam doma dve totálně odlišné diťata.

Muže se ji stát, ze bude spat jen v kočáru. Muže se ji stát, ze mimino vzbudí upadly Drobek na zem 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
16.6.15 21:27

A nemůžete ještě pár měsíců spát v ložnici všichni 4? Že by malá zůstala v postýlce a mimču by se pořídila nová. A třeba v půl-třičtvrtě roce mimina bych je oba přesunula do samostatného pokoje. A sama bych zůstala s manželem v ložnici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884

Kluci mají pokojíček spolu. Dokud byl mladší fakt mimčo, spal v košíku v ložnici. Teď spí v pokojíčku a starší si hraje v obýváků nebo je se mnou v kuchyni… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8808

No jedině pořídit pojízdný košík a kdyžtak ho odvezu vedle :-D

Obývák nepotřebujeme, nemáme tv a večer existujeme na ntb nebo tabletu. Můžeme být v pracovně, možná se tam vejdou i dvě křesílka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
16.6.15 21:29

Tak novorozenec nam taky spal klidne v obyvaku a vedle nej jsem mohla seslapavat pet lahve. ale pozdeji je zas oba vzbudilo i cinknuti lzicky. zalezi i na tom, kolik ma starsi a jaky ma temperament. muj skoro trilety dela obcas takovy kraval, ze vzbudi mladsi i na druhem konci bytu za zavrenyma dverma.
jinak my mame „hernu“ z obyvaku, maji tu skoro vsechny hracky a v noci spi jeden v loznici se mnou a jeden v pokoji s manzelem. kdyz jsme je zkusili dat aspon na noc k sobe, tak se z jinak celkem poklidneho usinani obou stal horor. takze sli zas od sebe, na to jsem nemela nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114

@Ariadne Já po tobě nepátrám :mrgreen: A piš to kratší, všechno máš strašně dlouhý a mně se to nechce číst :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8808

@Hřiběnka No zatím nemáme ani ta okna, ani přestavěno, takže není kde trénovat. Máme před sebou ještě řetězec prací na chalupě a pak tady plus do toho spolupráce s tchánovci, takže to urychlit nemůžu.

Max o tom můžu uvažovat, vybírat nábytek a pak se udělá akce kulový blesk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama