Spontánní potrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 07.10.08 22:03
spontální potrat

Ahojky, jsem dnes poprvé zaregistrována, ale vaši diskuzi sleduji déle. Máme tříletého raráška a chtěli bychom další sluníčko, jenže… jsem dnes pravděpodobně prodělala samovolný potrat v 6tt. Od začátku to nevypadalo dobře, stále byl vidět jen gestační váček, mám bohužel velmi nepravidelnou MS, tak sjem nevěděli stáří a stále i s lékařem jsme žili v naději. Dnes jsem začala dost krvácet, od rána mi je dobře, nemám nevolnost, prsa už také nebolí. K lékaři jsem objednaná na čtvrtek, tak uvidíme, jen doufám, že nebudu muset do nemocnice. Od rána bulím, ale je mi jasné, že to tak příroda zařídila a je to lepší teď než za pár týdnů nebo měsíců. Máte někdo zkušenost se samovolným potratem, kde by nemusela jít pacientka do nemocnice??? A co dál je zde také nutné dodržet šestinedělí????

Přečtěte si článek: Spontánní potrat: Jak ho poznat a proč se stal?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 07.10.08 22:20

Mne se to stalo pred tremi a pul lety, na testu //, v podstate jsem hned po „akci“ vedela, ze se zadarilo, ale na rozhrani 6-7 tydne spontanni potrat. Dr. uz v deloze nevidel nic, jen vysokou sliznici, krvacela jsem od zacatku hodne hodne. To bylo ve ctvrtek, vzali mi jeste HCG + v patek taky, pokles z 55 na 37, v pondeli jsem mela jit na kontrolu a opravdu tam nic nebylo, ani jsem nemusela na revizi. Urcite je to tak lepsi nez kdybych musela jeste do nemocnice :roll: Tak jestli je to opravdu SP, tak at aspon taky nikam nemusis.
Docela by me zajimalo, jestli se to da odmitnout? Ja vim, riziko infekce… Mne teda preventivne na:,–(il ATB. Ale stejne, nase babicky urcite taky necim takovym prochazely (moje babca napr. mela SP nebo ZT 4×) a urcite na zadne revize nechodily…
Sestinedeli se doporucuje dodrzet, ale ja nedodrzela :oops:

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 07.10.08 23:04

Ahoj.tak já potratila až ve 12 týdnu.Takže to bylo něco jiného,ale z okolí vím že pokud se nemusí na kyretáž,nemusí se ani dodržet šestinedělí,záleží také v jakém jsi byla týdnu,ale pokud hned na začátku,myslím že doktor ti dovolí nejenom sexík,ale i hned další snažení,držím palce

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 07.10.08 23:13

Ahoj, já potratila v 8.TT, byla jsem i na kyretáži a můj gynekolog mi hned řekl, že otěhotnět můžu hned další měsíc. A zadařilo se :lol: Držím pěsti, ať se vám to co nejdřív povede. M.

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 07.10.08 23:23

Ahoj holky, moc díky za odpovědi, zvedli mi náladu. Ve čtrtek budu vědět co a jak dál, tak se ozvu. Dobrou noc

Pájunka
Kecalka 162 příspěvků 08.10.08 11:31

Ahojky.Ja potatila taky ve 12 týdnu.Bylo to hrozný.Měla jsem nejdřív slabé krvácení a do to slabé bolesti které se stupnovali.Odvezli mě do nemocnice protože jsem ty bolesti měla už strašný(nic tk bolestivý jsem v životě nezažila-zuby jsou proti tomu prd).Pak jsem byla na reviziale po týdnu jsem furt krvácela a bolelo mě břicho tak mědo nemocnice doktor posla znova(zustali ve me nejaky zbytky).No a aby toho nebylo málo tak jsem po tom dostala zánět.Nepomohlůi ani silný ATB.Málem jsem zase skončila v nemocnici.Naš­těstí to nedopadlo a další ATB zabrali,měla jsem i teploty.Před 4 dnema jsem konečně dostala M.tak jsem ráda.Tělo se vrací do normálu,na kontrolu jdu v pondělí.Tak uvidíme.Chtěla bych určitě zase miminko.
Jestě jsem chtěla dodat k tomu krvácení.Já jsem začla krvácet v 8 týdnu,krvácela jsem jak vodovodní kohoutek.Měla jsem hematon který praskl,přitom břicho nebolí a většinou to plod neohrožuje.Já jsem ale stejnak v tom 12 týdnu potratila a prý to tím hematonem nebylo protože ten se mi dávno vsřebal.Tak držím pěsti.Pája

capinka
Kelišová 7461 příspěvků 08.10.08 12:23

Ja sjem prodelala samovolny potrat v 6tt. Zacala jsem nejdrive spinit, rano jsem sla k DR, ze mi vysly pozitivni testy, ale spinim. Na UTZ nic nevidel, tak ze mam prijit na druhy den a radeji lezet. Ale uz opdoledne mi zacaly silene bolesti a krvacela jsem jako nikdy. Poslal me do nemocnice, kde mi udelali revizi. Snazit jsme se zase zacali po 2 cyklech, otehotnela jsem hned a navic mame dvojcatka. :wink: Takze hodne stesti! Jak rikas, priroda vi, co dela, teda aspon vetsinou.

d a n c a
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 08.10.08 12:48

Krispinko ja zacla krvacet minuly patek, byla jsem take v 6tt. Vcera jsem byla na ko a na revizi nemusim. Dr. me upozornoval, ze je mozne, ze budu muset, ale ze ve vetsine pripadu to takhle brzy probehne jen jako menstruace. Drzim palecky. At se pak brzy zadari. :wink:

Nicolette 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.08 13:18

Ahoj, já mám taky bohužel za sebou samovolný potrat v 6tt. MS se zpozdila, na testu // tak jsem letěla k doktorce, ale už v děloze byla jen zvýšená sliznice. Vše odešlo s následnou MS a na revizi jsem taky nemusela …, doktorka říkala počkat měsíc …, ale co jsem slyšela, pokud jsi OK zkoušet to co nejdříve, protože prý je (omlouvám se za ten výraz) dobře „pohnojíno“… :oops: :oops: :oops:

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 09.10.08 23:33

Ahojky, tak jsem dnes navštívila svého doktora, myslela jsem, že s krvácením odejde i ten prázdný gestační váček, ale bohužel. Jela jsem se objednat do nemocnice na revizi a oni si mě tam hned nechali a udělali mi to. Ještě večer pro mě jel manžel. Naštestí si naši vzali malého na pár dní abych měla klid a taky aby mě neviděl ubulenou. Můj doktor mě konejšil, že za 2-3 měsíce to můžeme zkusit znovu, doktor při propouštění mluvil jen o šestinedělí a na operačním sále mi řekli počkat tak půl roku. Jsem z toho jelen. Nevíte proč se musí čekat déle než je šestinedělí, jaká jsou tam rizika možného otěhotnění???

Pájunka
Kecalka 162 příspěvků 10.10.08 08:01

Ahojky.To šestinedělí radši dodrž kvuli infekci.Pul roku je myslim zbytečně dlouhá doba.Sama uvidiš jak se budeš cítit.Počkej ty tři měsíce.Tělo si samo řekne když bude připravený.

Kaata
Kecalka 462 příspěvků 11.10.08 19:41

Ahoj Krišpíno,
tak já jsem prodělala dva zamlklé potraty a jeden spontánní (právě před měsícem). Pokud je potrat spontánní a není potřeba udělat revize, tak se doporučuje jen počkat na další MS a pak se začít znova snažit. Pokud si po revizi, tak by se mělo dodržet šestinedělí, co se týká sexu a snažení bych doporučovala až za těch šest měsíců. Mě bylo řečeno, že je to i kvůli děložní sliznici, která by se měla po zákroku nechat vzpamatovat, protože je kyretou porušená. Taky nám pak každý doktor říkal něco jiného od 2měsíců po šest. Po prvním zaml. potratu jsme čekali 3 měsíce, povedlo se napoprvé, ale v 9. týdnu opět zamlklý potrat. Pak už jsme čekali těch šest měsíců, já se pustila do cvičení mojžíšky a pak se to povedlo zas napoprvé a výsledek vidíš na metříku :o). Znám holky, který otěhotněli po revizi hned za šest týdnů a mají teď krásný mimča, ale já osobně bych radši počkala, ikdyž je to těžký vydržet. Držím palce a přeju hodně síly !!!!

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 12.10.08 20:04

Ahojky, děkuji moc za vaše odpovědi. Mám ještě jeden dotaz. Z nemocnice mě propustili za pět hodin po zákroku ve velké rychlosti, jen mi řekli, že mám doma ještě ležet a dodržet šestinědělí. Jen nevím jak se mám teď chovat je my jasné, že žádný sex a jen sprchování. Ale nevím zda můžu ven (dělali mi to ve čtvrtek), jestli můžu zvedat malého nebo se musím nějak omezovat a popř. jak dlouho. Dnes mě trochu píchá v podbřišku, ale nic dramatického a jen špiním, je to tak správně???
Předem díky za odpovědi

Skip
Kecalka 363 příspěvků 13.10.08 16:44

Ahoj Krišpi,

já jsem v 8tt měla zamlklý p. Po zákroku jsem taky špinila, trochu krvácela a popíchávalo a pobolívalo mě dole. Hojí se to. Pila jsem každý den kontryhelový čaj.
Ven klidně můžeš, ale neměla by ses první dny po zákroku namáhat a napínat, aby se to dole dobře zahojilo - dodržet šestinedělí bez sexu.

Krišpína
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 13.10.08 22:35

Ahoj Skipi!! Dík za odpověď. K čemu je dobrý ten čaj??? Za jakou dobu po revizi jste se začali opět snažit o mimi??? Trochu se šetřím jen občas musím zvednout malého váží 15 kg, tak z toho nemám dobrý pocit. V pátek jdu na kontrolu tak jen doufám, že to bude O.K. Podobný zákrok mi dělali po porodu, neodešla mi placenta a bohužel tam něco zůstalo, tak už mám trochu obavy a vidím vše černě. Dmes jsem nad vším přemýšlela a zjistila, že dřív jsem měla obavu o zdravý mimina, strach z porodu… a teď už se bojí i otěhotnět. Připadám si jak magor. Pa

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >