Spontánní početí před plánovaným IVF

7
17.8.15 09:26

Spontánní početí před plánovaným IVF

Milé, cca 2 roky jsme se snažili s partnerem o druhé miminko. Prvnímu jsou dnes 4 roky a počali jsme spontánně. Protože to druhé stále nešlo, odeslala doktorka partnera na spermiogram a na základě jeho výsledku nám hned doporučila IVF. V CAR, kam jsme došli také hned doporučili IVF a před prázdninami odebrali krev na hormony i genetiku. Já jsem odjížděla na prázdniny pryč s tím, že si pro výsledky přijdu po prázdninách a začneme s tím IVF. Jenže na konci června jsem zjistila, že jsem těhotná. Teď nevím, jak bych měla pokračovat. Doktor při odebírání vzorků na genetiku zdůrazňoval, že je to drahé vyšetření a hradí ho pojišťovna jen tehdy, když jste zařazeni do toho programu IVF. Bude po nás chtít uhradit náklady? Výsledky testů by nás stějně zajímali, ale trochu se bojím, že se na nás v CARu budou koukat kysele. Komu se stalo něco podobného, jaká je vaše zkušenost? Dík za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68985
17.8.15 09:30

Tak ať se koukají kysele, no a co, prostě bych jim nahlásila, že se povedlo přirozeně a tečka, proč v tom hledat nějakou vědu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
17.8.15 09:33

@finko Nestalo se mi to samé, každopádně jsem na těch vyšetřeních byli také, pro IVF jsme se nakonec nerozhodli a vyšetření na genetiku normálně zaplatila pojišťovna, stejně jako ostatní vyšetření (platili jsme jen nadstandardní vyšetření, které pojišťovna nehradí - AMH, akrozom).

• Nahlásit
  • Citovat
7
17.8.15 09:43
@Meha píše:
@finko Nestalo se mi to samé, každopádně jsem na těch vyšetřeních byli také, pro IVF jsme se nakonec nerozhodli a vyšetření na genetiku normálně zaplatila pojišťovna, stejně jako ostatní vyšetření (platili jsme jen nadstandardní vyšetření, které pojišťovna nehradí - AMH, akrozom).

Dík za infromaci, to je dobré vědět. Ten doktor to tak formuloval, že jako „jinak to pojišťovna nehradí“, ale protože pak nechtěli nic podepsat nebo tak, tak jsem si říkala, že to tak být nemůže a že prostě se snaží trochu manipulativně zajistit si, abychom necouvli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
17.8.15 10:09
@finko píše:
Dík za infromaci, to je dobré vědět. Ten doktor to tak formuloval, že jako „jinak to pojišťovna nehradí“, ale protože pak nechtěli nic podepsat nebo tak, tak jsem si říkala, že to tak být nemůže a že prostě se snaží trochu manipulativně zajistit si, abychom necouvli.

A mohu se zeptat, na jaké klinice jsi byla?
Je to dost neetické jednání, holt reprodukční medicína je spíše business.

• Nahlásit
  • Citovat
94
17.8.15 10:20

Mám podobnou zkušenost, moc příjemní nebyly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:22

@finko proč to hrotit? zavolej tam a řekni, že se zadařilo.. nic víc.. pojišťovna to hradí, i když se povedlo samo.. ušetříš jim moře dalších peněz..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.8.15 10:25
@martina.se píše:
@finko proč to hrotit? zavolej tam a řekni, že se zadařilo.. nic víc.. pojišťovna to hradí, i když se povedlo samo.. ušetříš jim moře dalších peněz..

Peníze ušetřím pojišťovně, CARu ne.
Mě by ale zajímaly ty výsledky, takže tam nechci jen zavolat a oznámit, že už nepřijdu. Chtěla bych tam jít a poslechnout si, co z těch rozborů vyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68985
17.8.15 10:27

@finko Tak tam prostě jdi, vyslechni si to a pak jim oznam, že další postup už asi nepůjde, neb si těhotná, nějak nechápu, co od nás chceš slyšet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:27
@finko píše:
Peníze ušetřím pojišťovně, CARu ne.
Mě by ale zajímaly ty výsledky, takže tam nechci jen zavolat a oznámit, že už nepřijdu. Chtěla bych tam jít a poslechnout si, co z těch rozborů vyšlo.

tak tam normálně zajdi a pak řekni, že si to necháš projít hlavou atd.. nemůžou Ti přeci vyhrožovat tim, že pak budeš cos platit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.8.15 10:29
@Meha píše:
A mohu se zeptat, na jaké klinice jsi byla?
Je to dost neetické jednání, holt reprodukční medicína je spíše business.

Repromeda. Doktor nás podle mě i trochu stašil a tak jako nepřímo varoval před spontánním početím. Vyprávěl nám příběh o páru, který se u nich léčil, pak se přišel pochlubit spontánním těhotenstvím, ale děcko se narodilo mrtvé (nebo nějak potratili, teď už nevím přesně). Mezi řádky jsem jako pochopila, že naznačuje, že ty nekvalitní spermie s velkou pravděpodobností počnou dítě, které nebude zdravé. Ale možná jsem to jen nějak dezinterpretovala. Ale zas na druhou stranu, proč nám doktor tenhle příběh vyprávěl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11769
17.8.15 10:29

Pan doktor je trochu herečka, ano je to drahé a nejde to udělat tak, že každý kdo se podrbe na bradě že by ho to zajímalo a dojde do CAR, že mu to udělají, ale rozhodně tím není žádný výkon podmíněn, stejně tak se můžeš kdykoliv rozhodnout, že do toho nejdeš… A to že někdo otěhotní taky není nic co by se nestávalo poměrně často :) to že je to na IVF řeknou každému na první kontrole, to je jako když jdete do banky pro úvěr, taky do toho člověk musí jít až po zralé úvaze a ne se nechat do něčeho natlačit hned při první návštěvě. Takže klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.8.15 10:31
@j.a.n.i1 píše:
@finko Tak tam prostě jdi, vyslechni si to a pak jim oznam, že další postup už asi nepůjde, neb si těhotná, nějak nechápu, co od nás chceš slyšet?

Zajímaly mě zkušensosti lidí, kteří to měli taky tak. Jestli jako ti doktoři byli v pohodě nebo protivní, abych věděla, co mám čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.8.15 10:46
@wobludka píše:
Pan doktor je trochu herečka, ano je to drahé a nejde to udělat tak, že každý kdo se podrbe na bradě že by ho to zajímalo a dojde do CAR, že mu to udělají, ale rozhodně tím není žádný výkon podmíněn, stejně tak se můžeš kdykoliv rozhodnout, že do toho nejdeš… A to že někdo otěhotní taky není nic co by se nestávalo poměrně často :) to že je to na IVF řeknou každému na první kontrole, to je jako když jdete do banky pro úvěr, taky do toho člověk musí jít až po zralé úvaze a ne se nechat do něčeho natlačit hned při první návštěvě. Takže klid :kytka:

Jojo, působil na mě jako herec s dobře nacvičeným představením. Sám si položil všechny ty otázky, které člověk má před IVF v hlavě (nešlo by zkusit něco méně invazivního/ nedalo by se i s tímto spermiogramem otěhotnět spontánně, kdyby se to nějak podpořilo (lékama, životosprávou…/ jak moc mi to zamíchá se zdravím…) a obšírně si odpověděl. Byl to takový dialog v monologu, my se moc nedostali ke slovu, resp. pak už nebylo co říct, na co se ptát.
Každopádně dík za vysvětlení. Zajímalo mě hodně, jak je to s tím placením, jestli jako na nás nevytáhnou účet na několik desítek tisíc. Takže jste mě uklidnily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18687
17.8.15 11:02

Mne taky jeden doktor rekl, ze kdyz mame diagnozu nevysvetlitelna neplodnost, tak nemuzu nikdy otehotnet spontanne ;) Jiny samozrejme rekl, ze to je blbost, ten prvni byl mimochodem taky z Repromedu. Podle me to moc resis. Bez si tam pro vysledky, tot vse. jsou to tve vysledky, mas na ne pravo. Moc blahopreji k tehotenstvi, je to krasne, ze se povedlo. At vse dobre jde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama