Sranda v rodině

Anonymní
3.1.21 12:10

Sranda v rodině

Holky jak bojujete když vás poučuje rodina a neustále dává nevyžádané rady?.
Po vánocích se tomu už jenom musím smát :lol:. Ačkoliv si celá rodina píšeme seznam dárků, od poloviny lidí jsem dostala ručníky, povlečení, utěrky, kterých mám milion a jsou v barvach, které se mi nehodí a plno lapačů prachu, které nesnáším.
Tetičky poučovali jak a co mám vařit, snidat, obědvat, večeřet, jak si mám doma přestěhovat nábytek apod. Asi se v důchodu moc nudí. Babička nám místo dárků na kterých jsme se domluvili dala plno lapačů, už jsme je obratem prodali. To stejné kdysi dělala snaše, mé matce, ale ta jakož to neodolna má její věci ve skříních dodnes a před návštěvou pověsí její záclony, použije její povlečení, vytáhne všechny dekorace. Rodiče mě neustále poučují jak mám žít, kde mám pracovat, jak mám šetřit, co kupovat. Matka se mě neustále ptá kde jsem si koupila oblečení, ať ji koupím stejné, do toho mě všude pomlouvá že chodím oblékaná jako bezdomovec. Babička i matka nás neustále zásobují oblečením, které se nosilo před sto lety a diví se že tak nádherné oblečení vyhazujeme do kontejneru. Minulý týden jsme byly u rodičů, prý proč chci manželovi ke kulatinam koupit samé zbytečnosti (které využije a o které mě sám poprosil) a že mu raději koupí bundu, protože ta jeho už je nemoderní a stará deset let. On má dva roky starou, značkovou bundu za 5 000 a ona mu chce koupit bundu, která se mu nelíbí v řetězci podobnému Lidlu za 400,– Kč. Vysvětlení nepomáhá.
Ještě před půl rokem se s rodinou dalo normálně bavit. Asi jim leze na mozek koronavirus nebo se jedná o počínající stařecké demence.
Pojďte mě uklidnit že naše rodina není jediná na hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1981
3.1.21 12:13

Tak se domluvte, že si dárky dávat nebudete :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
3.1.21 12:14

Proste dary prijimejte, zahrejte vdecnost a jede se dal. Pak je darujtw potrebnym nebo pokud potrebujete kacky tak sup s tim na bazar. Predelavat lidi v duchodovem veku je pomerne zbytecna iniciativa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:17

Nejsou ty vase seznamy darku trosku neskromne? Jsou tam i mensi veci? Treba si to ne kazdy muze dovolit, ale nechce prijit s prazdnou.

To ja jen tak, kdyz ctu to “bunda za 5000” vs. “nejaky lidl”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
3.1.21 12:18

A proč jste dárky nezrušili, když je to takhle? Zbytečné vyhazování peněz. A ne, neznám to, s někým jsme dárky zrušili a někdo dává jen to, co si přejeme. A nikdo nám do ničeho nekecá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
3.1.21 12:20

Hele, to je vsude stejny. Jednim uchem tam, druhym ven. Zalezi na tve povaze, nekdo si to bere, nekdo se tomu smeje. Ja to ignoruju a ziju si po svem. Moje mama tady byla na vanoce a hucela do meho chlapa, bo vi, ze ja si z toho nic nedelam a on je moc slusny na to, aby ji poslal do haje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:21

Jinak mi teda prijde, ze by ses mela nekde vyblbnout, znis trochu pretlakovane. Vse s nimi v klidu prober, rekni, ze te nemusi zasobovat oblecenim, ze si poridite, co budete chtit. Ze darky muzete zrusit, ze vam staci, kdyz prijdou na navstevu :kytka: Proc hned takovy povyk? Ja myslim, ze to nezni tak, ze by kdokoli myslel cokoli spatne a neutocila bych tady nejakym blbnutim s covidem nebo stareckou demenci. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
3.1.21 12:22
@Galitea píše:
Nejsou ty vase seznamy darku trosku neskromne? Jsou tam i mensi veci? Treba si to ne kazdy muze dovolit, ale nechce prijit s prazdnou.To ja jen tak, kdyz ctu to “bunda za 5000” vs. “nejaky lidl”.

Jsou tam i věci za 100,– Kč. Ale pět lidí z třiceti prostě musí koupit vyloženě blbost. Samozřejmě se manžel chce oblékat moderně a ne mít bundu, která se tak hodí na zahradu, možná ani tam ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:23
@krajta píše:
Jsou tam i věci za 100,– Kč. Ale pět lidí z třiceti prostě musí koupit vyloženě blbost. Samozřejmě se manžel chce oblékat moderně a ne mít bundu, která se tak hodí na zahradu, možná ani tam ne.

Tak jim zkus zopakovat, ze opravdu si prejete toto (klidne se domluvte ne na seznamu, ale zvlast u starsich treba na konkretnim darecku) a ze vam to udela velkou radost. :P Verim, ze to casem pochopi. Nebo je proste zruste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5619
3.1.21 12:27
@krajta píše:
Jsou tam i věci za 100,– Kč. Ale pět lidí z třiceti prostě musí koupit vyloženě blbost. Samozřejmě se manžel chce oblékat moderně a ne mít bundu, která se tak hodí na zahradu, možná ani tam ne.

Tak zrušte dávání dárků, neumím si představit kupovat dárky 30lidem.. My si dáváme jen v neuzsi rodině a to především dětem, dospělím spíše symbolicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:28
@krajta píše:

Jinak ted to ctu znova - pet lidi z triceti? To na nejakych tech kulatych narozeninach, jo?

A skore pet z triceti je vyborne, to by mi bylo uplne jedno :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:30
@Alušáček píše:
Tak zrušte dávání dárků, neumím si představit kupovat dárky 30lidem.. My si dáváme jen v neuzsi rodině a to především dětem, dospělím spíše symbolicky.

My si davame v rodine darky vseho vsudy maximalne sest lidi z nejblizsi rodiny (a to jsou nekteri v paru takze davaji darek jeden za oba), zbytek by me ani nenapadlo, ze by mi nejake darky melo davat :nevim: Ale to ma kazdy samozrejme jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 12:32
@VitaminC píše:
Hele, to je vsude stejny. Jednim uchem tam, druhym ven. Zalezi na tve povaze, nekdo si to bere, nekdo se tomu smeje. Ja to ignoruju a ziju si po svem. Moje mama tady byla na vanoce a hucela do meho chlapa, bo vi, ze ja si z toho nic nedelam a on je moc slusny na to, aby ji poslal do haje.
.

Já z toho mám srandu. Ale tohle ještě před půl rokem nedělali a bojim se, aby se nejednalo o začátek stařecké demence nebo něčeho podobného :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
69
3.1.21 12:33

Pokud jen „pět lidí z třiceti koupí blbost“ pak ti musí většina známých závidět, jakě máš rozumné příbuzné. :D
Myslim, že ti leze na mozek koronavirus.
Ale vážně, s někým se domluvíš, i když to dá práci a některé dárky zkrátka pošli dál. Já se jen děsím toho, že podobné diskuse možná jednou povedou naše děti o nás. :think: :(
Pokud máš obavy ze stařecké demence, je možné domluvit test u praktika. Ale moje mamka je podle testů v pořádku a stejně tam úlety jsou. Prý to patří k věku. :(

Příspěvek upraven 03.01.21 v 12:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
3.1.21 12:34
@lombrico píše:
Pokud jen „pět lidí z třiceti koupí blbost“ pak ti musí většina známých závidět, jakě máš rozumné příbuzné. :D
Myslim, že ti leze na mozek koronavirus.
Ale vážně, s někým se domluvíš, i když to dá práci a některé dárky zkrátka pošli dál. Já se jen děsím toho, že podobné diskuse možná jednou povedou naše děti o nás. :think: :(

To jo, mne to zavani strasnou nevdecnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat