Srážející se voda na plastových oknech

65
4.1.16 08:25

srážející se voda na plastových oknech

Dobrý den, trápí nás klasický problém - sráží se nám ve velké míře voda na plastových oknech(s žaluziemi). Někdy až po celé ploše okna. Voda samozřejmě stéká na parapet a v rozích se nám začali tvořit plísně.

  • jaký prostředek by jste mi doporučili proti plísním(odstranění a prevence)
  • znáte nějaké triky, jak snížit množství vody, která se tvoří na oknech


Samozřejmě vím, že je třeba vodu pravidelně stírat, ale nejde to dělat x krát za den..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
919
4.1.16 08:29

@mucyk taky tim trpime. Davame okna na mikroventilaci a nekolikrat za den kratce vyrazne vetrame. Na umyti oken a ramu pouzivam savo proti plisnim. Je super. Okna jsou pak jako nova. Jo ale nedavej toho sava moc. To jsem udelala poprve a 3 dny nam to doma smrdelo po savu :lol:

Příspěvek upraven 04.01.16 v 08:31

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1364
4.1.16 08:30

Máme ten samý problém, neustále utírám a utírám, z oken i parapetu. Tablety jsou absolutně na nic, pomáhá nám proti nadměrné vlhkosti kvalitní odvhlčovač - PC kolem 5000Kč, zapínáme v levném tarifu. Jinak držíme v bytě vlhkost kolem 45-55st max a kondenzát na oknech je pořád. Nevyhneme se tomu, máme plasťáky již 12 let a tehdy se trojskla nedělaly.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
4.1.16 08:30

@mucyk odvlhčovače - elektrické. Jinak pořád utírat. A na plíseň Fungisanspray - snad to píšu dobře.. fakt to funguje..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2292
4.1.16 08:32

Savo proti plisni-zmizi hned, jinak casto vetrat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2354
4.1.16 08:33

Mám stejný problém v bytě, kde už bydlím 10 let…Jakmile je venku pod nulou, mokrá okna. Rada - hodně větrat - jednorázově, okno dokořán, několikrát denně. A více topit. Žaluzie nezatahuju kvůli tomu vůbec, v ložnici mám závěsy a v pokojíku u dětí zatemňující rolety - je to lepší, okno je orošené jen třeba 5-10 cm. Pokud stáhnu žaluzie je okno mokré až nahoru jak píšeš…
Na plíseň - klasika Savo…smrdí, ale vybělí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
4.1.16 08:34

Jo, to jsou ty proklatá plastová okna. Ony těsní tak dokonale, až to není dobré. Zevnitř jde teplý vzduch, z venku studený a byt nebo dům nedýchá. Nenaděláš s tím, nic, jen je musíš pravidelně utírat. Na plíseň jsme používali Savo proti plísním.

  • Citovat
  • Upravit
2325
4.1.16 08:36

Nedavat mikro ventilaci a nekolikrat za den narazove vetrat. Idealni je mit pri vetrani zaroven zatopeno. Nam pomohlo az vetrani a topit na vyssi teplotu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4486
4.1.16 08:42

Dávám savo proti plísním.

Stírat, větrat (intenzivně několikrát denně) a vytahovat alespoň přes den žaluzie (lépe kolem toho proudí vzduch, který to osušuje).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
4.1.16 08:52

@mucyk jestli to zacalo az ted, tak to mate jeste docela dobre.

nejaky dalsi rady:
No jestli mate radiatory pod okny, tak vic topit. dodelat si domu rekuperaci.
vymenit okna, dat si trojskla s mezifoliema (4 komory)s hlinikovym rameckem a nejaky dokonaly ramy (casto je chyba, ze ty skla jsou moc mala a ten kovovy ramecek neni dostatecne ponoreny v tom plastovem vnejsim). Poridit si sluzku, ktera to bude otirat za tebe.

casem k tem oknum vynaleznou nejaky automaticky sterac a okap, nebo nejake male integrovane fukary

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5696
4.1.16 08:57
@Voltiček píše:
Máme ten samý problém, neustále utírám a utírám, z oken i parapetu. Tablety jsou absolutně na nic, pomáhá nám proti nadměrné vlhkosti kvalitní odvhlčovač - PC kolem 5000Kč, zapínáme v levném tarifu. Jinak držíme v bytě vlhkost kolem 45-55st max a kondenzát na oknech je pořád. Nevyhneme se tomu, máme plasťáky již 12 let a tehdy se trojskla nedělaly.

No jestli Tě to uklidní, tak my máme barák po kompletní rekonstrukci, zateplení 16 cm polystyrenem a všude trojskla s nejlepšími parametry a potí se nám okna stejně. A to větráme několikrát intenzivně. Zkrátka když v místnosti spí 2, 3 lidi, tak je logické, že se ta vlhkost udělá, taky dýcháním se uvolňuje dost vody. Já to dělám tak, že to zkrátka ráno setřu a peču na to, alespoň po zateplení nám neplesniví rohy místností, přerušily se tam tepelné mosty.
Jinak všem velmi dobrá rada, pokud používáte v okolí oken savo, tak bacha na panty, nemají ho rády a časem by mohly odejít. To nám radil pán, co nám na podzim instaloval hliníkové dveře, prý je to největší nešvar ženských na všechno brát savo. Tak savo jo, ale na panty fakt bacha.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4486
4.1.16 09:02
@Pudloslava píše:
casem k tem oknum vynaleznou nejaky automaticky sterac a okap, nebo nejake male integrovane fukary

Díra na trhu, podnikatelé už si brousí zuby. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
768
4.1.16 09:08
@mucyk píše:
Dobrý den, trápí nás klasický problém - sráží se nám ve velké míře voda na plastových oknech(s žaluziemi). Někdy až po celé ploše okna. Voda samozřejmě stéká na parapet a v rozích se nám začali tvořit plísně.
  • jaký prostředek by jste mi doporučili proti plísním(odstranění a prevence)
  • znáte nějaké triky, jak snížit množství vody, která se tvoří na oknech

Samozřejmě vím, že je třeba vodu pravidelně stírat, ale nejde to dělat x krát za den..

taky se nám potí okna :pocitac: každé ráno otřu hadrem, v ložnici kde spí malá s manželem
je okno zapocené až nahoru, u nás v pokojíčku kde spím s mimi jen tak 5 cm obývák který v noci obývají jen kočky tak 2 cm :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
768
4.1.16 09:09
@hedabedna píše:
taky se nám potí okna :pocitac: každé ráno otřu hadrem, v ložnici kde spí malá s manželem
je okno zapocené až nahoru, u nás v pokojíčku kde spím s mimi jen tak 5 cm obývák který v noci obývají jen kočky tak 2 cm :mrgreen:

p. s. zase poznám i bez teploměru že venku klesla teplota :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1053
4.1.16 09:09

Nas kazdodenni problem. :( kazde rano vyvetram vsechna okna asi 15min na vetracku, pak vytahnu na cely den zaluzie, vezmu sterku a okna sjedu zezhora dolu, parapet utru a mam klid. Zni to legracne, ale jelikoz jsme tu v najmu, tak si nemuzeme extra vyskakovat. :think:
Jinak na plisen uzivam Savo proti plisnim-nastrikam a min hodinu vetram.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný