Rodinná anamnéza plná infarktů a mrtvic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:01
Srdce jako zvon?

Ahoj,
jdu se s Vámi poradit prosím anonymně. Nějak jsme nějak tak doma probírali, nejsme zas až tak rozvětvená rodina, ale žijících je dost v hodně starém věku, nejstarší má prababička nar.1925 v Moskvě. Žijící od 1992 tady. Praděda - mé babičky od mamky otec, umřel na mrtvici na chatě. Dědovo otec i matka od mamky - oba na mrtvici ve stáří. Můj děda, př. rok 70let - před pěti lety na operaci chlopně - jinak hrozila mrtvice/infarkt.
Od otce jen chlastali a hulili a všichni zdraví víceméně :D

Jen bych se chtěla nějak, možná to bude znít divně, ale vyšetřit.. nechci čekat až to přijde.. chci nějakou prevenci.. :think: :|

Nejstarší prababička, v jejím věku ji bolí jen kolena, které si maže alpou, jinak čipera. Umře též na mrtvici.

Tolik mrtvic a infarktů jsem se dozvěděla až nedávno a dost mě to šokovalo.. :(
Někdy mám hrozné klepačky.. když spěchám.. nemohu uklidnit ruce.. jinak u srdce mě občas píchne jako každého :)
Jen jsem se potřebovala vypsat a zjistit, zda nebudu vypadat jako šílenec, a jestli někde mi srdce zkuknou..

Reakce:
Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:04

Nebudes, nechej si od praktickeho napsat zadanku na kardiologii a tam ti natoci EKG a udelaji sono, popr. ti daji na urc. casovy usek Holtera.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:08
@Anonymní píše:
Ahoj,
jdu se s Vámi poradit prosím anonymně. Nějak jsme nějak tak doma probírali, nejsme zas až tak rozvětvená rodina, ale žijících je dost v hodně starém věku, nejstarší má prababička nar.1925 v Moskvě. Žijící od 1992 tady. Praděda - mé babičky od mamky otec, umřel na mrtvici na chatě. Dědovo otec i matka od mamky - oba na mrtvici ve stáří. Můj děda, př. rok 70let - před pěti lety na operaci chlopně - jinak hrozila mrtvice/infarkt.

Jen bych se chtěla nějak, možná to bude znít divně, ale vyšetřit.. nechci čekat až to přijde.. chci nějakou prevenci.. :think: :|

Nejstarší prababička, v jejím věku ji bolí jen kolena, které si maže alpou, jinak čipera. Umře též na mrtvici.

Někdy mám hrozné klepačky.. když spěchám.. nemohu uklidnit ruce.. jinak u srdce mě občas píchne jako každého :)
Jen jsem se potřebovala vypsat a zjistit, zda nebudu vypadat jako šílenec, a jestli někde mi srdce zkuknou..

taky krevni mutace…kvuli srazlivosti…coz zpusobuje ty mrtvice ;)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:09

Ona ta krev vypovi vsechno, pokud s evsechno udela…homocystein hlavne!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:20

Děkuju Vám mockrát. Já jsem se bála, že budu jako nějakej hypochondr. Holtera měl v Comebacku ne? :D :D

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 23.10.14 21:21

Nooo, pokud bys měla rodinnou zátěž, tak by umírali v mladším věku. Na „něco“ se prostě umřít musí, nemůžeš umřít :lol: zdravý. Před 100 lety to byli infekce-protože nebyly dostupné ATB, teď je to infarkt a mozková příhoda. Je to i proto, že když starý člověk umře doma, tak to tak prostě ohledávající lékař napíše. Pokud máš v rodině dlouhověkost, tak se nestresuj (to je totiž na infarkt nejhorší :lol: ) a užívej si života-samozřejmě v mezích.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:28
@Anonymní píše:
Děkuju Vám mockrát. Já jsem se bála, že budu jako nějakej hypochondr. Holtera měl v Comebacku ne? :D :D

hele presne jak pise bamak, pokud je to vtomto veku, uz bych to neresila ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 21:36

Tak ano, nikdo neumřel dříve než v 70sáti. Jen bych to chtěla vědět.. předpoklady k tomu mám.

asha
Nadpozemská drbna 29599 příspěvků 1 inzerát 23.10.14 21:41

A na co bys rada ve vysokym veku umrela? :lol: Ja myslim, ze to je jeste dobry. :)

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 23.10.14 21:51

Proč myslíš, že máš předpoklady? Jdi obézní? Máš vysoký tlak nebo cukrovku? Zvýšený cholesterol??? Umřít v 70 letech je normální!!! Ne patologické. Když půjdeš na vyšetření a nic nezjistí, co bude dál? Půjdeš za rok znovu? Nebo raději za půl roku? Nebo si řekneš fajn, jsem zdravá, neumřu???

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34544 příspěvků 24.10.14 10:21
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosimte tretina lidi v CR umre na mrtvici, druha na infarkt, treti na rakovinu. To ostatni jsou jen mala procenta.
proste ve stari na neco umre kazdy - nic, jako prirozene umrti neexistuje.

samozrejme, jestli ti tvoji pribuzni meli mrtvice a infarkty v 50ti letech, tak uz jsi mela byt davno vysetrena na trombofilie a dedicne hypercholeste­rolemie, ale jestli to bylo v 70 a vice, tak bych to normlane pustila z hlavy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >