Srůsty po CS - boule pod jizvou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 10:39
Srusty po CS- boule pod jizvou

Ahoj, holky je tady nekdo po cisarskem rezu? Ja mam po operaci tri roky, mela jsem s jizvou zkraje potize, nejdriv se mi tam vytvoril hematom co praskl, takze jsem chodila na cisteni, mela jsem tam nejaky zanet co doprovazel horecky, uzila jsem si hodne..ted v prosinci jsem nasla po jizvou bouli, byla jsem na pohot na ultrazvuku, vnitrni prohlidce, sono i na chire zaver ze tam mam zvetsenou uzlinu..ted opet, vylezla mi boule, je to trochu bolestive, jsem nachcipana, tak nevim zda je to to same co predtim..napadly me srusty? Jak se projevuji? Mam to resit nebo pockat az to zase samo odezni? Jsem po operaci skoro tri roky, prijde mi zvlastni, ze se v te jizve porad neco deje..dekuji za odpovedi :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8681 příspěvků 22.06.19 10:42

@Dunkey srusty jsou uvnitř mezi orgány, např měchýř děloha, děloha střevo atd. Toto by mohl být granulom. Tvoří se v místě, kde byl zánět. Je to nezhoubne a obvykle to samo zmizí.

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 10:53

To me trosku vydesilo, v jizve by mohl byt nador? Na to by se ale prislo pri ultrazvuku ne? Ja tam mam prakticky tu boulicku pod jizvou porad a vyleze treba kdyz mam mensteuaci, tak me poboliva, pak zase prejde, ted jak jsem nastydla tak mi vylezla dost a opet boli.. :nevim:

Leo44
Kecalka 259 příspěvků 22.06.19 11:03

Kamarádka má srusty po druhém CS teď byla u jiného dr v Německu a tam ji řekli, že to je z toho, že to špatně sesili a proto se to dělá. Že by mohla pomoct předělání té jizvy nebo co. Takto to aspoň říkala. No musím uznat, že u ní to bude asi tím sítím. Protože když jsme si porovnavali jizvy tak já jí již nemám vidět a ona to má jak když ji rozkubali..
Moje dr říkala, že se tam někdy udělají ložiska a ty se musí neustále masírovat anebo při větších problech preoperovat, zkus se zeptat v Motole tak s tím byla poprvé a taky ji tam dost poradili na půl roku ji to dalo pokoj a teď když je v Německu tak se to opět vrátilo, tak čeká na vyšetření a asi ji to tam opravdu predelaji.

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 11:12

@Leo44 me by ani ve snu nenapadlo ze takovou dobu po operaci s tim budou stale vracejici se potize. Ja vim ze jsem hodne krvacela, cs byl akutni takze mi davali transfuze, pak ten hematom co mi prasknul, probudit se doma v krvi, nic moc zazitek 8o dlouho jsem chodila na cisteni, ale ze by mi nikdo rekl jak se starat o jizvu po cs nikdy nic, masirovani slysim poprve..prakticky bouli tam mam porad, ale vim o ni jen pri menstruaci, nebo kdyz jsem nastydla, prijde mi zvlastni ze mam za sebou x kontrol na gynde, a nikdo mi nikdy nic nerekl :nevim: jinak jizva vypada celkem pekne, na preoperaci bych nerada, pokud to neni nic co by melo ohrozovat na zivote nikdo me pod kudlu znova nedostane :zed: da se vubec pri takovych potizich druhe dite? Bylo mi receno, ze bych sla opet cisarem, jelikoz mam uzkou panev :nevim:

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 22.06.19 11:17

Já mám v jizve taky takovouhle bouličku, masirovala jsi tu jizvu po tom, co srostla? Na to mě doktor upozorňoval, aby se tam právě tyhle uzliky netvořily, oni zároveň vtahují tu jizvu dovnitř. V tom místě se mi udělalo po sekci ložisko, které se naplnilo tekutinou, po dvou dnech se ale samo vyčistilo a vyteklo, jinak hrozil zánět taky. Já nemasirovala, chtěli jsme druhé dítě a doktor řekl, že je to zbytečné, protože bude řezat znovu stejné místo. Čeká mě to za necelý měsíc :)

Edit. Teď čtu, že to o té masáží nikdo nic neřekl… To je možná ten důvod. Já tedy jizvu necítím ani teď v osmém měsíci. Ona není nebezpečná v dalším těhotenství ta na břiše, ale ta, která je na děloze. Ale u mě ji doktor kontroluje a vše a to mám docela velké břicho.

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 11:20

@Aduš8 me prave nikdo nerekl, ze se to ma masirovat, nikdy jsem to nedelala :nevim: takze ty uzliky jsou" normalni "a nejsou potreba resit?

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 22.06.19 11:24

@Dunkey mně doktor říkal, ať si to představím, jako když třeba sešiju dva kusy masa k sobě. Že prostě mezitím vylezou a ztvrdnou. Proto se musí masírovat, aby změkly a co nejvíc se vstřebaly. Když se to nedělá, tak ta tkáň ztvrdne a jde to cítit na pohmat. Je pravda, že já v tom místě mám na zatlačení tu kůži citlivější, než ten zbytek jizvy, ale vyloženě neboli.

Leo44
Kecalka 259 příspěvků 22.06.19 11:28

@Dunkey no pokud máš úzkou pánev tak asi jistě bys šla. Mé taky nikdo nic neřekl jak a co dělat. Ale můj chlap jak říkám polodoktor mi ji 3 X denně mazal a masiroval, a já měla CS domluvený přes dr a moje dr se s tou jizvou i docela piplala.
Kamarádce to nikdo taky neřešil až přes moji dr se dostala do Motole a tam to začali řešit a v Německu ti prý tři měsíce po CS neustále kontrolují jizvu. Říkala mi ze i tam dostala příručku 20 strankovou jak pečovat o jizvu a možný výskyt problémů a jak se jim vyhnout.

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 11:51

Me taky boli jen cast jizvy, presne tam kde jsem mela ten hematom. Takze v podstate " normalni " stav? Mam tedy zkouset masirovat zda se to jeste zlepsi, nebo ted uz je pozde? Me se nechce opet litat kolecko po doktorech aby me poslali domu, s tim, ze to je uzlinka a ze po dalsim cisari by se to tam kdyztak upravilo 8o

Leo44
Kecalka 259 příspěvků 22.06.19 13:57

@Dunkey tím masirovanim nic nezkazis

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 14:22

Tak moc dekuji :kytka:

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 15:40

Holky jeste me napadlo, co endometrioza, je realna? Zjistila by se vnitrnim ultrazvukem?

azaleila
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 22.06.19 15:48

Ahoj, z toho co popisuješ si troufám říct, že se jedná o tzv. schlofferův tumor - reakce na šití. Také jsem to měla, také to občas cítím a shodou okolností jsem též tři roky po sekci. Pokud jsi oslabená (nachlazení) můžeš o tom vědět trochu více, ale zase se to uklidní.
Pokud jsi hodně nejistá, zajdi se poradit k MUDr. a nedej se odbýt. Držím palce, ať jsi brzy ok.
https://www.wikiskripta.eu/…_pseudotumor

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 22.06.19 16:05

@azaleila dekuji moc :kytka: zkusim to nechat byt, tenkrat jsem dostala na pohotovosti algifen. kapky tak kdyztak ty, kdyz by na to prislo..prijde mi to jak kdyz jsem mela stehy, jakoby me to" tahalo",spis je to neprijmne nez neco, co by se nedalo vydrzet. Kazdopadne moc dekuji, jsem z toho trosku nejista, tahne se to uz dlouho

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama