stáčení ke straně?

4035
7.9.05 07:03

stáčení ke straně?

Zkušenější maminky poraďte.
Náš téměř tříměsíční drobeček od narození preferuje pravou stranu, víc tam otáčí hlavičku, teď se začal překulovat a víckrát to zkouší na pravý bok. Když ho dám na bříško, kroutí se doprava.
V 6 týdnech nám ortopedka řekla, že je to normální, protože každé miminko je v bříšku stočené k jedné straně a tuto stranu pak po narození preferuje. Doporučila šetrné natahování šíjových svalů na té méně oblíbené straně, což dělám.
Mám s cvičením přitvrdit a nějak to řešit? Na levou stranu se otáčí taky, ale o poznání méně… říkám si, že třeba až se mu celkově zlepší pohyblivost, začne se vrtět na všechny strany sám ?!??
Dětská dr. si ničeho nevšimla, na nic mě neupozorňovala…
dík
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
7.9.05 08:31

Zalezi na tom jak dlouho se ti staci na tu jednu stranu. My jsme chodili na rehabku a tam nam rekli, ze to nevadi, pokud se do urcite doby nauci tu dovednost i na druhou. Vetsinou to bylo cca do 3 tydnu. Pokud to ale dela aspon obcas i na tu druhou tak to nevadi. Znamena to, ze to umi, jen se tomu ditku vic libi na jednom boku. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.9.05 08:36

Jo a jeste neco k tem detskym doktorkam… Pokud ji nereknes, ze se ti neco nezda, tak si toho sama nemusi vsimnout. Podle 5 min. v ordinaci tezko pozna zvyky miminka, protoze u doktora se miminka schvalne chovaji jinak. Napr. delaji, ze vubec neumi past koniky, atd.
Vim, ze doktorka dokaze prehlednout i ochrnutou koncetinu. Dite ma zaskuby, takze maminka si mysli, ze s tim hyba a nic Dr. nerekne nebo tvrdi, ze doma s tim opravdu hybe samo.
Pokud si nejsi necim jista, zkuste zajit na neurologii, kde vam pripadne predepisou Vojtu. Je to sice drasticke, ale pomaha to.
Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
7.9.05 09:33

Ahoj,

u nás to bolo podobné. Pediatrička čakala do 3 mesiacov a potom nás poslala na neurológiu. Tam nám naordinovali Vojtovu metódu, cvik na chrbte (tuším sa volá „reflexné otáčanie“). Cvičili sme dva mesiace 4× denne, bola to dosť otrava (nedalo sa kvôli tomu vyrážať na dlhšie výlety a pod.), ale syn si na to rýchlo zvykol a po pár dňoch už pri cvičení spravidla neplakal. Jeho „stav“ sa rýchle zlepšoval. Teraz máme 5 mesiacov a pár dní, včera sme boli na kontrole na neurológii a povedali nám, že Lukáš je úplne v norme a cvičiť už nemusíme. :D Možno by to bolo rovnaké aj bez Vojtu, neviem, ale nechcela som nič zanedbať.
Zdravím, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
7.9.05 10:00

Ahoj , tvoje mimco ma nejspis predilekci. Podporuj ho vsemozne, aby otacel hlavicku na druhou stranu. Pristupuj k nemu z te stranu, pokladej ho tak do postylky, aby se musel otacet na druho stranu. Chrasti na nej hrackama z te strany a jemne ho masiruj. A az pujdes k doktorce, at te posle na neurologii. Ma to hodne deti. Syn to mel taky a cvicili jsme take Vojtovu metodu. Nas by si taky doktorka nevsimla, ale ja Vojtovu metodu v praci sama ucila maminky. Tak mel syn stesti/smulu. Samo se to vetsinou neodstrani. I kdyz se to lajkovi muze zdat. Vzdycky je lepsi to srovnat a predchazet vadnemu drzeni tela v budoucnosti. Cim driv se zacne cvicit, tim kratsi dobu to trva a takova hruza to taky neni. Ale strach z toho, co jsem psala mit nemusis, opravdu je to caste a u nekoho je to vyraznejsi. Ale neni to zadny velky problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
7.9.05 10:21

Ahoj Niki,Vojtula mi taky točil hlavičku k jedné straně.Mě by nenapadlo,že je to špatně,ale doktorovi se pořád něco nezdálo,víc ho pozoruje,protože se rodil kleštěma.Ve dvou měsících mi dal 14dní,aby se to spravilo nebo cvičit.To jsem nechtěla,protože vím od holek,že Vojtovka je poměrně drastická.Snažila jem se ho dávat na opačnou stranu než chtěl a na noc jsem ho podkládala srolovaným ručníkem nebo čočkou v sáčku.Možná je to drastické,ale nám to pomohlo a opravdu se to spravilo.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama