Stačí 20.000,- na rozpočet pro čtyřčlennou rodinu?

Anonymní
5.12.15 15:47

Stačí 20.000,- na rozpočet pro čtyřčlennou rodinu?

Zdravím, prosím o názory, nemám ještě takové zkušenosti s rozpočtem pro čtyřčlennou rodinu, čekám teprve své první dítě, tak nevím, na kolik vyjde pro dvě děti jídlo, šacení, škola apod.. Máme v plánu si vzít hypotéku na pozemek a dům, celkově i s pojištěním a poplatky za energii by nás to vyšlo cca na mou celou výplatu a zůstalo by nám cca 20 tis. z výplaty od manžela, myslíte, že je to dost? Víme, že se budeme muset uskromnit, doteď jsme docela rozhazovali za jídlo a koníčky, ale jsme ochotni se omezit.. Manžel jezdí do práce autem, já MHD, na nákupy oblečení každý měsíc zvyklí nejsme, tak alespoň to, nekouříme, drogerii navštěvuji tak průměrně, extra nejsem náročná. Co myslíte?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31672
5.12.15 15:51

Jsou lidi, kteří mají po zaplacení bydlení mnohem míň, a taky žijou, na slušný žití to je v pohodě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.15 15:56
@Anonymní píše:
Zdravím, prosím o názory, nemám ještě takové zkušenosti s rozpočtem pro čtyřčlennou rodinu, čekám teprve své první dítě, tak nevím, na kolik vyjde pro dvě děti jídlo, šacení, škola apod.. Máme v plánu si vzít hypotéku na pozemek a dům, celkově i s pojištěním a poplatky za energii by nás to vyšlo cca na mou celou výplatu a zůstalo by nám cca 20 tis. z výplaty od manžela, myslíte, že je to dost? Víme, že se budeme muset uskromnit, doteď jsme docela rozhazovali za jídlo a koníčky, ale jsme ochotni se omezit.. Manžel jezdí do práce autem, já MHD, na nákupy oblečení každý měsíc zvyklí nejsme, tak alespoň to, nekouříme, drogerii navštěvuji tak průměrně, extra nejsem náročná. Co myslíte?

20000,– 8o nám zustane jen okolo čtyřech a musíme vyžít…máme postiženou holčičku, táhneme to jen z manželova platu a pnp.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 15:56

Já vím, že jsou na tom lidi i hůře, jen prostě nemám přehled, kolik stojí děti :roll:

  • Citovat
  • Upravit
957
5.12.15 15:56

Až budeš na rodičovské, tak asi tvůj příjem už mít nebudete ne?
Spíš si spocítej, kolik dá manželův plat+tvůj rodičák mínus všechny výdaje za vás dva a kolik ti zbyde. Miminko muže stát málo i hodně. Záleží jestli budeš kojit nebo UM, jaké plenky(jednorázové x látkové), kolik utratíš za oblečeni pro něj, kosmetiku, příp. lékarnu…
Je to těžké takto říct. A podobné to bude u batolete a předškoláka…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.15 15:58
@Anonymní píše:
20000,– 8o nám zustane jen okolo čtyřech a musíme vyžít…máme postiženou holčičku, táhneme to jen z manželova platu a pnp.

Tak to vás obdivuji 8o Ne opravdu, klobouk dolů, to vám musím připadat, že řeším hlouposti :roll:

  • Citovat
  • Upravit
brko
5.12.15 15:58

Jestli je ta dvacka zustatek po zaplaceni vsech plateb, tak byste meli v pohode vyjit.Do budoucna ale zalezi treba i na tom, jake si vyberou deti krouzky-nektere jsou pomerne nakladne. Proto doporucuju z tech 20000 davat neco bokem, dokud to pujde. i treba blby petikilo.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 16:00

@quinsley Děkuji za radu, no rodičák nepočítám, protože přece jen na něm budu pár let, spíše jsem chtěla vědět, jak to bude z dlouhodobého hlediska.. Ale určitě to propočítáme i s ohledem na rodičák..

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 16:01
@Anonymní píše:
Tak to vás obdivuji 8o Ne opravdu, klobouk dolů, to vám musím připadat, že řeším hlouposti :roll:

V pohodě, chápu, že máte jiný život, ale mít tolik peněz, tak si fakt pískáme.
Děkuju. Ono v našem případě to jinak nejde, takže hold žijeme, tak, jak žijeme, ale nelitujeme, máme naší princeznu a ta je pro nás v ším, peníze jsou až to poslední ;)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 16:01
@brko píše:
Jestli je ta dvacka zustatek po zaplaceni vsech plateb, tak byste meli v pohode vyjit.Do budoucna ale zalezi treba i na tom, jake si vyberou deti krouzky-nektere jsou pomerne nakladne. Proto doporucuju z tech 20000 davat neco bokem, dokud to pujde. i treba blby petikilo.

Dekuji za radu!

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 16:02
@Anonymní píše:
V pohodě, chápu, že máte jiný život, ale mít tolik peněz, tak si fakt pískáme.
Děkuju. Ono v našem případě to jinak nejde, takže hold žijeme, tak, jak žijeme, ale nelitujeme, máme naší princeznu a ta je pro nás v ším, peníze jsou až to poslední ;)

Jste úžasná, máte opravdu můj obdiv!!!

  • Citovat
  • Upravit
brko
5.12.15 16:03
@Anonymní píše:
20000,– 8o nám zustane jen okolo čtyřech a musíme vyžít…máme postiženou holčičku, táhneme to jen z manželova platu a pnp.

Ctyri??? 8o 8o To by mi jeblo. Velky respekt.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.12.15 16:03
@Anonymní píše:
Jste úžasná, máte opravdu můj obdiv!!!

Děkuju :hug:

  • Citovat
  • Upravit
13955
5.12.15 16:05

Tak uz ted vis kolik vas stoji benzin, jidlo, drogerie, osaceni, leky, vylety ( zabava ) + pocitej dite vybava a mesicni provoz ditete uz je indi vindy. Nas stoji tak 5-6.000 mesicne nekdo to zvladne za 2.000 + kdyz se kupuje dalsi kocar, autosedacka tak je to vic. Nam by 20cka nestacila.

Příspěvek upraven 05.12.15 v 16:11

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
140244
5.12.15 16:06
@Anonymní píše:
V pohodě, chápu, že máte jiný život, ale mít tolik peněz, tak si fakt pískáme.
Děkuju. Ono v našem případě to jinak nejde, takže hold žijeme, tak, jak žijeme, ale nelitujeme, máme naší princeznu a ta je pro nás v ším, peníze jsou až to poslední ;)
:hug: :kytka: :potlesk:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel