Stále nezabírající antibiotika

Anonymní
28.3.21 11:26

Stále nezabírající antibiotika

Ahoj holky,
Před týdnem jsem byla u své obvodní lékařky s problémem krve v moči a častého močení + bolesti podbříška.. Řekla, že mám silný zánět močového měchýře a nasadila mi antibiotika Contrimoxazol ( na 10 dní), dnes po 5 dnech užívání se nic nezměnilo.. krev stále stejná, bolesti také…Myslela jsem si, že je to antikoncepcí, ale tu beru stále stejně jako předtím a nikdy jsem s ní neměla problém..
Mám teda v ponděli zavolat obvoďačce a chtít silnější léky nebo si rovnou zajít na gyndu? jsem už celkem zoufalá, potřebovala bych co nejdřív být v pořádku a fungovat :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33929
28.3.21 11:31

Podle kultivace moči. Dceři zabraly až třetí ATB, takže léčba zánětu močového měchýře se protáhla zhruba na měsíc. A, to dcera neměla žádné velké bolesti. Prostě tam ta bakterie pořád byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 11:32

@Pears206 Mě právě vůbec nic nebolí, jen ta krev prostě a to břicho občas :///

• Citovat
  • Nahlásit
885
28.3.21 11:34

Já troje antibiotika, léčba dlouhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4809
28.3.21 11:40

Dělala ti kultivaci moči nebo nasadila atb od oka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 11:42

@Maja25 moč jsem jí nesla, našla tam bílkovinu a krev (velké množství)- nevím zda to byla kultivace😄 a pak nasadila antibiotika

• Citovat
  • Nahlásit
4809
28.3.21 11:49
@Anonymní píše:
@Maja25 moč jsem jí nesla, našla tam bílkovinu a krev (velké množství)- nevím zda to byla kultivace😄 a pak nasadila antibiotika

Tak to nedělala kultivaci. To ti dělala jen normální vyšetření moče na počkání.
Takže to je špatně. Měla ti dst zkumavku na odběr sterilní moče a tu jsi měla donést. Pak ti mohla napsat od oka atd do doby, než bude kultivace moče hotová. Trvá to tak 3 dny. Plus mínus.
Takže v pondělí jsi k obvodní. Pokud máš sterilní zkumavku doma, tak jdi rovnou s odběrem. Návod jak se chovat před odběrem najdeš na netu.
Pokud doma sterilní zkumavku nemáš, tak si řekni doktorce a nebo zkus koupit v nemocniční lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33929
28.3.21 11:52

Přesně tak. Sterilní zkumavka, má červený vršek, musíš odebrat střední proud moči přímo, tzn. ve sprše nejlíp po umytí. Nesmíš to přelévat z jiné nádoby. To, co má v ordinaci na počkání, je velmi orientační a nepřesné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53491
28.3.21 11:52

Kultivace trvá tak tři dny. To si nech vyšetřit, ať se nedávají antibiotika naslepo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 11:56

Děkuji, zkumavku jsem nějakou dostala abych po dobrání antibiotik moč odnesla.. tak snad je to ona, červený vršek má… zítra zavolám a domluvím se s ní

• Citovat
  • Nahlásit
3897
28.3.21 16:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Před týdnem jsem byla u své obvodní lékařky s problémem krve v moči a častého močení + bolesti podbříška.. Řekla, že mám silný zánět močového měchýře a nasadila mi antibiotika Contrimoxazol ( na 10 dní), dnes po 5 dnech užívání se nic nezměnilo.. krev stále stejná, bolesti také…Myslela jsem si, že je to antikoncepcí, ale tu beru stále stejně jako předtím a nikdy jsem s ní neměla problém..
Mám teda v ponděli zavolat obvoďačce a chtít silnější léky nebo si rovnou zajít na gyndu? jsem už celkem zoufalá, potřebovala bych co nejdřív být v pořádku a fungovat :,(

je třeba udělat kultivaci moči. Na cotrimoxazol hodně roste rezistence, já už ho bez kultivace raději vůbec nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat