Strach, aby dítě prospívalo

34
14.7.20 09:42

Strach, aby dítě prospivalo

Holky jsem asi blázen, mám téměř měsíční holčičku. Cca před 10 dny se mi zdálo, že malá moc nepribira, tak jsme koupili váhu. A potvrdilo se mi to. Náš doktor byl na dovolený, tak jsme nebyli na 14 denní prohlídce na tu jdeme dnes v téměř 4 týdnech. Malá se narodila 3100g po 5 dnech u pediatra 3040g, ve 2 týdnech a kousek 3030g, tak jsem začala víc pít, kojit z obou prsou, 8 až 10× denně a výsledek po 8 dnech je, ze malá má 3290g. Očividně to pomohlo.
Jenže já se nemůžu zbavit pocitu, že je strada. Chce se mi brečet, pořád ji kontroluji, včera pila místo 10× jen 8×. V noci pije jen 2× a klidně spinká, jenže dneska pila oboje kojení jen 10 min a k druhému prsu jsem ji nutila spici, tak se po prvním kojeni poblinkala a usnula a já už zase skoro nespím, že ji třeba tyran hlady. Logicky si hlídám, že má min 6 až 8 pocuranych plen, tak 3× denně kaka, dobře spinká a usmívá se. A já mám stejně pocit, že ji nedávám dost. Asi mi z toho cvakne. Manžel, ať jsem v klidu, že přijdu o mliko. Já mám strach z ty kontroly u doktora, že řeknou, že jsem hrozná máma, že jsem ji za měsíc vykrmila o 300g a jiný děti mají kilo navíc. Máte taky někdo miminko, co nemělo za měsíc moc velký přírůstek,?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

899
14.7.20 09:48

Prosimtě vyhoď tu váhu, akorát se stresuješ a hoď se do klidu. Každé miminko je jiné a každé jinak na váze přibírá. Důležité je, že je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4288
14.7.20 09:49

Dcera byla jako miminko úplně na spodní hranici váhy dle tabulek. Miminko ti pribira je spokojený, tak co řešíš. Není to husa na vykrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17402
14.7.20 09:52

Hod se do klidu, jestli se stresujes, tak telo vyplavuje stresovy hormon a ten muze zpusobit, ze se k miminku nedostane dostatek mleka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
14.7.20 09:57

Vážení je cesta do pekel. Vím o čem mluvím. Taky mi malá málo přibírala, musela jsem jezdit na převažování k doktorovi. Stres, nervy… Za měsíc jsme skončily na UM a byl klid. Já razím heslo, že se nemusí kojit za každou cenu. Když to nejde tak to nejde. Spokojená máma rovná se spokojené dítě. Ale to určitě není tvůj případ. Pokud má až 8 počůraných plen denně, je spokojená, nebrečí tak ji určitě dáváš dost. A hlavně by ti nikdy doktor neřekl, že jsi špatná máma. A ty si to o sobě taky nemysli, není to pravda!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28819
14.7.20 10:02

@Klíča mám, už třetí :lol: Buď v klidu, je spokojená, čůrá, kaká, něco přibrala. Hladový dítě se opravdu ozve ;)
Synovi je měsíc akorát dneska. Nebudím ho, někdy se krmí po hodině, jindy to zalomí na 4. V noci se budí už jen jednou.

Popravdě si nepamatuju, kolik přibírali starší. Pořád byly přírůstky málo, nebo hraniční, chodili jsme na převážení. No pořád jsou drobní, my jsme s manželem taky malí, normální postavy. S dr jsme se shodly, že to naše děti prostě tak mají. Všechny testy v normě, děti spokojený, zdravý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7699
14.7.20 10:03

@Klíča vyhoď váhu, poslechni manžela a přestaň trápit sebe i miminko. Ty ji netrápíš hladem, ale sebe i ji trápíš svým stresem. A pozor na to, je to mnohem nebezpečnější, než si myslíš, celkem snadno se ztratíš v bludném kruhu vážení, nepribirani, nuceni k jídlu, stresu a ano, opravdu můžeš o mleko přijit nebo si jeho produkci svým stresem snížit. Já tě chápu, taky mám děti, které nijak raketově nepribiraly, ale jediné rozumně reseni je opravdu přestat to řešit. To dítě ti ani neumre, ani mu nijak neuškodíš. Řiď se tím, jak se chová. Jestliže je spokojená, dobře spí a usmívá se, tak je v pohode a ty buď taky. Byt dobrá máma neznamená udělat z dítěte prasátko na vykrm. Moje děti přibirají i teď pomalu, rostou taky pomalu, a co? Jsou fyzicky zdatné, nadprůměrné chytré, jsou málokdy nemocné. Co bych mohla máma víc chtít? Otesánka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
14.7.20 10:07

@Fiducia ja se pořád uklidňuju, že kdyby měla hlad, tak by plakala. Jen asi ráda spinká. Ty hormony jsou hrozný potvory, já bych dneska brečela a neprestala, snad u doktora neudělám ostudu. Ale přijede manžel z práce a jde s námi, tak snad bude vše ok. Ve 32, první dítě a já se stresuju že všeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170

Neblbni, nebo se tak vynervíš, že o to mliko fakt přijdeš. Přibrala krásně. Pokud je spokojena a spí, tak ji prostě nech spát. Kdyby měla hlad, tak to poznáš. Prostě koj, jak si řekne. Někdy bude mít větší hlad, tak si dá obě prsa. Někdy jen žízeň, tak si lokne jen z jednoho. Ale hladový mimino bys poznala. A jestli pije 10 minut, tak je to až až. Za chvíli bude nakojena třeba už za 5 minut a to by ti cvaklo. :) a už ji nevaz. Akorát si z toho budeš dělat hlavu. Nehledě na to, že plně kojené děti pribiraji skokove. Takže několik dní nemusí přibrat skoro nic a pak to vyskočí během jednoho dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3970

Vyhod váhu a koj, jak chce dcera, ne jak chceš ty. To, že ji jídlo nutis a pak se pozvraci znamená, že už má dost a víc nechce. Děti pribiraji skokove, někdy víc někdy min. Některé jsou faldikove, jiné hubené. Důležité je, že nehubne, chová se přiměřeně svému věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7699
14.7.20 10:16
@Klíča píše:
@Fiducia ja se pořád uklidňuju, že kdyby měla hlad, tak by plakala. Jen asi ráda spinká. Ty hormony jsou hrozný potvory, já bych dneska brečela a neprestala, snad u doktora neudělám ostudu. Ale přijede manžel z práce a jde s námi, tak snad bude vše ok. Ve 32, první dítě a já se stresuju že všeho.

Jo, hormony jsou svině. Aneb když není problém, vyrobim si ho. Já jsem měla první dítě hodné a taky jsem řešila přibírání, i když zdaleka ne tak moc. Ale až zpětně jsem pochopila, ze on prostě malý a hubený je a nejspíš ještě chvíli bude, manžel se prý začal vytahovat až na konci prvního stupně ZS, do té doby byl prcek. Další dvě děti byly mnohem náročnější, uplakané, tak jsem jídlo řešila mnohem méně, u třetího dítěte vůbec a nestalo se vůbec nic. Zdravé a spokojené jsou všechny, víc neřešim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
14.7.20 10:24

Byla jsem natom stejně. Opravdu vyhod váhu, uleví se ti.. Vím co je přesně prožíváš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
14.7.20 10:34

@Klíča vůbec se nestresuj s nějakou váhou a vážením. Naše doktorka je dost tabulková… Od narození dcery jsem od ní jen poslouchala, že přibírá na spodní hranici. Několikrát máme v očkováku napsané, že je neadekvátně živená ke své výšce… Pořád jsem to řešila a stresovala se… Malá jí jen pokud chce a hlavně co chce… A to je jí už dva a půl. A nějakým stresováním, nebo nucením, na tom stejně nic nezměním. Ale nemocná nebývá, očkování zvládla všechno, včetně meningokoku všech typů… Akorát je teda drobnější… A jsem ráda, že jsme ockovali i rotaviry… Takže žádný stres, ty jez zdravě a dostatečně pij a uvidíš, že to nějak půjde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6784
14.7.20 10:39
@Klíča píše:
@Fiducia ja se pořád uklidňuju, že kdyby měla hlad, tak by plakala. Jen asi ráda spinká. Ty hormony jsou hrozný potvory, já bych dneska brečela a neprestala, snad u doktora neudělám ostudu. Ale přijede manžel z práce a jde s námi, tak snad bude vše ok. Ve 32, první dítě a já se stresuju že všeho.

Prosím tě, vyhoď váhu a vykašli se na to. Je spokojená, počůrané plíny má, neřeš to! Stejně se v tomhle věku teprve všechno usazuje, laktace se ustaluje, dítě si zvyká na to, že není v břiše, všechno se teď bude jen zlepšovat.
Uvědom si, že stres vyplavuje stresové hormony, které ovlivňují laktaci a jdou i do mlíka, takže pokud něco miminku ubližuje, je to tohle. Nehledě na to, že kdybys přešla na UM, budeš do ní rvát chemickou stravu a to jí taky nepřidá.
Pokud pořád brečíš a jsi extrémně úzkostná, určitě to řekni lékaři, může to být poporodní deprese a je potřeba ji nějak řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 10:44

Váhu nevyhazuj. Važ jednou za týden. Já váhu neměla a první dítě mi doma hublo. Kontrola ve třech týdnech katastrofa a všude jen koj a koj a koj :poblion:
Okamžitě nástup nakojit + UM. Počuraných plen bylo dost, ale netušila jsem jak moc mají být počurané :zed: to jsem zjistila až s UM 8o
Druhý syn…stejný scénář, mé mléko nestačilo,.dokrm už v porodnici.
Vše jsem dělala předpisově, pila laktační čaje atd. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama