Strach z druhého těhotenství

349
18.1.19 13:37

Strach z druhého těhotenství

Ahoj všem,
Jak už to tak bývá, jak roste první dítko (15 měsíců), doma se otvírají diskuze na téma druhé dítko. Oba ho chceme, finance nejsou problém. Problém je v mých a i manželových obavách. První těhotenství byla katastrofa, porod taky a hodně předčasně, zázrakem je malá zdravá.
Zvracení, migrény… To všechno zvládnu znova. Ale mám hrozný strach, aby jsme měli i podruhé takové štěstí, a měli zdravé dítě.
Od doktorů mám hrozbu 98% stejná šance na takhle předčasný porod (24tt)…
Zajímá mě, jestli byste vy do toho šly? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
18.1.19 13:39

Doktori radi hrozi. Ono to tak vubec nemusi byt. Kazde tehotenstvi je jine.

• Nahlásit
  • Citovat
1734
18.1.19 13:39

Ahoj, záleží jaká je tvá diagnoza která způsobuje předčasný porod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 13:41

Asi ne. My ze zdravotních důvodu upustili od třetího dítěte. Je to težké, ale podle mne mají přednost ty děti, které uz tady jsou. A ty potrebuji funkční zdravou matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
18.1.19 13:41

Jedná moje známá rodila první dítě předčasně, druhé v termínu.

Druha známá obě děti předčasně a sileny komplikace - Ale ta na to má diagnózu.

Je to hrozně individuální. Navíc každé těhotenství je jiné. Těžko radit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11642
18.1.19 13:50
@Kuhnice píše:
Ahoj všem,
Jak už to tak bývá, jak roste první dítko (15 měsíců), doma se otvírají diskuze na téma druhé dítko. Oba ho chceme, finance nejsou problém. Problém je v mých a i manželových obavách. První těhotenství byla katastrofa, porod taky a hodně předčasně, zázrakem je malá zdravá.
Zvracení, migrény… To všechno zvládnu znova. Ale mám hrozný strach, aby jsme měli i podruhé takové štěstí, a měli zdravé dítě.
Od doktorů mám hrozbu 98% stejná šance na takhle předčasný porod (24tt)…
Zajímá mě, jestli byste vy do toho šly? :think:

Ahoj,

naprosto každé těhotenství je jiné, a to i u jedné maminky :nevim: Muže se to opakovat, ale nemusí. To nikdo neví.

Za sebe mužu říct asi toto:

První těhotenství mě moc bolelo uhnizdování, povolování vazu, měla jsem šílené křeče v podbřišku. Byly dny, kdy jsem jen ležela, brečela a bála jsem se, že umřu (prostě, že je něco špatně), pak mě bolely strašně kyšle, byly to hrozné bolesti, nemohla jsem kolikrát ani chodit. Strašně mi bylo špatně, navalovalos e mi ze všeho, odtahovala jsem nábytek, že všide všechno hnije :nevim: Pak druhý trimestr skvělý, ale třetí jsem měla strašné otoky, bílkovinu v moči, hraniční preeklamsii :roll: Porod bolestivý, krvavý …

Druhé těhoteství uplně ukázkové, že jsem se i vymlouvala a posouvala prohlídky, nic mě nebolelo, nezvracela jsem, nebylo mi špatně, nic mě nebolelo (ke konci už jsem bolavá byla), daleko méně jsem přibrala, žádné otoky, krevní testy io moč v pořádku. A porod rychlý a abez bolesti, naprostá pohoda.

A to mě doktoři také strašili, že to budu mít určitě znovu hraniční preeklamsii a určitě zase moc přiberu a budu mít otoky a zase to bude stejné. A nebylo, vůbec, v ničem - tedy v jednom ano, pokaždé se mi narodila holčička.

Takže naslouchej svému nitru. Pokud chceš dítě, jdi do toho. Pokud ne, tak se nenut :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
18.1.19 13:59

Měla jsem těžkou preeklampsii, selhání orgánů… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
18.1.19 14:04

@Tichošlápek
Nebojíš se, že si to rozhodnutí budeš jednou vyčítat?
Toho se totiž taky bojim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 14:18

@Kuhnice ne. Jsem si tím rozhodnutím jistá. Ale trvalo mi dlouho, se s tím vnitřně porvat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
18.1.19 14:39

Četla jsem tvůj deníček… musíš mít velké obavy. 98% je hodně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
18.1.19 15:03

@aknadar no právě :( ale ta touha je taky hodně velká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
18.1.19 19:07
@Kuhnice píše:
@aknadar no právě :( ale ta touha je taky hodně velká

Ve Vasem případé bych děkovala Bohu a lékařům za jedno dítě a s pokorou bych se snažila smířit s jedináčkem. Protože z jedináčka by mohl být docela pravděpodobně sirotek. Omlouvám se za upřímnost… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
18.1.19 19:53

@sediza
Omlouvat se nemusíte, vím jak to myslíte a máte pravdu… Mám o čem přemýšlet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13656
18.1.19 20:01

Dcera 26+0 z dvojčátek, syn se stal andílkem po 31 dnech. Ovšem u mě předčasný porod zůsoben infekcí a vícečetným těhotenstvím. Další syn narozen ve 38+0. Ale bohužel u dcery se až teď v 6 letech začínají objevovat určité problémy a bohužel u takto brzo narozených dětí nikdy nevíte, co osud přinese.. A já věřím, že jen to dobré, ale skutečně to zvažte a děkujte bohu za bojovnici :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
18.1.19 20:12

Ahoj. Nemyslim si, ze by preemklsmpsie byla nejak podminena opakovanim, ale nejsem lekar. U druheho tehotenstvi ji vubec mit nemusis. Oni lekari radi rikaji, ze ty tehotenstvi konci stejne (kdyz prenasis prvni, budes i druhe, kdyz prvni rodis predcasne budes i druhe). Nevim, jestli ne to nejaka statistika… Za me - sla bych do toho, ale ne ted. Tehotenstvi s batoleletem je fakt zaprah.

Za me - prvni tehotenstvi hruza, kazdodenni celodenni nevolnosti CELE tehotenstvi, bolesti zad, kycli, bolestive a vice se rozestupujici stydka spona. Pribirani ok (6kg), otoky zadne, moc ok, GBS neg., cukrovka neg. Druhe tehotenstvi (ted 36tt) cajk, nevolnosi a velka unava v prvnim trimestru, dal jsem az asi do 32tt nevedela o tom, ze jsem vubec tehotna. :) Na cukrovku jsem nesla, GBS cekam výsledky, otoky zadne, pribirani ok (zatím 5 kg). Otehotnela jsem v dcerinych 20 mesicich. A fakt je to zahul. Nemuzes odpocivat kdy potrebujes, nemuzes rano vyspavat, nemuzes decku říct „hele sorry dnes nevarim, neco si vem, je mi blbe“… Na tvem miste pockam, az bude dite starsi, alespon ve skolce. Abys v pripade komplikaci ci rizikoveho, kdy budes potrebovat odpocivat, mela doma klid… Nevim jak je doma muz (muj dela v zahranici a je doma na 1-2 dny jednou za 5-10 dni), ale pokud ma normalni praci a je doma kazde odpoledne, muze pak i v nejhorsim vyzvedavat ze skolky a mit tu peci o starsiho on…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama