Strašné loudání u oblékání (4 roky)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:05
Strašné loudání u oblékání (4 roky)

Ahoj maminky, už jsem zoufalá ze syna. Odjakživa máme problémy s oblékáním, teď už má 4 roky a nelepší se to. Je šíleně pomalý. Když se máme někam vypravit, tak ho předem upozorňuju že za chvíli půjdeme. Když mu pak řeknu ať se jde oblékat, tak strašně dlouho trvá než vůbec začne něco dělat. Dám mu třeba vybrat které chce kalhoty, on si nějaké vybere, ale než si je začne oblékat tak uplyne věčnost, mezitím si je někam položí (třeba na židli), pak je nemůže najít. Když je najde (nebo spíš já mu to řeknu že je vidím na židli), tak mu to opět musím několikrát zopakovat aby si to začal oblékat. Dost často si to obleče naopak (zadkem dopředu), tak pak je strašně naštvaný že si to zas musí sundat a oblíct znovu. Mám pocit že se na to oblékání vůbec nesoustředí. Je schopný si třeba nejdřív obout boty a teprve pak zjistí že si ještě neoblékl kalhoty. Takže mu musím říkat krůček po krůčku co si má zrovna oblékat a stále mu to musím opakovat několikrát dokola než začne dělat další krok. Takže když se někam vypravujeme, trvá to celou věčnost. Ve školce když pro něho přijdu, tak odcházíme později než děti co přišly až po nás. Nevím co s tím. Zkouším ho motivovat aby se měl na co těšit (např. že půjdeme někam kam chodí rád) ale vůbec ho to nezrychlí. Řeknu mu že já už jsem oblečená a je mi horko, ale na to taky nereaguje. Když mu řeknu že už teda půjdu bez něho, tak začne akorát ječet ať počkám. Když už opravdu vyjdu ven že na něho počkám venku ať se honem obleče, tak za mnou vyběhne ven klidně polonahý i v těchto mrazech. Zkoušela jsem mu to i odpočítat, že ať už se začne oblékat než napočítám do tří, zkoušela jsem mu i naplácat na zadek, nic nemá efekt. Třeba přijdeme do školky, on si sedne na lavičku a nic. Sedí a kouká do blba. Tak mu řeknu ať si přezuje boty a obuje papuče. On nic, stále sedí a kouká do blba. Po několikátém důrazném zopakování se konečně vyzuje, pak zas sedí, kouká a pak si začne znovu obouvat venkovní boty místo papučí. Někdy si říkám jestli nemá nějakou poruchu pozornosti. Jo a když mu s oblékáním pomáhám, tak u toho dělá blbosti. Nemáte někdo nějakou radu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6403 příspěvků 29 inzerátů 22.02.18 16:11

Nemá, taky mám pomalou dceru, dnes už ve škole..Ale spoustu věcí dělá naschvál. Ale asi zas tak pomalá nikdy nebyla, ve spoustě věcech zas je šikovná. Je to prostě dané, takové dítě má své tempo. Jinak, já když jsem spěchala, děcko jsem oblékla sama, věk nevěk..

Fíková
Kelišová 5246 příspěvků 22.02.18 16:15

Dcera 5,5 to samé, fakt z ní rostu. Ale já byla stejná, takže se mi to vrátilo. :roll: :mrgreen:
A když pospícháme, tak jí holt pomáhám.

nozu
Extra třída :D 11325 příspěvků 22.02.18 16:28

Tohle jsem v šatně ve školce nikdy nepochopila - matky stojící nad dítětem nervozně opakující až ječící, aby se dítě obléklo. Já jsem prostě vždy sedla a s oblékáním pomohla. Ze šatny jsme byli pryč jedna dvě. Mě prostě nebaví děti v tomhle buzerovat. Na druhou stranu jsem ale věděla, že když se vypravují děti ven se školkou, tak to ty moje zvládají bez problémů.

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 22.02.18 16:29

Podle mě u dětí normální. Prostě připomínám, opakuju, pomáhám.
Zkus ho nepřehlcovat povely. Místo „zuj si boty a obuj si papuče“ to vezmi postupně. Zuj si boty, až je bude mít zuté, tak mu teprve řekni, aby si vzal papuče. To samé u dalšího oblékání. Místo „obleč se“ na to jít jednotlivě. „Oblékni si kalhoty.“ Až bude mít kalhoty, tak další krok. „Oblékni si mikinu.“ Počkat, až bude mít mikinu a pokračovat. „Oblékni si bundu. Dej si čepici.“
Místo odpočítávání bych to zkusila jinak. Co vyhlásit soutěž - Kdo si oblékne kalhoty, než napočítám do 5, tak může… (něco, co má rád, my soutěžíme doma o zamykání). Soutěžím s dětmi, aby to bylo zajímavější.
Mám kluky 3,5 a 6 let a připomínám to i staršímu. Prostě mu říkám, co je potřeba.

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 22.02.18 16:32

No tak na tohle ja asi nebudu mit nervy. Ja bych ho proste capla a oblikla. :nevim:

veria
Generální žvanilka 23052 příspěvků 1 inzerát 22.02.18 16:39

Mne to dělá skoro 6 letá no. Když nemám čas nebo náladu čekat, tak ji proste pomůžu. Jak jednoduché :D

hrča
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 22.02.18 16:43

U nás přesně to samé :D Syn se na to nesoustředí, je to pro něj ztráta času. Když řeknu dej si gatě, začne si sundávat mikinu. Učím se nespěchat, případně mu pomoct, i když vím, že to velmi dobře umí sám. Doma někdy pomůže, když vyhlásím závody v oblékání a řeknu, že budu první. To pak nestihnu ani pomalu dojít do koupelny a už je hotov, nechce být poslední :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:47
@nozu píše:
Tohle jsem v šatně ve školce nikdy nepochopila - matky stojící nad dítětem nervozně opakující až ječící, aby se dítě obléklo. Já jsem prostě vždy sedla a s oblékáním pomohla. Ze šatny jsme byli pryč jedna dvě. Mě prostě nebaví děti v tomhle buzerovat. Na druhou stranu jsem ale věděla, že když se vypravují děti ven se školkou, tak to ty moje zvládají bez problémů.

Jo jenže on to dělá i učitelkám a učitelky si pak u mě pořád stěžují že ho mám vést k větší samostatnosti v oblékání, že je nejpomalejší z celé třídy. Takže kdybych mu pořád jen pomáhala, tak by to sice bylo rychlejší ale té samostatnosti by se nikdy nenaučil, takže to řešení není. Fakt nevím co s ním. :-(

nozu
Extra třída :D 11325 příspěvků 22.02.18 16:49
@Anonymní píše:
Jo jenže on to dělá i učitelkám a učitelky si pak u mě pořád stěžují že ho mám vést k větší samostatnosti v oblékání, že je nejpomalejší z celé třídy. Takže kdybych mu pořád jen pomáhala, tak by to sice bylo rychlejší ale té samostatnosti by se nikdy nenaučil, takže to řešení není. Fakt nevím co s ním. :-(

hmm, tak to je blbé. Možná pak opravdu metody popsané výše. A nebo ať poradí nějaký fígl učitelky - mají na to školu ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:50
@Billi píše:
Podle mě u dětí normální. Prostě připomínám, opakuju, pomáhám.
Zkus ho nepřehlcovat povely. Místo „zuj si boty a obuj si papuče“ to vezmi postupně. Zuj si boty, až je bude mít zuté, tak mu teprve řekni, aby si vzal papuče. To samé u dalšího oblékání. Místo „obleč se“ na to jít jednotlivě. „Oblékni si kalhoty.“ Až bude mít kalhoty, tak další krok. „Oblékni si mikinu.“ Počkat, až bude mít mikinu a pokračovat. „Oblékni si bundu. Dej si čepici.“
Místo odpočítávání bych to zkusila jinak. Co vyhlásit soutěž - Kdo si oblékne kalhoty, než napočítám do 5, tak může… (něco, co má rád, my soutěžíme doma o zamykání). Soutěžím s dětmi, aby to bylo zajímavější.
Mám kluky 3,5 a 6 let a připomínám to i staršímu. Prostě mu říkám, co je potřeba.

Díky moc za tip.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 22.02.18 16:54

Taky jsem si myslela, ze mam pomale site, v satne se oblecou 3 postupne prichazejici jine deti. Nase konverzuje, ukazuje obrazky, dela blbosti. Nedavno jsem sla s kamaradkou. Ma skolku cca o 300m bliz nez my. Jeste jsme na ni cekali :lol:. Pokud si ucitelka nestezuje, neresila bych.

mary.27
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 22.02.18 16:55

Já myslím, že je to zralostí. Ještě je hodně ve svém dětském světě. Uvidíš, že každým rokem to bude lepší a lepší. V dospělosti ho určitě již svlékat o oblékat nebudeš muset… ;)
A učitelky ve školce se s tím musí smířit, když tam mají třeba agresivní dítě, tak k němu také přistupuje tak, jak nejčastěji na něj platí…

AnastazieB
Echt Kelišová 8227 příspěvků 22.02.18 17:03

Taky jsem syna vždy oblíkala, nebaví mně čekat hodinu a neustále ho upozorňovat. Přijde mi rychlejší a pohodlnější ho prostě chytit a oblíknout, jsme hotoví za pět minut. Tak nějak od 5 let se zvládne oblíknout v normálním čase, ale občas mu pomůžu ještě teď. Nějak bych to nehrotila, přijde mi to zbytečné. V patnácti už se snad oblíkne sám.

AnastazieB
Echt Kelišová 8227 příspěvků 22.02.18 17:07
@Anonymní píše:
Jo jenže on to dělá i učitelkám a učitelky si pak u mě pořád stěžují že ho mám vést k větší samostatnosti v oblékání, že je nejpomalejší z celé třídy. Takže kdybych mu pořád jen pomáhala, tak by to sice bylo rychlejší ale té samostatnosti by se nikdy nenaučil, takže to řešení není. Fakt nevím co s ním. :-(

Myslím si, že tohle se samostatností nesouvisí, syn se zvládl bleskově sám obléknout včetně bot už dávno, když třeba měl jít ven s kamarádem nebo tak něco. Ale pokud o nic nešlo, tak ne. Tohle je spíš zralost a tu nenaučíš.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama