Streptokok agalactiae 36. týden

92
26.6.13 15:23

Streptokok agalactiae 36. týden

Ahoj holky, asi je tu tohle téma. V 36.týdnu těhotenství mě zjistila doktorka ze stěrů streptokoka a před porodem mi budou aplikována antibotika. Ptala jsem se doktorky, jak je to možné, že jsem ho nikdy předtím neměla a ona, že je to jen náhodný stěr, což mě moc neuklidnilo. Na internetu jsem četla ty hrůzy, že miminko může i zemřít, tak je mě z toho teď docela šoufl, jsem 38+4. Holky co Vám byl zjištěn taky streptokok měli jste nějaké příznaky?..jako výtok atd. Já mám výtok trochu do žluta celé těhotenství, nezapáchá ani nesvědí, ale je to nepříjemné, pořád musím nosit slipku, myslíte, že souvisí se streptokokem, doktorka mě na to řekla, že výtok v těhotenství je běžný, ale takhle do žluta. Začínám mít nějaké obavy, aby všechno proběhlo v pořádku a hlavně malinká byla zdravá. Děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
478
26.6.13 15:27

Ahoj mě to taky zjistily. Při porodu dostanu Antibiotika. A v porodnici nic neříkali, že by to bylo něco strašného. Ale mám tak strach při prvním jsem to neměla. Teď jsem 37+4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
26.6.13 15:29

Já ho naštěstí neměla, ale něco jsem si o tom načetla a ta atb bych si asi nenechala dát. Ony stejně riziko přenosu jen sníží, nevyloučí. A to riziko je strašně malé. V zahraničí se ani plošně netestuje tak jako u nás. Ptala jsem se na to PA a ta mi říkala, že v těchto případech, pokud dojde k odtoku PV, vaginálně vyšetřovat co nejméně, když plodovka je, dítě je jí chráněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
26.6.13 15:32

Hoj, hoj… taky mám streptokoka, taky jsem ve 36 týdnu, taky mám žlutý výtok (ale ten jsem měla vždycky, jenom malinko, slipových vložek netřeba, považovala jsem to vždycky za normální). Streptokok je celkem běžná (i když né vítaná) bakterie, má ho spousta lidí. Prostě dostaneme u porodu antibiotika a miminko nám pohlídají, většinou se mu vůbec nic nestane. Doporučuju nečíst moc strašidelných infomrací, stejně se s tím nedá udělat vůbec nic kromě toho, že člověk dostane atb. Moje porodní asistentka spíš řeší, že děti, které se rodí pod clonou atb často dostanou kvasinky :nevim: Kvasinky ale nejsou žádná hrůza.

Neřeš… Někdo ho má, někdo nemá. Zkoumá se to akorát v těhotenství, mohly jsme ho mít od narození. Co s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
26.6.13 15:34

Ahoj, měla by jsi na to dostat čípky, já je brala asi 5 dnů před termínem a několik hodin před narozením miminka ti v porodnici podají antibiotika přes infuzi. Určitě se tím nestresuj, ono je to docela běžné, já ho u prvního těhotenství také neměla, při druhém jsem žádné příznaky necítila a stejně tam byl :) a malý se narodil tak rychle, že jsem ani nestihla dobrat všechny čípky a infuzi jsem taky nedostala, protože se narodil během půl hodiny a je zdravý a vpořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
26.6.13 15:39

Já měla streptokoka v minulém těhotenství.
Porod byl ale taková rychlovka, že jsem ATB ani nedostala a nic se mi nestalo… malý byl taky v naprostém pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
26.6.13 15:40

Měla jsem v prvním těhu, v druhém ne. Příznaky žádné. Léčba do porodu taky ne, nemá to cenu. A GBS má hodně těhulek, snad každá třetí. Jen v porodce ti dají kapačku s antibiotiky. Mi dokapala jedna dávka (prý by měly být dvě, ale to se nestihlo) a malej se za hodinu narodil. Potom ho chodili první den častěji kontrolovat, protože to prý bylo nedostatečné, ale byl a je úplně v pořádku. V druhém těhu už mi streptokoka nenašli, takže pohoda..a kdyby jo, nestihli by nic dát, byla to rychlovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
26.6.13 16:13

Holky děkuju moc…ještě mne napadá jeden dotaz, měli jste se streptokokem potíže i po porodu? Slyšela jsem, že je dobré na něj brát laktobacily. Měla jsem hodně problémy s angínama a antibiotikám se vyhýbám jak jen to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6064
26.6.13 16:14

Také jsem měla v těhot. pozitivní GBS, dostala jsem 2 kapačky s stb než se malý narodil a byl v pořádku :hug: :hug: neboj se a nic takového nečti :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
26.6.13 16:18

Ahoj! Měla jsem ho a úplně bez příznaků. Ani výtok, svědění prostě nic ;) ATB jsem si nakonec nakapat nechala ale uvažovala jsem, že nenechám.. Určitě bych kvůli tomu nejela do porodnice dřív než je nezbytně nutné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
26.6.13 16:52

Nečti, je to přehnané. Ano může tam výt riziko pro dítě, ale třeba v zahraničí se antibiotika nepodávají, ba to možná ani nezkoumají a děti kupodivu přežívají. Jinak nemocnice jsou prolezlé tolika bacilama a virama, že spíš chytne nějakou druhotnou infekci na pokoji než od tebe. Stát se může to i to, ale spíš se nestane nic, tak nešil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26010
26.6.13 19:27

@Venu neměla jsem nikdy žádné zvláštní potíže, max. sem tam nějakou kvasinku, ale to úplně stejně před otěhotněním, v těhu, po porodu, prvním i druhém i teď, přitom v prvním jsem GBS měla a v druhém už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat