Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Mam podobnou zkušenost. Pred porodem mi zjistili streptokoka. Po porodu bylo asi vse v pořádku. Po roce od porodu jsem byla na gynekologii na prevenci a vyšel mi streptokok+ neco dalšího. Přeléčeno, říkala jsem si že je vše ok. Ale pak jsem mela antibiotika na zanet nosních dutin a potom hned pásový opar. Po preleceni těchto problémů ( nevim zda mely na to vliv) se rozjelo paleni, svedeni. Asi 2× preleceno a vzdy se vracelo. Po posledním steru vysel streptokok velmi silně. Takze klasické antibiotika na přeléčení, po kterych nasledovaly 2 měsíce potíží s kvasinkami. Vysadila jsem cukr, nakoupila probiotika a další " zazraky" za nemalé peníze. Resim to vse uz víc než půl roku. Ted vše vypadá stabilizovane. Ale mam skoro až strach jit na gynekologii, ze zase najde neco co bude léčit. Partnera nikdo neresil, ale my ted pouzivali kondom, tak snad jsem na něj nic nepřenesla. Sestra na gynekologii mi říkala že je běžné že se streptokok opakovaně vyskytuje. Držím palce ať se toho zbavis.
Gynekolog mi doporučil po menezs udělat výplach rosalginem a pak tyden vaginální probiotika. ![]()
Ahoj všem v těhotenství mi zjistili streptokoka.Jsem půl roku po porodu a začala jse mít zápach z pochvy šla jsem na gynekologii kde mi napsala tabletky ty nezabraly poté další balení jiných (názvy si už nepamatuji) také nezabraly udělala mi stěrky a zjistila zvýšeného streptokoka dostala jsem tedy dalších 6 tabletek do pochvy.Je mi divně že když jsem se zeptala zda i partner se má přeléčit říkala že není treba 🤷🏼♀️ Je to opravdu tak? Má někdo s tímhle zkušenost a vymizeli vám problémy? 🤷🏼♀️