Střídává péče a kriminálník

23.3.17 08:42

stridava pece a kriminalnik

Zdravím, čeká me soud o deti.Ex chce stridavou peci, uz jsem kdysi par prispevku psala…Mám právníka, ale zajímá mě vas názor nebo zkušenosti. Bude soud přihlížet, ze ex ma nekolikatou podminku za napadeni a teď spáchal v podmínce přestupek? Ve styku s detmi mu nebráním…Děti jsou svěřeny soudem do mé péče, soud byl před několika lety, teď podal navrh na stridavou peci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1885
23.3.17 09:24

Chudák děti.. Vždy všechno odnesou oni… Střídavá péče je pro děti náročná.. záleží taky, kolik je dětem.. jestli chodí do školy.. Kde bydlí otec a kde Vy, zda by docházeli pouze do stejné školy, nebo by musel děti dojíždět… Ta kriminální minulost se v tom určitě také zhlední… Ale záleží na soudu, že..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 09:42

Jsem připravena se soudit dlouho, právník me uklidňuje. Děti jsou spokojené, šťastné a budu bojovat, aby to tak zůstalo. Jen mě zajímalo, zda ma někdo zkušenost…,zda na to soud přihlíží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
23.3.17 10:07

@zabkacarevna Upřímně řečeno, jaký rozdíl pro děti je, když jsou u otce třeba 6 dní v měsíci a říká se tomu styk s otcem a když jsou s ním 6 dní v měsíci a říká se tomu střídavá péče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7026
23.3.17 10:15

@j.a.n.i1 asi v tom ze 6dni v mesici stridava pece z faktickeho hlediska neni ;)
@zabkacarevna nevim kolik let je detem, kdyby ale ony rekly ze stridavou peci chteji tak tam tohle realne hrozi, nazoru deti se prihlizi(ale nerozhoduje se vyhradne podle nej).pokud nehrozi ze ted pujde za prestupek v podmince sedet tak nevim nakolik moc to je relevantni, socialni to ve zprave zmini pokud ji to reknete. V podstate jde o to jaka ta pece otce je, stejne vychovne metody, stejne pristupy k detem, komunikace mezi rodici, stejne bydliste (mesto) a nejlepe shoda rodicu na peci vede ke stridavce, jinak je to problem a trapeni deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56996
23.3.17 10:19

@saphire a kde přesně je ta hranice, co už je a co není?
6 dní ještě děti chudávci nejsou, 7 už jo?? Nebo 7 a 8? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11772
23.3.17 10:24

@j.a.n.i1 střídavá péče je střídavá péče, on týden, ona týden, nebo on měsíc, ona měsíc, 6 dní v měsíci není střídavá péče
@zabkacarevna určitě jeho krim. minulost a hrozba nástupu do vězení na soudce působit bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2412
23.3.17 10:26

@zabkacarevna
mám zkušenost, že k tomu soud přihlížel a to významně. Nevyhodnotil to jako dobré výchovné prostředí pro děti. Matky výchovné prostředí považoval za vhodnější a proto jsou děti v péči matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
23.3.17 10:27
@j.a.n.i1 píše:
@zabkacarevna Upřímně řečeno, jaký rozdíl pro děti je, když jsou u otce třeba 6 dní v měsíci a říká se tomu styk s otcem a když jsou s ním 6 dní v měsíci a říká se tomu střídavá péče?

Rozdíl je přeci, že střídavá péče je týden tam (matka), týden tam(otec), týden tam a týden zase tam… to není 6 dní.. To je 14 dní pro otce a 14 dní pro matku.. To se týká i školy nebo školky (školka ok, to není ještě tak strašné mít víc kamarádů všude..) Ale škola? Znám právě jedno dítě, které musí být týden u otce a týden u matky a co škola? Má dvě školy, lítá tam a tam, všude se v té době učí trochu něco jiného, trochu jinak, dávají se jiné úkoly, prostě chudák děcko..

Pro mě by v tom teda byl razantní rodzíl :) Než kdyby měli děti prostě jedno bydliště, jednu školu a pouze ve volném čase trávili ten čas s otcem.. Jo jasně, otec má taky právo na své děti..

Ale já se zde vůbec nezastávám rodičů, ale těch dětí 8) Samozřejmě také záleží, co ty děti chtějí.. Ale otázka zní, jsou už v takovém věku, aby uměly posoudit, co je pro nich dobré a co né? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7026
23.3.17 10:28

@Lama Lama prosim nepretacet ma slova. Bavim se o stridavce-kdy jsou deti chudaci kdyz oba rodice nefunguji stejne a ve shode a deti to ke vsemu jako „tresnicka“ nechteji. Kazdemu diteti vyhovuje neco jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 10:30

@lamicina
Děkuji, právník mi to taky říká…ale jsem rada, ze nekdoa zkusenost, ze to tak opravdu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56996
23.3.17 10:31
@stinga píše:
@j.a.n.i1 střídavá péče je střídavá péče, on týden, ona týden, nebo on měsíc, ona měsíc, 6 dní v měsíci není střídavá péče
e

ne, střídavá péče není definovaná jako týden a týden. ptám se, kde je podle tebe ta hranice střídavé péč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
23.3.17 10:33

@Andrea.Tom
Mela jsem za to, ze jednou z podminek stridavky je jedna skola.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
23.3.17 10:39
@Andrea.Tom píše:
Rozdíl je přeci, že střídavá péče je týden tam (matka), týden tam(otec), týden tam a týden zase tam… to není 6 dní.. To je 14 dní pro otce a 14 dní pro matku.. To se týká i školy nebo školky (školka ok, to není ještě tak strašné mít víc kamarádů všude..) Ale škola? Znám právě jedno dítě, které musí být týden u otce a týden u matky a co škola? Má dvě školy, lítá tam a tam, všude se v té době učí trochu něco jiného, trochu jinak, dávají se jiné úkoly, prostě chudák děcko..

Ne, střídavá péče opravdu není týden tam a týden jinde… střídavá péče je forma péče, kdy oba rodiče mají povinnost pečovat, nikoliv jeden povinost pečovat a druhý právo styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1885
23.3.17 10:44
@Lucmína píše:
@Andrea.Tom
Mela jsem za to, ze jednou z podminek stridavky je jedna skola.. :nevim:

no, taky bych si myslela… Ale už se školkou to tak měli a teď jim to tak funguje i se školou.. nevím, jak to dopadne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama